Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kledingverkoper Gap blinkt uit op positieve beurzen New York

Kledingverkoper Gap blinkt uit op positieve beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York sloten vrijdag met winst, waarmee werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. Kledingverkoper Gap was in trek bij beleggers op Wall Street dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers en vooruitzichten.

Gap werd bijna 13 procent hoger gezet. Het bedrijf, bekend van merken als Old Navy, Banana Republic en Athleta, boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. Ook werd de retailer positiever over de omzetgroei dit jaar in aanloop naar het belangrijke feestdagenseizoen. Topman Richard Dickson zei daarnaast dat alle merken van het bedrijf marktaandeel wisten te winnen.

De Dow-Jonesindex eindigde 1 procent hoger op 44.296,51 punten. De brede S&P 500 klom 0,4 procent tot 5969,34 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 19.003,65 punten. Daarmee werden door de drie hoofdgraadmeters over de hele week koerswinsten van ruim 1,5 procent behaald, na de verliezen een week eerder.

Volgende week is er een kortere handelsweek op Wall Street. Op donderdag is het Thanksgiving Day in de Verenigde Staten en zijn de Amerikaanse beurzen gesloten voor die nationale feestdag. Op vrijdag, met koopjesfestijn Black Friday, is Wall Street een halve handelsdag geopend.

Alphabet daalde 1,7 procent. Het moederbedrijf van Google zakte een dag eerder al bijna 5 procent. De koersdaling volgde op voorstellen van openbaar aanklagers in de Verenigde Staten om de machtspositie van Google op de onlinezoekmarkt aan te pakken.

Op macro-economisch gebied waren er nog cijfers over de bedrijvigheid in de Amerikaanse industrie en dienstensector. In de industrie was er opnieuw sprake van lichte krimp van de bedrijvigheid, maar in de dienstensector ging die activiteit juist sterker omhoog. Daarnaast werden ook gegevens gemeld over het Amerikaanse consumentenvertrouwen die iets zwakker uitvielen dan gedacht.

De euro was 1,0414 dollar waard, tegen 1,0399 dollar bij het slot van de Europese beurshandel. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,6 procent tot 71,23 dollar. Brentolie werd 1,2 procent duurder op 75,13 dollar per vat

Meer uit Financieel

Storing bij X is voorbij

BASTROP (ANP) - De storing bij X is voorbij. Vrijdagmiddag rond 16.00 uur kwamen op de website allestoringen.nl duizenden meldingen binnen van gebruikers die problemen ondervonden en op de Engelstalige website Downdetector tienduizenden.

1 uur geleden
Wall Street sluit lager na opmerking Trump over Fed-kandidaat

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag licht lager gesloten. Beleggers reageerden op een opmerking van de Amerikaanse president Donald Trump over een mogelijke opvolger van Jerome Powell, de voorzitter van de Federal Reserve.

3 uur geleden
OpenAI begint test met advertenties in ChatGPT

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, wil binnenkort advertenties aan gebruikers van de populaire chatbot laten zien. Het bedrijf meldt de komende weken te beginnen met het testen van het aanbieden van reclames onder gebruikers in de Verenigde Staten.

5 uur geleden
Luchtvaartautoriteit EU adviseert niet boven Iran te vliegen

KEULEN (ANP/RTR) - De Europese luchtvaartautoriteit EASA heeft Europese luchtvaartmaatschappijen opgeroepen het luchtruim van Iran te mijden. De EASA kwam vrijdag met dit advies vanwege de aanhoudende spanningen en dreigingen van de Amerikaanse president Donald Trump met militaire acties in Iran.

5 uur geleden
Europarlement overweegt steun handelsdeal te linken aan Groenland

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - Het Europees Parlement overweegt de goedkeuring van het handelsakkoord met de Verenigde Staten te koppelen aan het terugtrekken van Donald Trumps bedreiging om Groenland over te nemen. De overeenkomst die de Europese Commissie en de VS afgelopen zomer sloten, moet nog worden goedgekeurd door het Europees Parlement.

7 uur geleden
Megatunnel Duitsland en Denemarken op zijn vroegst in 2031 klaar

KIEL (ANP/DPA) - De bouw van de Fehmarnbelttunnel loopt opnieuw vertraging op. De projectontwikkelaar verwacht dat de tunnel tussen het Duitse eiland Fehmarn en het Deense eiland Lolland niet voor 2031 af is. De tunnel moest oorspronkelijk in 2024 klaar zijn en kost miljarden euro's.

7 uur geleden
AEX eindigt licht lager na opmars tot boven de 1000 punten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de beurs in Amsterdam is vrijdag iets lager gesloten. Beleggers waren terughoudender, nadat de hoofdindex donderdag een opmars maakte en voor het eerst de mijlpaal van 1000 punten bereikte.

7 uur geleden