Kledingwebwinkel About You blijft hard groeien
HAMBURG (ANP) - Onlinekledingwinkel About You heeft de omzet in het eerste kwartaal van zijn gebroken boekjaar met twee derde zien toenemen, ondanks het feit dat in veel landen de normale kledingwinkels juist weer opengingen. Het Duitse bedrijf had in de maanden maart, april en mei bovendien de helft meer actieve klanten dan een jaar eerder. Dat waren er dit jaar meer dan 9 miljoen in 26 Europese landen, waaronder Nederland.
About You, dat de concurrentie aangaat met grote Duitse broer Zalando, maar ook bijvoorbeeld met het Britse Asos, haalde een omzet van ruim 422 miljoen euro. Daarbij groeide de omzet buiten Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk sneller dan daarbinnen. Ook met de verkoop van zijn platform aan andere bedrijven groeit de omzet snel door.
Wel draait de webwinkel nog altijd verlies. Dat bedroeg 23,5 miljoen euro, tegen 14,1 miljoen euro een jaar eerder. Die toename was grotendeels te verklaren doordat About You de investeringen met haast 9 miljoen euro verhoogde. De operationele verliesmarge, waarbij zaken als belastingen en afschrijvingen niet meetellen, nam juist af. Dat betekent dat het verlies op iedere verkoop kleiner wordt. In het Duitse taalgebied is About You al winstgevend.
Voor heel dit boekjaar verwacht About You dat de omzet rond de 1,8 miljard euro kan uitkomen. Dat zou een stijging van zo'n 50 procent betekenen ten opzichte van het boekjaar 2020/2021.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Rabobank verhoogt de rente op de meeste spaarrekeningen woensdag met 0,1 procentpunt. Het is volgens een woordvoerder de tweede renteverhoging in drie maanden. Daarvoor was de laatste wijziging meer dan een jaar geleden.
9 minuten geledenSTOCKHOLM (ANP/AFP) - De Nobelprijs voor de Economie gaat dit jaar naar twee Amerikanen. De academici Robert Hall en Michael Woodford krijgen de prijs voor hun onderzoek naar de manier waarop monetair en fiscaal beleid kunnen helpen om schommelingen in de economie te dempen.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Accountantskantoor Deloitte hielp de Russische oligarch Roman Abramovitsj jaren geleden met het ontduiken van miljoenen aan belasting, schrijven de Britse media BBC en The Guardian na onderzoek van gelekte documenten. De grootste accountantsfirma ter wereld was nauw betrokken bij het falsificeren van documenten, waardoor bezittingen van de oud-eigenaar van voetbalclub Chelsea achteraf van locatie werden veranderd en daardoor uit het zicht van belastingautoriteiten bleven.
1 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - KLM stelt vluchten naar Dubai en Saudi-Arabië langer uit na aanvallen op de luchthaven van Riyad. De luchtvaartmaatschappij vliegt in ieder geval tot en met 31 oktober niet naar Dubai en de Saudische steden Riyad en Dammam. Eerder was het plan om vanaf 25 oktober de vluchten te hervatten. Maandag zijn alle vluchten op de luchthaven van Riyad geannuleerd.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Brussel en Beijing zijn een importquotum overeengekomen van 350.000 hybride auto's die per jaar vanuit China naar de EU mogen worden geïmporteerd. Dat meldt een hoge EU-functionaris maandag in een uitleg over de deal die afgelopen vrijdag werd gesloten door Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) en de Chinese minister van Handel Wang Wentao.
2 uur geledenWOLFSBURG (ANP/DPA) - Autoconcern Volkswagen heeft afgelopen kwartaal opnieuw fors minder voertuigen verkocht. De al eerder ingezette terugval nam van juli tot en met september in snelheid toe, met een verkoopdaling van 14 procent tot 1,9 miljoen auto's. Dit hele jaar verkocht Volkswagen tot nu toe 9 procent minder van al zijn merken, waar ook onder meer Audi en Porsche bij horen.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is maandag licht hoger geopend na het slotrecord op vrijdag. Ahold Delhaize behoorde kort na de opening tot de verliezers. Het supermarktbedrijf maakte maandag bekend te kampen met een beveiligingsprobleem in zijn netwerk.
4 uur geleden