Kleermaker verliest op WK darts kansloos van Wade
LONDEN (ANP) - Martijn Kleermaker is er niet in geslaagd de kwartfinales van het WK darts te bereiken. De 30-jarige Kleermaker moest in de vierde ronde met duidelijke cijfers zijn meerdere erkennen in James Wade, de nummer 4 van de plaatsingslijst. Het werd 4-0 voor de Engelsman.
Kleermaker verloor de eerste vijf legs en pakte in totaal slechts vier legs. Hij kwam in het eenzijdige duel niet verder dan een gemiddelde van 88,98. Drievoudig halvefinalist Wade kwam tot een gemiddelde van 93,15. Vooral met zijn dubbels maakte Wade, bijgenaamd 'The Machine', indruk.
"Wat een bagger, dit sloeg helemaal nergens op", zei Kleermaker na zijn kansloze nederlaag voor de camera van RTL 7. "Het voelde bij het ingooien goed. Maar vanaf het moment dat ik het podium op liep, was het helemaal niks. Ik probeerde het wel, maar het was er niet, wat ik ook deed."
Nieuwe verrassing
Kleermaker was in de vorige ronde nog Joe Cullen de baas en was uit op een nieuwe verrassing. Het draaide echter uit op een grote teleurstelling. "Het zat er niet in vanavond. Vanaf het begin heb ik het laten afweten en ik heb hem in de wedstrijd geholpen. Hier ben ik echt ziek van."
Kleermaker, die voor het eerst deelnam aan het WK, was de enige overgebleven Nederlander in Alexandra Palace. Woensdag verloor Dirk van Duijvenbode van titelhouder Gerwyn Price en kort daarvoor moesten Michael van Gerwen en Vincent van der Voort het toernooi verlaten wegens een positieve coronatest. Vorig jaar moest ook Kleermaker zich terugtrekken wegens een positieve test.
Wade, die in 2009, 2012 en 2013 de halve finales haalde, neemt het bij de laatste acht op tegen Mervyn King.
Meer uit Sport
BANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.
2 uur geledenVILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Argentijn Francisco Cerúndolo heeft voor het eerst het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De nummer 27 van de wereld versloeg de Amerikaan Tommy Paul in de finale op het Londense gras en boekte zo de belangrijkste zege van zijn loopbaan: 6-7 (4) 6-4 6-3. Paul, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp uitschakelde, won het toernooi twee jaar geleden al eens.
3 uur geledenHENGELO (ANP) - Jessica Schilder koos haar zesde en laatste poging uit bij de FBK Games in Hengelo om over de 20 meter te stoten. De wereldkampioene noteerde een afstand van 20,03 en daarmee won ze de wedstrijd op Nederlandse bodem.
3 uur geledenHENGELO (ANP) - Niels Laros heeft bij de FBK Games in Hengelo een opzienbarende rentree gemaakt op de atletiekbaan. De 21-jarige atleet uit Oosterhout won na acht maanden blessureleed zijn eerste wedstrijd, de 800 meter. Hij liep ook nog eens de derde Nederlandse tijd ooit met 1.43,83. Alleen Bram Som (Nederlands recordhouder met 1.43,45) en Rob Druppers (1.43,56) waren sneller.
3 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het thuispubliek bij de FBK Games verwend met een overwinning op haar nieuwe atletieknummer, de 800 meter. De 26-jarige Amersfoortse snelde op de snikhete kunststofbaan in Hengelo naar de zege in een tijd van 1.57,41.
4 uur geledenHENGELO (ANP) - Jonas Phijffers heeft bij de FBK Games in Hengelo evenals vorig jaar de 400 meter gewonnen. De atleet uit Hellendoorn noteerde 44,84 seconden, zijn beste tijd van dit seizoen en in de buurt van zijn persoonlijk record van 44,71.
4 uur geleden