'Kledingverkopers kunnen last krijgen van lockdown Bangladesh'
DHAKA (ANP) - Grote internationale kledingverkopers zoals H&M en Levi Strauss kunnen last gaan ondervinden bij de toelevering uit Bangladesh door de komende lockdown in het Zuid-Aziatische land tegen de zeer besmettelijke Delta-variant van het coronavirus. Dat zeggen kenners tegen de Amerikaanse zakenzender CNBC. Bangladesh is een belangrijke producent van kleding.
Door een nieuwe golf aan coronabesmettingen, met name langs de grens met India, heeft de overheid van Bangladesh besloten dat de bevolking van bijna 170 miljoen mensen vanaf donderdag een week thuis moet blijven. Dat betekent dat mensen niet naar het werk kunnen, waardoor de kledingproductie in het land ernstig wordt verstoord. Mensen mogen alleen voor noodgevallen het huis verlaten.
Bangladesh behoort tot de grootste kledingexporteurs ter wereld. Naast H&M en Levi Strauss laten ook grote kledingverkopers als bijvoorbeeld Gap, Primark, Zara, Calvin Klein en Benetton kleren in het land maken. De werkomstandigheden in die kledingfabrieken zijn vaak erg slecht en ook gevaarlijk.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Het geopolitieke belang van de Rotterdamse haven is lang onderschat geweest. Dat zei staatssecretaris van Defensie Derk Boswijk op het Havencongres Rotterdam. Volgens hem is er nu meer urgentie. In de haven is eind vorig jaar een terrein gereserveerd waar militair materieel kan worden overgeslagen.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Het Franse autoconcern Renault gaat het aantal ingenieursbanen de komende twee jaar tot 20 procent verminderen. Daarmee wil de autofabrikant de organisatie stroomlijnen onder druk van toenemende concurrentie, vooral uit China.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Kering, de eigenaar van onder meer Gucci, Saint Laurent, Bottega Veneta en Balenciaga, heeft de opbrengsten in het afgelopen kwartaal verder zien dalen. Bij Gucci, het belangrijkste merk van het Franse concern, zakte de omzet met 14 procent.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De beurskoersen op het Damrak gingen dinsdag verder omhoog, gesteund door optimisme dat de vredesgesprekken tussen de VS en Iran spoedig worden hervat. Ook elders in Europa en op Wall Street zat de sfeer er goed in. Bij de grote fondsen in Amsterdam viel chipconcern Besi op met een koerswinst van 5,4 procent op 218 euro, de hoogste slotstand ooit. Dat volgde nadat Bank of America het koersdoel voor Besi had opgeschroefd en zich positief had uitgelaten over het bedrijf.
2 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Jacques Vandermeiren, topman van de haven Antwerpen-Brugge, stapt vervroegd op. Dat kondigde het bedrijf dinsdag aan. De Nederlander Rob Smeets, die nu operationeel directeur is, neemt de leiding tijdelijk over.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - De Europese Rekenkamer (ERK) ziet onduidelijkheden in een fonds dat de Europese Commissie wil voor bedrijven die veel CO2 uitstoten. Het fonds is bedoeld voor bedrijven die meststoffen, aluminium, ijzer en staal produceren. Brussel ziet deze bedrijven als essentieel en is bang dat productie te duur wordt door eerder afgesproken klimaatregels.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De jaarlijkse aandeelhoudersvergadering van ING werd dinsdagmiddag verstoord door enkele activisten van Extinction Rebellion, die schreeuwden in de zaal. Zij werden door de politie snel uit de zaal in het Amsterdamse Muziekgebouw aan 't IJ verwijderd, waardoor het niet nodig was om de vergadering stil te leggen.
3 uur geleden