Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kledingverkoper Gap blinkt uit op positieve beurzen New York

Kledingverkoper Gap blinkt uit op positieve beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York sloten vrijdag met winst, waarmee werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. Kledingverkoper Gap was in trek bij beleggers op Wall Street dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers en vooruitzichten.

Gap werd bijna 13 procent hoger gezet. Het bedrijf, bekend van merken als Old Navy, Banana Republic en Athleta, boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. Ook werd de retailer positiever over de omzetgroei dit jaar in aanloop naar het belangrijke feestdagenseizoen. Topman Richard Dickson zei daarnaast dat alle merken van het bedrijf marktaandeel wisten te winnen.

De Dow-Jonesindex eindigde 1 procent hoger op 44.296,51 punten. De brede S&P 500 klom 0,4 procent tot 5969,34 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 19.003,65 punten. Daarmee werden door de drie hoofdgraadmeters over de hele week koerswinsten van ruim 1,5 procent behaald, na de verliezen een week eerder.

Volgende week is er een kortere handelsweek op Wall Street. Op donderdag is het Thanksgiving Day in de Verenigde Staten en zijn de Amerikaanse beurzen gesloten voor die nationale feestdag. Op vrijdag, met koopjesfestijn Black Friday, is Wall Street een halve handelsdag geopend.

Alphabet daalde 1,7 procent. Het moederbedrijf van Google zakte een dag eerder al bijna 5 procent. De koersdaling volgde op voorstellen van openbaar aanklagers in de Verenigde Staten om de machtspositie van Google op de onlinezoekmarkt aan te pakken.

Op macro-economisch gebied waren er nog cijfers over de bedrijvigheid in de Amerikaanse industrie en dienstensector. In de industrie was er opnieuw sprake van lichte krimp van de bedrijvigheid, maar in de dienstensector ging die activiteit juist sterker omhoog. Daarnaast werden ook gegevens gemeld over het Amerikaanse consumentenvertrouwen die iets zwakker uitvielen dan gedacht.

De euro was 1,0414 dollar waard, tegen 1,0399 dollar bij het slot van de Europese beurshandel. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,6 procent tot 71,23 dollar. Brentolie werd 1,2 procent duurder op 75,13 dollar per vat

Meer uit Financieel

Toezichthouder ACM ziet knelpunten in wijzigingen Postwet

DEN HAAG (ANP) - De door de overheid voorgestelde wijzigingen van de Postwet zijn alleen uitvoerbaar en handhaafbaar als er een aantal aanpassingen worden gedaan. Dat zegt de Autoriteit Consument & Markt (ACM) naar aanleiding van een toets van de voorstellen, die de toezichthouder op verzoek van het ministerie van Economische Zaken heeft uitgevoerd.

3 minuten geleden
DNB houdt vast aan 'code oranje' om economische onzekerheid

AMSTERDAM (ANP) - "Als ik bij het KNMI zou werken, zou het nog steeds code oranje zijn." Dat zegt president Olaf Sleijpen van De Nederlandsche Bank (DNB) over de financiƫle stabiliteit in Nederland. "De kans op economische en financiƫle schokken is nog steeds hoog. Het is niet de vraag of, maar wanneer en waar die schokken zich voor gaan doen."

28 minuten geleden
ACM doet inval bij aannemers om mogelijke verboden afspraken

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Consument & Markt (ACM) heeft invallen gedaan bij verschillende aannemers. De marktwaakhond onderzoekt of drie aannemers, die niet bij naam worden genoemd, verboden afspraken hebben gemaakt bij een aanbesteding van een gemeente.

2 uur geleden
EU-rapport: overheidsschuld Nederland blijft stijgen

BRUSSEL (ANP) - De Nederlandse overheidsschuld stijgt dit jaar naar verwachting tot 45,2 procent van het bruto binnenlands product (bbp) tegen 43,7 procent in 2024. Ook in 2026 en 2027 stijgt de overheidsschuld tot respectievelijk 47,9 en 48,1 procent, blijkt uit de maandag gepubliceerde economische herfstprognose van de Europese Commissie.

2 uur geleden
Zwitserse economie krimpt voor het eerst sinds 2023

BERN (ANP/BLOOMBERG) - De Zwitserse economie is in het derde kwartaal van 2025 voor het eerst in meer dan twee jaar gekrompen. De krimp volgt op de hoge Amerikaanse importheffingen van 39 procent op Zwitserse goederen, die begin augustus werden ingevoerd.

2 uur geleden
Boeing breidt productie Patriot-systemen uit door grote vraag

DUBAI (ANP/BLOOMBERG) - Boeing werkt aan het verhogen van de productie van geleidingssystemen voor Patriot-raketten. De vliegtuigbouwer verwacht de levering hiervan te verdrievoudigen door de grote vraag naar het luchtverdedigingssysteem. Dit heeft Steve Parker, hoofd van de defensie- en ruimtevaarttak van de vliegtuigbouwer, gezegd op de Dubai Airshow.

3 uur geleden
Techinvesteerder Prosus in focus op afwachtend Damrak na update

AMSTERDAM (ANP) - Op de Amsterdamse beurs ging de aandacht maandag onder meer uit naar Prosus. De techinvesteerder verwacht dat de winst in de eerste helft van het gebroken boekjaar sterk is gestegen dankzij de groeiende e-commerceactiviteiten en een stijging van de waarde van het belang in het Chinese internet- en gamebedrijf Tencent.

3 uur geleden