Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

'Kledingverkopers kunnen last krijgen van lockdown Bangladesh'

'Kledingverkopers kunnen last krijgen van lockdown Bangladesh'

DHAKA (ANP) - Grote internationale kledingverkopers zoals H&M en Levi Strauss kunnen last gaan ondervinden bij de toelevering uit Bangladesh door de komende lockdown in het Zuid-Aziatische land tegen de zeer besmettelijke Delta-variant van het coronavirus. Dat zeggen kenners tegen de Amerikaanse zakenzender CNBC. Bangladesh is een belangrijke producent van kleding.

Door een nieuwe golf aan coronabesmettingen, met name langs de grens met India, heeft de overheid van Bangladesh besloten dat de bevolking van bijna 170 miljoen mensen vanaf donderdag een week thuis moet blijven. Dat betekent dat mensen niet naar het werk kunnen, waardoor de kledingproductie in het land ernstig wordt verstoord. Mensen mogen alleen voor noodgevallen het huis verlaten.

Bangladesh behoort tot de grootste kledingexporteurs ter wereld. Naast H&M en Levi Strauss laten ook grote kledingverkopers als bijvoorbeeld Gap, Primark, Zara, Calvin Klein en Benetton kleren in het land maken. De werkomstandigheden in die kledingfabrieken zijn vaak erg slecht en ook gevaarlijk.

Meer uit Financieel

ING: optoppen en splitsen van woningen steeds minder haalbaar

AMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.

2 uur geleden
VS versoepelen sancties tegen centrale bank Venezuela

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.

3 uur geleden
Winsten op Wall Street na optimisme over gesprekken VS en Iran

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.

4 uur geleden
Lufthansa-piloten gaan langer staken

FRANKFURT (ANP) - Piloten van het Duitse luchtvaartconcern Lufthansa breiden hun staking uit. Ze leggen donderdag en vrijdag ook het werk neer, nadat er maandag en dinsdag al werd gestaakt. Vakbond Cockpit kondigde dit aan. Honderden vluchten in Duitsland werden deze week geannuleerd door de tweedaagse pilotenstaking.

5 uur geleden
Staatssecretaris: geopolitiek belang haven is lang onderschat

ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.

7 uur geleden
Renault schrapt duizenden ingenieursbanen

PARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.

7 uur geleden
Eigenaar Gucci en Balenciaga ziet opbrengsten verder dalen

PARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.

7 uur geleden