Kledingverkoper Gap fors hoger op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - Kledingverkoper Gap behoorde vrijdag tot de grote winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Het bedrijf, bekend van merken als Old Navy, Banana Republic en Athleta, boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. Ook werd de retailer positiever over de omzetgroei dit jaar in aanloop naar het belangrijke feestdagenseizoen. Topman Richard Dickson zei daarnaast dat alle merken van het bedrijf marktaandeel wisten te winnen. Het aandeel werd bijna 13 procent hoger gezet.
De algehele stemming op Wall Street was positief, na de hogere slotstanden een dag eerder. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,2 procent hoger op 43.948 punten. De brede S&P 500-index klom 0,1 procent tot 5957 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,1 procent op 18.989 punten. De drie graadmeters stevenen af op mooie weekwinsten, na de koersverliezen een week eerder.
Nvidia won 0,2 procent. De verkoper van chips voor kunstmatige intelligentie (AI) ging donderdag licht omhoog, na publicatie van de resultaten. Nvidia overtrof opnieuw de hoge marktverwachtingen, deed dat in het afgelopen kwartaal wel minder overtuigend dan in voorgaande kwartalen. Ook duidt de omzetverwachting van Nvidia voor het huidige kwartaal op een verdere afvlakking van de sterke groei.
Alphabet daalde ruim 1 procent. De eigenaar van Google zakte een dag eerder al bijna 5 procent. De koersdaling volgde op voorstellen van openbaar aanklagers in de Verenigde Staten om de machtspositie van Google op de onlinezoekmarkt aan te pakken.
De euro zakte naar het laagste niveau sinds november 2022 ten opzichte van de dollar en was 1,0418 dollar waard, tegen 1,0486 dollar een dag eerder. De daling volgde op een onverwachte krimp van de economische bedrijvigheid in het eurogebied. Door die krimp nam de speculatie toe dat de Europese Centrale Bank (ECB) de rente in december met een stevige stap van een half procentpunt gaat verlagen om de economie te steunen. In oktober werd de rente met een kwart procentpunt verlaagd.
Meer uit Financieel
ROTTERDAM (ANP) - Maritiem dienstverlener Van Oord kan nog niet inschatten hoe groot de gevolgen zijn van de oorlog in het Midden-Oosten voor het bedrijf. Het familiebedrijf met hoofdkantoor in Rotterdam ziet veel onzekerheden voor het komende jaar.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht lager begonnen. Beleggers bleven voorzichtig door de tegenstrijdige berichten over de stand van de vredesbesprekingen in het Midden-Oosten. Volgens de Verenigde Staten vinden er gesprekken plaats over een voorgesteld vredesplan. De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi zei echter dat Iran niet van plan is om te onderhandelen met de VS en dat het land blijft doorvechten.
20 minuten geledenZWAAGDIJK (ANP) - De Nederlandse budgetwinkelketen Action heeft plannen om eind volgend jaar of begin 2028 zijn eerste winkel in de Verenigde Staten te openen. "We gaan een eerste stap zetten naar Amerika", maakte topvrouw Hajir Hajji donderdag bekend tijdens een toelichting op de jaarresultaten.
28 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het vertrouwen van Nederlandse exporteurs is gedaald naar het laagste niveau sinds de financiƫle crisis van 2008, hoewel de export het sterkst is gegroeid in twee jaar. Dat melden kredietverzekeraar Atradius en organisatie voor handel en logistiek evofenedex in hun jaarlijkse onderzoek over de export.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De uitgaven van de Nederlandse overheid en de staatsschuld zijn vorig jaar voor het eerst voorbij de 500 miljard euro gegaan. Dat heeft het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) becijferd. De overheidsuitgaven lopen al langer stevig op. Vooral de investeringen en overdrachten aan het buitenland namen vorig jaar sterk toe. Dat komt onder meer door aankopen van militair materiaal.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse economie is in 2025 met 1,8 procent gegroeid. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) in een nieuwe raming. Daarmee pakte de economische groei bij nader inzien iets lager uit dan eerder gemeld.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het aantal contactloze pinbetalingen zonder betaalpas, dus met smartphone of smartwatch, lag in 2025 voor het eerst hoger dan het aantal contactloze pinbetalingen met een kaart. Dat maakte Betaalvereniging Nederland bekend op basis van landelijke pincijfers.
1 uur geleden