Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kledingwinkelketen H&M gaat ook tijdelijk dicht

Kledingwinkelketen H&M gaat ook tijdelijk dicht

STOCKHOLM (ANP) - Kledingwinkelketen H&M sluit vanaf donderdag einde van de middag tijdelijk alle winkels in Nederland vanwege de coronacrisis. De sluiting geldt ook voor andere winkels die tot de H&M-groep behoren zoals Monki en Weekday.

Het Zweedse concern heeft tientallen filialen in Nederland. Deze blijven tot nader bericht gesloten. Wel blijft de webwinkel in bedrijf. H&M benadrukt geen verzendkosten te rekenen en de ruil- en retourtermijn flink te hebben verlengd. Door de situatie rond de virusuitbraak zullen er geen banen verloren gaan, laat het bedrijf verder weten.

Eerder maakten modeketens C&A en WE Fashion, de Bijenkorf en woonwarenhuis IKEA al bekend hun Nederlandse filialen te sluiten. Ook Primark sluit zijn winkels, meldde Hart van Nederland na inzage van een mail van het bedrijf aan zijn werknemers. Andere winkels, zoals die van parfumerieketen Douglas, zijn minder lang open dan normaal.

Niet alle grote winkelketens volgen dat voorbeeld. Zo laat HEMA weten voorlopig open te blijven "als aanvulling op overbelaste supermarkten". Wel zijn de restaurants en stationswinkels van HEMA gesloten. Blokker geeft eveneens aan de winkels open te houden. De keten merkt dat door al het nieuws rond het coronavirus onder andere schoonmaakproducten goed verkopen. Beide winkelketens voelen wel dat het rustiger wordt in de winkelstraat, waardoor mogelijk minder personeel nodig is.

Meer uit Financieel

Treinen tussen Hamburg en Berlijn rijden weer na grote renovatie

HAMBURG (ANP/DPA) - De treinen tussen de Duitse steden Hamburg en Berlijn rijden zondag weer, na een grote renovatie op het spoor van ruim tien maanden. De verbinding Berlijn-Hamburg wordt beschouwd als de belangrijkste directe verbinding tussen de steden op het Duitse langeafstandsspoornetwerk. Vanuit Nederland biedt NS International treinreizen naar beide steden aan.

2 uur geleden
WSJ: Buitenlandse toegang AI Anthropic gestopt na gesprek Amazon

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Het besluit van de Amerikaanse regering om de buitenlandse toegang tot de geavanceerdste AI-modellen van Anthropic stop te zetten, kwam voort uit gesprekken met Amazon. Dat zeggen ingewijden tegen The Wall Street Journal (WSJ). De krant schrijft dat medewerkers van Amazon onderzoek deden naar het omzeilen van beveiligingen en dat daarbij enkele kwetsbaarheden van een van de modellen aan het licht kwamen.

3 uur geleden
Duitse centralebankpresident: prijzen kunnen langer hoog blijven

FRANKFURT (ANP/BLOOMBERG) - De consumentenprijzen in de eurozone blijven waarschijnlijk langer op een hoog niveau, zelfs als de oorlog in het Midden-Oosten snel voorbij is. Dat heeft de Duitse centralebankpresident Joachim Nagel zaterdag gezegd in een interview met radiozender Deutschlandfunk.

23 uur geleden
China wil veel meer elektrische vrachtwagens op markt

BEIJING (ANP/BLOOMBERG) - De Chinese overheid wil dat er veel meer elektrisch aangedreven zware vrachtwagens op de markt worden gebracht. Het ministerie van Transport presenteerde zaterdag een doelstelling dat 40 procent van de nieuwe trucks die in 2030 op de markt komen elektrisch is. Het zou dan gaan om een vloot van meer dan 1,6 miljoen elektrisch aangedreven heavy-duty trucks.

1 dag geleden
FT: soepelere regels rond thuiswerk bij Goldman en JPMorgan om WK

NEW YORK (ANP) - De grote Amerikaanse zakenbanken Goldman Sachs en JPMorgan Chase versoepelen tijdelijk de regels rond thuiswerken van personeel in verband met het WK voetbal dat deels in de Verenigde Staten wordt gehouden. Werknemers kunnen namelijk veel hinder ondervinden om op het werk te komen door drukte in het openbaar vervoer op speeldagen in het New York New Jersey Stadium, aldus zakenkrant Financial Times. Zij mogen op die dagen dan thuiswerken van de banken.

1 dag geleden
Italiaanse minister Tajani bekritiseert renteverhoging ECB

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse minister van Buitenlandse Zaken Antonio Tajani heeft kritiek op de renteverhoging van de Europese Centrale Bank (ECB) tegen de hoge inflatie in de eurozone. Volgens Tajani is "niemand gebaat" bij een hogere rente omdat daardoor de leenkosten voor huishoudens en bedrijven stijgen en de economie wordt afgeremd.

1 dag geleden
VS geven groen licht voor miljardenovername Warner door Paramount

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse ministerie van Justitie is akkoord met de miljardenovername van Warner Bros. Discovery door Paramount Skydance. Dat meldt het ministerie in een verklaring.

1 dag geleden