Kledingwebwinkel About You blijft hard groeien
HAMBURG (ANP) - Onlinekledingwinkel About You heeft de omzet in het eerste kwartaal van zijn gebroken boekjaar met twee derde zien toenemen, ondanks het feit dat in veel landen de normale kledingwinkels juist weer opengingen. Het Duitse bedrijf had in de maanden maart, april en mei bovendien de helft meer actieve klanten dan een jaar eerder. Dat waren er dit jaar meer dan 9 miljoen in 26 Europese landen, waaronder Nederland.
About You, dat de concurrentie aangaat met grote Duitse broer Zalando, maar ook bijvoorbeeld met het Britse Asos, haalde een omzet van ruim 422 miljoen euro. Daarbij groeide de omzet buiten Duitsland, Zwitserland en Oostenrijk sneller dan daarbinnen. Ook met de verkoop van zijn platform aan andere bedrijven groeit de omzet snel door.
Wel draait de webwinkel nog altijd verlies. Dat bedroeg 23,5 miljoen euro, tegen 14,1 miljoen euro een jaar eerder. Die toename was grotendeels te verklaren doordat About You de investeringen met haast 9 miljoen euro verhoogde. De operationele verliesmarge, waarbij zaken als belastingen en afschrijvingen niet meetellen, nam juist af. Dat betekent dat het verlies op iedere verkoop kleiner wordt. In het Duitse taalgebied is About You al winstgevend.
Voor heel dit boekjaar verwacht About You dat de omzet rond de 1,8 miljard euro kan uitkomen. Dat zou een stijging van zo'n 50 procent betekenen ten opzichte van het boekjaar 2020/2021.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is dinsdag licht lager begonnen na het bereiken van een nieuw recordniveau een dag eerder. De chipbedrijven ASMI, ASML en Besi gingen opnieuw omlaag na zware koersverliezen van Japanse en Zuid-Koreaanse chipbedrijven door zorgen over toenemende concurrentie uit China.
59 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bij supermarkten van Albert Heijn verspreid over het land zijn dinsdagochtend lege schappen zichtbaar. Daarmee eist het cyberincident, waarmee moederbedrijf Ahold Delhaize sinds zondagmiddag kampt, nu ook zijn tol in het beschikbare productaanbod in de winkels.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Huizenkopers kunnen voor duurdere huizen een hypotheek afsluiten met bescherming bij betaalproblemen. De grens voor de Nationale Hypotheek Garantie (NHG) gaat volgend jaar omhoog naar een geleend bedrag voor een huis van 500.000 euro, wat 30.000 euro meer is dan nu. Wie verduurzaamt, kan over een nog hoger bedrag garanties krijgen.
1 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - Franse supermarkten kampen met grote schade als gevolg van de cyberaanval op hun koelkasten en vriezers. Thierry Cotillard, topman van de keten Intermarché, zei tegen de Franse nieuwszender BFM TV dat de "ongekende" aanval neerkomt op een verlies van "tientallen miljoenen euro's in heel het land op één dag". Ook andere ketens, waaronder Carrefour, werden getroffen.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - De IT-problemen bij Albert Heijn en zusterketens als Etos, het Belgische Delhaize en het Amerikaanse Stop&Shop zijn nog steeds niet opgelost. Een woordvoerder van moederbedrijf Ahold Delhaize laat dinsdagochtend weten dat het concern "hard bezig" is met het oplossen van het euvel. Meer wil hij er niet over kwijt. Ook durft hij niet te zeggen wanneer mensen weer een update over de situatie kunnen verwachten.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het dagelijks leven is in september gemiddeld 3,4 procent duurder geworden dan in dezelfde maand een jaar geleden. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van definitieve cijfers, die gelijk zijn aan de eerder gemelde snelle raming. De inflatie steeg daarmee ten opzichte van de 3,3 procent in augustus.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bedrijven uit de AEX-index hebben vorig jaar relatief veel mannelijke commissarissen aangesteld. Nog maar iets meer dan een kwart van de benoemingen was een vrouw, volgens een analyse door Heidrick & Struggles, een bureau dat onder meer bedrijven helpt bij het zoeken naar nieuwe bestuurders. De leeftijd van nieuwbenoemde commissarissen was in vergelijking met andere Europese landen hoog.
4 uur geleden