Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kledingverkoper Gap blinkt uit op positieve beurzen New York

Kledingverkoper Gap blinkt uit op positieve beurzen New York

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York sloten vrijdag met winst, waarmee werd voortgeborduurd op de plussen van een dag eerder. Kledingverkoper Gap was in trek bij beleggers op Wall Street dankzij goed ontvangen kwartaalcijfers en vooruitzichten.

Gap werd bijna 13 procent hoger gezet. Het bedrijf, bekend van merken als Old Navy, Banana Republic en Athleta, boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan analisten en beleggers hadden verwacht. Ook werd de retailer positiever over de omzetgroei dit jaar in aanloop naar het belangrijke feestdagenseizoen. Topman Richard Dickson zei daarnaast dat alle merken van het bedrijf marktaandeel wisten te winnen.

De Dow-Jonesindex eindigde 1 procent hoger op 44.296,51 punten. De brede S&P 500 klom 0,4 procent tot 5969,34 punten en de technologiegraadmeter Nasdaq steeg 0,2 procent tot 19.003,65 punten. Daarmee werden door de drie hoofdgraadmeters over de hele week koerswinsten van ruim 1,5 procent behaald, na de verliezen een week eerder.

Volgende week is er een kortere handelsweek op Wall Street. Op donderdag is het Thanksgiving Day in de Verenigde Staten en zijn de Amerikaanse beurzen gesloten voor die nationale feestdag. Op vrijdag, met koopjesfestijn Black Friday, is Wall Street een halve handelsdag geopend.

Alphabet daalde 1,7 procent. Het moederbedrijf van Google zakte een dag eerder al bijna 5 procent. De koersdaling volgde op voorstellen van openbaar aanklagers in de Verenigde Staten om de machtspositie van Google op de onlinezoekmarkt aan te pakken.

Op macro-economisch gebied waren er nog cijfers over de bedrijvigheid in de Amerikaanse industrie en dienstensector. In de industrie was er opnieuw sprake van lichte krimp van de bedrijvigheid, maar in de dienstensector ging die activiteit juist sterker omhoog. Daarnaast werden ook gegevens gemeld over het Amerikaanse consumentenvertrouwen die iets zwakker uitvielen dan gedacht.

De euro was 1,0414 dollar waard, tegen 1,0399 dollar bij het slot van de Europese beurshandel. De prijs van een vat Amerikaanse olie steeg 1,6 procent tot 71,23 dollar. Brentolie werd 1,2 procent duurder op 75,13 dollar per vat

Meer uit Financieel

Gasunie investeerde in 2025 ruim 600 miljoen in energiezekerheid

ROTTERDAM (ANP) - Gasunie heeft vorig jaar "fors" geïnvesteerd in de energie-infrastructuur van Nederland. Met investeringen in de gasinfrastructuur en de capaciteit voor vloeibaar gas (LNG) wil het de energiezekerheid en weerbaarheid vergroten. Terwijl investeringen in nieuwe infrastructuur voor waterstof en CO2-transport en -opslag moeten bijdragen aan de energietransitie.

8 minuten geleden
Eurowings gaat Duitsers uit Midden-Oosten terugvliegen

FRANKFURT (ANP/DPA) - Luchtvaartmaatschappij Eurowings, onderdeel van Lufthansa, stuurt een vliegtuig naar het Midden-Oosten om gestrande Duitse toeristen terug te vliegen. Het gaat om ongeveer 150 toeristen die worden opgehaald in de Saudische hoofdstad Riyad en dan worden overgebracht naar Keulen.

50 minuten geleden
Winstgevender Lufthansa waarschuwt voor onzekerheid Iran-oorlog

KEULEN (ANP) - Lufthansa heeft vorig jaar een recordomzet geboekt en een hogere operationele winst behaald. Over 2026 is het Duitse luchtvaartconcern onzekerder geworden door de oorlog in en rond Iran, die voor een sterke stijging van de olieprijzen heeft gezorgd.

51 minuten geleden
Olieprijs koerst af op grootste weekstijging sinds 2022

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De olieprijs is sinds het uitbreken van de Amerikaans-Israëlische oorlog met Iran met ongeveer 17 procent gestegen. Dat is de grootste prijsstijging in een week sinds 2022, toen de energiemarkten werden opgeschud door de Russische inval in Oekraïne.

1 uur geleden
Etihad hervat deel van vluchten naar Europa

ABU DHABI (ANP/DPA) - De Emiraatse luchtvaartmaatschappij Etihad Airways pakt een deel van zijn vluchten naar Europa vanaf vrijdag weer op. Dat kondigde de maatschappij aan op haar website.

2 uur geleden
Verliezen op Wall Street na forse toename olieprijzen

NEW YORK (ANP/RTR) - Wall Street is donderdag met verliezen gesloten. Amerikaanse beleggers maakten zich vooral zorgen over een fikse toename van de olieprijzen. Die stijging werd aangewakkerd door onzekerheid over de duur van de oorlog in het Midden-Oosten. Deze kende zijn zesde dag en er is geen uitzicht op een einde van het conflict. De vrees is juist dat de strijd zich ook nog naar andere landen kan uitbreiden.

10 uur geleden
Shell sluit olie- en gasdeals met Venezuela

CARACAS (ANP/RTR) - Shell heeft zijn intentie om nieuwe kansen in Venezuela te benutten formeel laten vastleggen. Donderdag sloot het olie- en gasconcern daarvoor verschillende deals met de regering van interim-president Delcy Rodríguez.

11 uur geleden