Kledingverkoper Gap blinkt uit op positieve beurzen New York
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York sloten vrijdag met winst, waarmee werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. Kledingverkoper Gap was in trek bij beleggers op Wall Street dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers en vooruitzichten.
Gap werd bijna 13 procent hoger gezet. Het bedrijf, bekend van merken als Old Navy, Banana Republic en Athleta, boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. Ook werd de retailer positiever over de omzetgroei dit jaar in aanloop naar het belangrijke feestdagenseizoen. Topman Richard Dickson zei daarnaast dat alle merken van het bedrijf marktaandeel wisten te winnen.
De Dow-Jonesindex eindigde 1 procent hoger op 44.296,51 punten. De brede S&P 500 klom 0,4 procent tot 5969,34 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 19.003,65 punten. Daarmee werden door de drie hoofdgraadmeters over de hele week koerswinsten van ruim 1,5 procent behaald, na de verliezen een week eerder.
Volgende week is er een kortere handelsweek op Wall Street. Op donderdag is het Thanksgiving Day in de Verenigde Staten en zijn de Amerikaanse beurzen gesloten voor die nationale feestdag. Op vrijdag, met koopjesfestijn Black Friday, is Wall Street een halve handelsdag geopend.
Alphabet daalde 1,7 procent. Het moederbedrijf van Google zakte een dag eerder al bijna 5 procent. De koersdaling volgde op voorstellen van openbaar aanklagers in de Verenigde Staten om de machtspositie van Google op de onlinezoekmarkt aan te pakken.
Op macro-economisch gebied waren er nog cijfers over de bedrijvigheid in de Amerikaanse industrie en dienstensector. In de industrie was er opnieuw sprake van lichte krimp van de bedrijvigheid, maar in de dienstensector ging die activiteit juist sterker omhoog. Daarnaast werden ook gegevens gemeld over het Amerikaanse consumentenvertrouwen die iets zwakker uitvielen dan gedacht.
De euro was 1,0414 dollar waard, tegen 1,0399 dollar bij het slot van de Europese beurshandel. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,6 procent tot 71,23 dollar. Brentolie werd 1,2 procent duurder op 75,13 dollar per vat
Meer uit Financieel
WENEN (ANP/RTR) - Oliekartel OPEC+ is bezorgd over de kostbare aanvallen op energiefaciliteiten in het Midden-Oosten en de vrijwel volledige blokkade van de Straat van Hormuz voor de scheepvaart door Iran. Dat staat in een verklaring van de OPEC+ die is ingezien door persbureau Reuters. De OPEC+ vergadert zondag over de productie.
5 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR/AFP) - Het staatsolieconcern van Koeweit zegt dat een Iraanse drone-aanval zware schade heeft aangericht aan oliefaciliteiten in de Golfstaat. Volgens Kuwait Petroleum Corporation is er brand ontstaan bij olie-infrastructuur door de aanval.
7 uur geledenWENEN (ANP/BLOOMBERG) - Landen van oliekartel OPEC+, geleid door Saudi-Arabië en Rusland, gaan hun productie verder verhogen te midden van de oorlog in het Midden-Oosten en de sterk gestegen olieprijzen. Volgens afgevaardigden van de OPEC+ tegen persbureau Bloomberg gaat het productievolume in mei met 206.000 vaten per dag omhoog. Zondagmiddag is er overleg van de OPEC+.
9 uur geledenFRANKFURT (ANP/DPA) - De veertig grootste beursgenoteerde bedrijven van Duitsland in de DAX-index op de aandelenbeurs in Frankfurt gaan dit jaar een recordbedrag aan dividend uitkeren aan de aandeelhouders. Dat meldt advies- en accountantskantoor EY in een onderzoek. In totaal gaat het om een bedrag van 55,3 miljard euro, een stijging van bijna 6 procent vergeleken met vorig jaar.
10 uur geledenMILAAN (ANP/BLOOMBERG) - Meerdere luchthavens in Italië waarschuwen luchtvaartmaatschappijen voor beperkingen bij de bevoorrading van vliegtuigbrandstof door de oorlog in het Midden-Oosten. Het gaat om de luchthavens van Bologna, Milaan Linate, Treviso en Venetië. De voorraad aan kerosine op die vliegvelden is beperkt.
11 uur geledenHANOI (ANP/BLOOMBERG) - De economische groei van Vietnam is in het afgelopen kwartaal vertraagd vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat meldt het Nationaal Bureau voor de Statistiek van Vietnam zaterdag. Door het conflict zijn de energieprijzen gestegen en de voorraden krapper geworden.
1 dag geledenPARIJS (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Frankrijk gaat leningen aan kleine en middelgrote bedrijven verstrekken die worden getroffen door de sterk stijgende brandstofprijzen vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Het ministerie van Economische Zaken meldt dat bedrijven in de sectoren transport, landbouw en visserij in aanmerking komen voor de leningen van maximaal 50.000 euro.
1 dag geleden