Kledingwinkelketen Gerry Weber vraagt uitstel van betaling aan
AMSTERDAM (ANP) - Vrouwenkledingketen Gerry Weber heeft uitstel van betaling aangevraagd bij de rechtbank in Amsterdam. Onlangs werd bekend dat het Duitse merk in financiƫle problemen zat. Nu raken die problemen ook de Nederlandse tak.
Volgens een persbericht van het bedrijf is advocaat Marc van Zanten aangesteld als bewindvoerder. Hij onderzoekt samen met het management de mogelijkheden voor een doorstart in Nederland.
Uitstel van betaling is vaak een voorbode van een faillissement, zeker in de Nederlandse winkelstraat. Meerdere winkels zijn al in moeilijkheden gekomen door gestegen kosten voor bijvoorbeeld energie, huur en personeel.
Optimistisch
Maar Van Zanten is optimistisch. "Er is serieuze en internationale interesse in de winkels van Gerry Weber in Nederland. Alle winkels blijven dan ook open om de kansen op een doorstart, met behoud van werkgelegenheid, zo groot mogelijk te houden."
In Nederland heeft Gerry Weber 175 medewerkers. Zij werken op het hoofdkantoor en in de 38 filialen verspreid over het land. De keten heeft ook een webshop. Die werkt momenteel niet omdat er volgens het bedrijf geen transacties kunnen worden uitgevoerd.
Bij Gerry Weber is internationaal de laatste jaren al meerdere keren gereorganiseerd. Volgens de keten lopen er in Duitsland verschillende insolventieprocedures bij het moederbedrijf en drie dochterbedrijven. De Gerry Weber Groep is actief in 62 landen.
Meer uit Financieel
BEIJING (ANP/RTR/AFP) - China legt voorlopige importheffingen op bepaalde zuivelproducten uit de Europese Unie op. De heffingen lopen uiteen van 21,9 tot 42,7 procent en gaan dinsdag in, aldus het Chinese ministerie van Handel. De voorlopige heffingen gaan ook gelden voor FrieslandCampina.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag met kleine winst begonnen aan een verkorte handelsweek. Op eerste en tweede kerstdag is het Damrak dicht, net als de beurzen elders in Europa. Op woensdag, met kerstavond, wordt slechts een halve dag gehandeld op Beursplein 5. Dan sluit de handelsdag om 14.00 uur.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Kweekvleesmaker Meatable wordt opgeheven. Volgens de Britse investeerder Agronomics, die miljoenen stak in de onderneming, heeft Meatable dit jaar te maken gehad met verschillende voorziene en onvoorziene risico's en onzekerheden. Daarbij was Meatable niet in staat voldoende financiering te verkrijgen van bestaande aandeelhouders en nieuwe investeerders.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De prijs van koper nadert de 12.000 dollar per ton, een nieuw recordniveau. De koperprijs is dit jaar bezig met een grote opmars, mede door zorgen over een krap aanbod en de verwachting van een verder stijgende vraag naar het industriƫle metaal dat onder meer belangrijk is voor de energietransitie, maar ook voor AI-datacenters.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Supermarkten stunten in aanloop naar kerst ruim drie keer zoveel met vlees als in een gemiddelde week, meldt stichting Wakker Dier. De organisatie spitte de kerstfolders door van de tien grootste supermarktketens. Als het aan die bedrijven ligt, wordt dit jaar weer vooral veel gegourmet tijdens de feestdagen. Gourmetvlees komt veel voor in de folders en is goed voor bijna een kwart van alle vleesaanbiedingen, stelt de stichting die opkomt voor het dierenwelzijn in de veehouderij.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De investeringen van bedrijven in Nederland zijn in oktober licht gedaald. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) daalden de investeringen met 0,4 procent in vergelijking met een jaar eerder. In september was nog sprake van een stijging met 2,7 procent na twee maanden van krimp.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland is de grootste exporteur van kerstartikelen in de Europese Unie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS), dat heeft becijferd dat onze export van onder meer kerstballen en andere versiering vorig jaar goed was voor 40 procent van het Europese totaal.
4 uur geleden