Klein Mirandés stoot groot Sevilla uit de Spaanse beker
MIRANDA DE EBRO (ANP) - Sevilla is hardhandig uit het Spaanse bekertoernooi gewerkt. De huidige nummer 3 in de hoogste divisie liet zich in de achtste finales inpakken door CD Mirandés, de nummer 10 uit de tweede divisie. In eigen stadion won Mirandés met 3-1 en bereikte zodoende de kwartfinales.
Sevilla, met Luuk de Jong in de spits, kon geen moment aanspraak maken op de overwinning. Mirandés nam vanaf het beginsignaal het initiatief en stond na zeven minuten al 1-0 voor dankzij een treffer van Mateus Aias. De Braziliaanse aanvaller nam na een half uur ook de 2-0 voor zijn rekening.
Na rust bleef Mirandés aandringen, terwijl Sevilla amper gevaarlijk werd. Álvaro Peña miste na 54 minuten nog de kans om er 3-0 van te maken; hij schoot een strafschop op de vuisten van Tomas Vaclik. De Tsjechische doelman van Sevilla had vijf minuten voor tijd geen antwoord op een bekeken schot van Alvaro Rey. Nolita maakte er in blessuretijd nog 3-1 van, maar die goal kon de pijnlijke uitschakeling van Sevilla niet verzachten.
Mirandés is het buitenbeentje bij de laatst acht. De zeven andere ploegen in de kwartfinales komen allemaal uit in La Liga, de hoogste divisie.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP) - Arsenal heeft voor de tweede keer in de clubhistorie de finale van de Champions League bereikt. De ploeg van coach Mikel Arteta won in het eigen Emirates Stadium in Londen met 1-0 van Atlético Madrid dankzij een doelpunt van Bukayo Saka. Dat was voldoende na de 1-1 vorige week in Madrid.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetballer Xavi Simons is dinsdag geopereerd aan zijn rechterknie. De 23-jarige international en zijn club Tottenham Hotspur meldden de operatie via social media met een foto van Simons in een ziekenhuisbed.
9 uur geledenWAALWIJK (ANP) - Willem II heeft het eerste duel met RKC Waalwijk in de tweede ronde van de play-offs om promotie/degradatie gewonnen. In Waalwijk versloeg de ploeg van trainer John Stegeman RKC met 1-0. De returnwedstrijd is zaterdag (16.30 uur) in Tilburg.
9 uur geledenBREDA (ANP) - NAC Breda legt zich neer bij de rechterlijke uitspraak in het kort geding tegen de KNVB. De Brabantse Eredivisieclub stapte naar de rechter omdat ze het niet eens was met het besluit van de KNVB om het duel met Go Ahead Eagles niet over te spelen. De rechter bepaalde dat de wedstrijd niet over hoeft.
10 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - Trainer Vincent Kompany van Bayern München is klaar voor het tweede duel met Paris Saint-Germain in de Champions League. De coach zei wel op zijn hoede te zijn voor het jonge elftal van trainer Luis Enrique, dat de eerste spectaculaire wedstrijd in Parijs met 5-4 won.
12 uur geledenBILBAO (ANP/DPA) - Voormalig Borussia Dortmund-trainer Edin Terzic gaat volgend seizoen aan de slag bij het Spaanse Athletic Club uit Bilbao. De 43-jarige Duitser is de opvolger van Ernesto Valverde, die eerder bekendmaakte deze zomer te vertrekken. Athletic staat achtste in La Liga en kan zich nog plaatsen voor Europees voetbal.
17 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.
1 dag geleden