Kleermaker verliest op WK darts kansloos van Wade
LONDEN (ANP) - Martijn Kleermaker is er niet in geslaagd de kwartfinales van het WK darts te bereiken. De 30-jarige Kleermaker moest in de vierde ronde met duidelijke cijfers zijn meerdere erkennen in James Wade, de nummer 4 van de plaatsingslijst. Het werd 4-0 voor de Engelsman.
Kleermaker verloor de eerste vijf legs en pakte in totaal slechts vier legs. Hij kwam in het eenzijdige duel niet verder dan een gemiddelde van 88,98. Drievoudig halvefinalist Wade kwam tot een gemiddelde van 93,15. Vooral met zijn dubbels maakte Wade, bijgenaamd 'The Machine', indruk.
"Wat een bagger, dit sloeg helemaal nergens op", zei Kleermaker na zijn kansloze nederlaag voor de camera van RTL 7. "Het voelde bij het ingooien goed. Maar vanaf het moment dat ik het podium op liep, was het helemaal niks. Ik probeerde het wel, maar het was er niet, wat ik ook deed."
Nieuwe verrassing
Kleermaker was in de vorige ronde nog Joe Cullen de baas en was uit op een nieuwe verrassing. Het draaide echter uit op een grote teleurstelling. "Het zat er niet in vanavond. Vanaf het begin heb ik het laten afweten en ik heb hem in de wedstrijd geholpen. Hier ben ik echt ziek van."
Kleermaker, die voor het eerst deelnam aan het WK, was de enige overgebleven Nederlander in Alexandra Palace. Woensdag verloor Dirk van Duijvenbode van titelhouder Gerwyn Price en kort daarvoor moesten Michael van Gerwen en Vincent van der Voort het toernooi verlaten wegens een positieve coronatest. Vorig jaar moest ook Kleermaker zich terugtrekken wegens een positieve test.
Wade, die in 2009, 2012 en 2013 de halve finales haalde, neemt het bij de laatste acht op tegen Mervyn King.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - Schaatsster Femke Kok hoopt dat ze "een motivatie is voor kinderen". Dat zei de winnares van olympisch goud en zilver bij de huldiging van de medaillewinnaars in Den Haag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten hoopt dat jonge mensen meer gaan sporten en bewegen. "Dan zijn dat misschien de olympische toppers van de toekomst", zei Jetten voor de huldiging van de olympische medaillewinnaars in Den Haag.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Nederlandse officials zullen geen bijeenkomsten bijwonen op de Paralympische Spelen waar de Russische of Belarussische vlag zichtbaar is of waar het volkslied van een van beide landen klinkt. Dat heeft NOC*NSF in een verklaring bekendgemaakt. Dat betekent dat er geen Nederlandse sportbestuurders bij de openingsceremonie in Italië op 6 maart aanwezig zullen zijn.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shorttrackbroers Jens en Melle van 't Wout hopen dat hun succes op de Olympische Spelen een stimulans is voor hun sport. "Ik denk dat deze Spelen een hele mooie stap waren voor die ontwikkeling", zei Jens van 't Wout voor de huldigingen door minister-president Rob Jetten en koning Willem-Alexander en koningin Máxima in Den Haag.
3 uur geledenACAPULCO (ANP) - Alex de Minaur is meteen in de eerste ronde van het tennistoernooi van Acapulco gestrand. De als tweede geplaatste Australiër, die onlangs het ABN AMRO Open in Rotterdam won, ging in Mexico onderuit tegen de Amerikaan Patrick Kypson. Het werd 1-6 7-6 (4) 6-7 (4).
6 uur geledenLAS VEGAS (ANP/RTR) - De Amerikaan Floyd Mayweather en Filipijn Manny Pacquiao treffen elkaar in september voor een professionele bokswedstrijd in Las Vegas. Dat maakte Netflix maandag bekend.
16 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn heeft dokter Tom Hackett van de Amerikaanse ploeg voor de Winterspelen bedankt voor het redden van haar been. "Hij heeft voorkomen dat mijn been geamputeerd moest worden", zegt de Amerikaanse in een video op Instagram.
21 uur geleden