Kledingmerk Guess schiet omhoog op positief Wall Street
NEW YORK (ANP) - Wall Street eindigde de eerste handelsdag van de week stevig in de plus, na een wat aarzelende start. Beleggers vonden de tijd weer rijp om in aandelen te stappen, na de zware koersverliezen van de afgelopen vier weken. Het Amerikaanse kledingmerk Guess was een opvallende stijger met een koerswinst van ruim 30 procent. Het bedrijf heeft een overnamebod ontvangen van investeerder WHP, eigenaar van het Nederlandse jeansmerk G-Star.
De Dow-Jonesindex eindigde met een winst van 0,9 procent op 41.841,63 punten. De S&P 500-index won 0,7 procent op 5675,12 punten en techbeurs Nasdaq klom 0,3 procent tot 17.808,67 punten. De drie graadmeters veerden vrijdag al stevig op, maar lieten over de hele week flinke verliezen zien door de vrees voor een wereldwijde handelsoorlog. De Dow leed met 4,4 procent het grootste weekverlies sinds 2023.
"Er is een behoorlijke verkoopgolf geweest, dus een soort herstel was te verwachten. Ik denk dat we dat nu ook zien", zei een beleggingsexpert van Wealthspire Advisors in New York. "De mogelijkheid dat Rusland en Oekraïne tot een wapenstilstand komen, die kan leiden tot een meer permanente vrede, is positief voor de markten. Niet alleen in de VS, maar wereldwijd", vervolgde hij.
Beleggers trokken zich maandag weinig aan van president Donald Trump die herhaalde dat er vanaf 2 april zogenoemde wederkerige importheffingen komen. Dat zijn heffingen tegen landen die zelf ook al invoertarieven op Amerikaanse producten hebben. Ook zullen er extra tarieven komen op buitenlandse auto's. De Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) verlaagde in een nieuw rapport de groeiverwachtingen voor de wereldeconomie en waarschuwde voor meer onzekerheid door de Amerikaanse handelstarieven.
De aandacht gaat deze week vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve, dat woensdag op het programma staat. De centrale bank zal de rente dan naar verwachting onveranderd laten.
Chipconcern Intel viel maandag op met een bijna 7 procent hogere koers. Volgens persbureau Reuters gaat de aankomende topman Lip-Bu Tan grote veranderingen doorvoeren bij de productiemethoden van chips en de strategieën voor kunstmatige intelligentie.
Tesla kreeg een koersverlies te verwerken van 4,8 procent. Analisten van de Japanse bank Mizuho verlaagden het koersdoel voor het aandeel en waarschuwden voor lagere verkopen van de elektrische autofabrikant.
Meer uit Financieel
CHICAGO (ANP/AFP) - Een Amerikaanse jury heeft woensdag 49,5 miljoen dollar schadevergoeding toegekend aan de familie van een 24-jarige Amerikaanse die omkwam bij een vliegtuigcrash met een Boeing 737 MAX-toestel in 2019. De zaak was aangespannen door familieleden van Samya Stumo, die stierf bij de crash van Ethiopian Airlines waarbij 157 mensen om het leven kwamen.
28 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse economie is het jaar met stevige economische groei begonnen. Bedrijven en consumenten in het Verenigd Koninkrijk lijken volgens donderdag verschenen cijfers in het eerste kwartaal nog niet van de wijs te zijn gebracht door het uitbreken van de Iranoorlog en de flinke stijging van de brandstofprijzen.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - 3i Group, het Britse moederbedrijf van discountwinkelketen Action, is donderdag gekelderd op de beurs in Londen. Het concern waarschuwde voor zwakkere verkopen bij Action, een teken dat zelfs budgetwinkels het zwaar hebben nu een toenemende inflatie de bestedingsruimte van consumenten onder druk zet.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Babymelk van Nutrilon, die eerder uit voorzorg uit de handel werd gehaald omdat er mogelijk een giftige stof in zou zitten, is op sommige plekken in België opnieuw verkocht. Dat heeft voedingsmiddelenconcern Danone laten weten. Volgens het Franse bedrijf gaat het om een leveringsfout.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Koerswinsten voor grote techbedrijven hebben voor een record gezorgd op Wall Street. De brede graadmeter S&P 500 eindigde hoger dan ooit in de aanloop naar een topontmoeting tussen de Amerikaanse president Donald Trump en zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping. In Trumps kielzog reisden ook topbestuurders van techbedrijven als Nvidia en Tesla mee naar China.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vullen van de gasopslagen in Nederland loopt moeizaam, waarschuwt Gasunie. In de komende weken is ingrijpen nodig om het vuldoel voor de winter te halen, zei algemeen directeur Jeroen Zanting tijdens een technische briefing van Kamerleden over leveringszekerheid. Door de Iranoorlog zijn de gasprijzen hard gestegen, wat het onaantrekkelijk maakt om nu aardgas in te kopen om op te slaan voor de winter.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse Senaat is akkoord met de benoeming van Kevin Warsh als voorzitter van de Federal Reserve. Hij is daarmee de opvolger van Jerome Powell bij de Amerikaanse centrale bank. Zijn termijn als voorzitter loopt vrijdag af.
16 uur geleden