Klein Mirandés stoot groot Sevilla uit de Spaanse beker
MIRANDA DE EBRO (ANP) - Sevilla is hardhandig uit het Spaanse bekertoernooi gewerkt. De huidige nummer 3 in de hoogste divisie liet zich in de achtste finales inpakken door CD Mirandés, de nummer 10 uit de tweede divisie. In eigen stadion won Mirandés met 3-1 en bereikte zodoende de kwartfinales.
Sevilla, met Luuk de Jong in de spits, kon geen moment aanspraak maken op de overwinning. Mirandés nam vanaf het beginsignaal het initiatief en stond na zeven minuten al 1-0 voor dankzij een treffer van Mateus Aias. De Braziliaanse aanvaller nam na een half uur ook de 2-0 voor zijn rekening.
Na rust bleef Mirandés aandringen, terwijl Sevilla amper gevaarlijk werd. Álvaro Peña miste na 54 minuten nog de kans om er 3-0 van te maken; hij schoot een strafschop op de vuisten van Tomas Vaclik. De Tsjechische doelman van Sevilla had vijf minuten voor tijd geen antwoord op een bekeken schot van Alvaro Rey. Nolita maakte er in blessuretijd nog 3-1 van, maar die goal kon de pijnlijke uitschakeling van Sevilla niet verzachten.
Mirandés is het buitenbeentje bij de laatst acht. De zeven andere ploegen in de kwartfinales komen allemaal uit in La Liga, de hoogste divisie.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP) - De voetbalsters van Spanje hebben voor de tweede keer de Nations League gewonnen. De regerend wereldkampioen versloeg Duitsland in Madrid met 3-0. De eerste wedstrijd tussen beide landen in Kaiserslautern was in 0-0 geëindigd.
2 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Na Wieke Kaptein mist ook Jackie Groenen het oefenduel van de Oranje-voetbalsters met Zuid-Korea. De voetbalster van Paris Saint-Germain is niet volledig fit, meldt de voetbalbond via X.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft na vier nederlagen op rij weer eens een wedstrijd gewonnen. De ploeg van interim-trainer Fred Grim versloeg FC Groningen in een lege Johan Cruijff ArenA (2-0). Mika Godts en Aaron Bouwman hielpen hun ploeg naar de vijfde plaats van de Eredivisie.
6 uur geledenZEIST (ANP) - Jochem Kamphuis stopt als scheidsrechter in het betaalde voetbal. De KNVB meldt dat de 39-jarige geboren Groninger kiest voor "een nieuw hoofdstuk" buiten het voetbal. Kamphuis was bijna 22 jaar actief als scheidsrechter.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft de eerste supporters geïdentificeerd die zondag betrokken waren bij de vuurwerkactie waardoor het thuisduel met FC Groningen werd gestaakt. Het gaat volgens de club niet alleen om fans die vuurwerk hebben aangestoken. Er zijn ook supporters herkend die een nooddeur in het stadion hebben geforceerd. Volgens algemeen directeur Menno Geelen konden daardoor supporters zonder kaartjes voor de wedstrijd met vuurwerk de Johan Cruijff ArenA binnenkomen.
7 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Liverpool-coach Arne Slot begrijpt dat Mohamed Salah boos is dat hij werd gepasseerd voor het duel met West Ham United. "Het is een normale reactie van een speler die goed genoeg is om belangrijk te zijn voor onze ploeg", zei Slot een dag voor de thuiswedstrijd van woensdag tegen Sunderland.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - De Zweedse oud-voetballer Zlatan Ibrahimovic is een van de dragers van de olympische fakkel waarmee op 6 februari bij het begin van de Winterspelen in het stadion San Siro in Milaan de vlam wordt ontstoken. Het organisatiecomité maakt in etappes de namen bekend van beroemdheden die de vlam zullen dragen.
11 uur geleden