Kledingketen Uniqlo verwacht meer winst door uitbreiding
YAMAGUCHI (ANP/BLOOMBERG) - Fast Retailing, het Japanse moederbedrijf van modeketen Uniqlo, heeft de winstverwachting voor het hele boekjaar verhoogd. De keten, die in Nederland twee Uniqlo-winkels heeft in Amsterdam en Den Haag, presteerde in het afgelopen kwartaal beter dan verwacht, mede dankzij de aanhoudende uitbreiding van het aantal filialen in Noord-Amerika en Europa.
Het bedrijf, opgericht en gerund door Tadashi Yanai, de rijkste man van Japan, stelt dat het Uniqlo-merk goed blijft presteren in Noord-Amerika, Europa en Zuidoost-Azië. Ook is het goedkope kledingmerk GU een belangrijke motor achter de expansie van de kledingketen. Op de Japanse thuismarkt stegen de verkopen en de winst eveneens. Op het Chinese vasteland en in Hongkong namen de opbrengsten en winst daarentegen af.
De kledingketen heeft de afgelopen twee jaar al recordresultaten geboekt en rekent voor dit boekjaar opnieuw op records. In het huidige boekjaar, dat loopt tot eind augustus, verwacht Fast Retailing nu een bedrijfsresultaat van 475 miljard yen (zo'n 2,7 miljard euro). Eerder rekende het bedrijf op een resultaat van 450 miljard yen. De jaaromzet zal uitkomen op bijna 3,1 biljoen yen (zo'n 18 miljard euro), tegen een eerdere voorspelling van iets meer dan 3 biljoen yen.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP) - Christine Lagarde is niet van plan om voor het einde van haar termijn op te stappen als president van de Europese Centrale Bank (ECB), zei ze in een interview met Bloomberg TV. De economische gevolgen van de Iranoorlog zijn zo ernstig dat ze het niet verantwoord vindt om vroegtijdig te stoppen.
10 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Elektrische auto's met zonnepanelen op het dak kunnen het overvolle stroomnet in Europa en het energieverbruik aanzienlijk ontlasten, komt naar voren uit een onderzoek van TNO. Het onderzoeksbureau meent dat voertuigen die zelf zonne-energie opwekken kunnen uitgroeien tot een belangrijke versneller van de energietransitie.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Verzekeraar Aegon verkoopt zijn Britse tak aan branchegenoot Standard Life in een deal ter waarde van 2 miljard pond, omgerekend 2,3 miljard euro. Aegon wil zich focussen op de Verenigde Staten wat de belangrijkste markt van het verzekeringsbedrijf is. Eerder verkocht Aegon al zijn Nederlandse verzekeringsactiviteiten aan ASR.
1 uur geledenVELDHOVEN (ANP) - Chipmachinemaker ASML rekent voor dit jaar op een hogere omzet dan eerder aangegeven. Het bedrijf profiteert van de forse investeringen van techbedrijven in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie. Daardoor is de vraag naar chips groter dan wat fabrikanten kunnen leveren. Tegelijkertijd houdt het Veldhovense bedrijf bij zijn nieuwe prognose rekening met gesprekken over nieuwe exportbeperkingen, meldt ASML bij zijn kwartaalcijfers.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het kabinet-Jetten gaat naar verwachting het doel van 15.000 extra woningen per jaar uit verbouwingen niet halen. Volgens een rapport van ING worden verbouwingen, zoals optoppingen en splitsingen, financieel steeds minder aantrekkelijk. Het woningtekort wordt daardoor nog lastiger terug te dringen.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten hebben de sancties tegen de centrale bank van Venezuela versoepeld. Het wordt partijen toegestaan om transacties uit te voeren met de centrale bank in het Zuid-Amerikaanse land.
10 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met plussen de handelsdag uitgegaan. Beleggers waren optimistisch dat vredesgesprekken tussen de Verenigde Staten en Iran mogelijk weer worden hervat.
10 uur geleden