Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kledingverkoper Gap fors hoger op Wall Street na cijfers

Kledingverkoper Gap fors hoger op Wall Street na cijfers

NEW YORK (ANP) - Kledingverkoper Gap behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het bedrijf, bekend van merken als Old Navy, Banana Republic en Athleta, boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. Ook werd de retailer positiever over de omzetgroei dit jaar in aanloop naar het belangrijke feestdagenseizoen. Topman Richard Dickson zei daarnaast dat alle merken van het bedrijf marktaandeel wisten te winnen. Het aandeel werd bijna 13 procent hoger gezet.

De algehele stemming op Wall Street was positief, na de hogere slotstanden een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 43.948 punten. De brede S&P 500-index klom 0,1 procent tot 5957 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,1 procent op 18.989 punten. De drie graadmeters stevenen af op mooie weekwinsten, na de koersverliezen een week eerder.

Nvidia won 0,2 procent. De verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) ging donderdag licht omhoog, na publicatie van de resultaten. Nvidia overtrof opnieuw de hoge marktverwachtingen, deed dat in het afgelopen kwartaal wel minder overtuigend dan in voorgaande kwartalen. Ook duidt de omzetverwachting van Nvidia voor het huidige kwartaal op een verdere afvlakking van de sterke groei.

Alphabet daalde ruim 1 procent. De eigenaar van Google zakte een dag eerder al bijna 5 procent. De koersdaling volgde op voorstellen van openbaar aanklagers in de Verenigde Staten om de machtspositie van Google op de onlinezoekmarkt aan te pakken.

De euro zakte naar het laagste niveau sinds november 2022 ten opzichte van de dollar en was 1,0418 dollar waard, tegen 1,0486 dollar een dag eerder. De daling volgde op een onverwachte krimp van de economische bedrijvigheid in het eurogebied. Door die krimp nam de speculatie toe dat de Europese Centrale Bank (ECB) de rente in december met een stevige stap van een half procentpunt gaat verlagen om de economie te steunen. In oktober werd de rente met een kwart procentpunt verlaagd.

Meer uit Financieel

Bangladesh wil biedingen bedrijven voor verkennen oliereserves

DHAKA (ANP/AFP/RTR) - Bangladesh heeft internationale bedrijven zondag uitgenodigd om biedingen uit te brengen voor de verkenning van olie- en gasreserves. Daarmee probeert het land een brandstoftekort te verminderen dat is ontstaan door de blokkade van de Straat van Hormuz.

2 uur geleden
Bestuurslid: ECB koerst zonder vredesdeal af op renteverhoging

NICOSIA (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Centrale Bank (ECB) koerst af op een renteverhoging volgende maand als de Verenigde Staten en Iran geen houdbaar vredesakkoord sluiten. Dat heeft de Oostenrijkse centralebankpresident en ECB-bestuurder Martin Kocher gezegd in de marge van de tweedaagse vergadering van de EU-ministers van Financiƫn op Cyprus.

4 uur geleden
Eerste lng-tanker door Straat van Hormuz naar India sinds oorlog

ABU DHABI (ANP/BLOOMBERG) - Het eerste schip met vloeibaar gemaakt aardgas (lng) voor India is door de nog altijd vrijwel afgesloten Straat van Hormuz gevaren. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van scheepstrackinggegevens. Het is voor India de eerste lng-tanker die de Perzische Golf heeft verlaten sinds het uitbreken van de Iranoorlog eind februari.

7 uur geleden
'Grote zorgen' bij Wereldbank over aanhoudende blokkade Hormuz

DEN HAAG (ANP) - De Wereldbank maakt zich "grote zorgen" over de gevolgen van de aanhoudende blokkade van de Straat van Hormuz. "De economische effecten houden aan en ze stapelen zich op", stelt Paschal Donohoe, voormalig Eurogroep-voorzitter en sinds november vorig jaar topbestuurder bij 's werelds grootste instituut voor ontwikkelingshulp.

17 uur geleden
Indiase handelsminister naar Canada voor bezoek premier Carney

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - De Indiase minister van Handel en Industrie Piyush Goyal gaat komende week naar Canada om te praten met premier Mark Carney over een vrijhandelsakkoord tussen beide landen. Ook wordt gepraat over samenwerking bij belangrijke grondstoffen die India nodig heeft.

1 dag geleden
Sterkere groei Deense economie dankzij farmaciesector

KOPENHAGEN (ANP/BLOOMBERG) - De Deense economie zal dit jaar sterker groeien dan eerder gedacht. De economie wordt daarbij geholpen door goede verkopen van de omvangrijke farmaceutische sector van Denemarken, met bijvoorbeeld de grote producent van afslankmiddelen Novo Nordisk. Dat heeft het Deense ministerie van Economische Zaken zaterdag gezegd.

1 dag geleden
Eurocommissaris: EU heeft meer geld nodig, ook privaat

NICOSIA (ANP) - Voor de enorme investeringsbehoeften in de Europese Unie, zoals voor defensie en concurrentiekracht, is meer economische groei en meer geld nodig, ook privaat geld, zei Eurocommissaris Valdis Dombrovskis (Economie) zaterdag.

1 dag geleden