Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kledingketen Uniqlo verwacht meer winst door uitbreiding

Kledingketen Uniqlo verwacht meer winst door uitbreiding

YAMAGUCHI (ANP/BLOOMBERG) - Fast Retailing, het Japanse moederbedrijf van modeketen Uniqlo, heeft de winstverwachting voor het hele boekjaar verhoogd. De keten, die in Nederland twee Uniqlo-winkels heeft in Amsterdam en Den Haag, presteerde in het afgelopen kwartaal beter dan verwacht, mede dankzij de aanhoudende uitbreiding van het aantal filialen in Noord-Amerika en Europa.

Het bedrijf, opgericht en gerund door Tadashi Yanai, de rijkste man van Japan, stelt dat het Uniqlo-merk goed blijft presteren in Noord-Amerika, Europa en Zuidoost-Azië. Ook is het goedkope kledingmerk GU een belangrijke motor achter de expansie van de kledingketen. Op de Japanse thuismarkt stegen de verkopen en de winst eveneens. Op het Chinese vasteland en in Hongkong namen de opbrengsten en winst daarentegen af.

De kledingketen heeft de afgelopen twee jaar al recordresultaten geboekt en rekent voor dit boekjaar opnieuw op records. In het huidige boekjaar, dat loopt tot eind augustus, verwacht Fast Retailing nu een bedrijfsresultaat van 475 miljard yen (zo'n 2,7 miljard euro). Eerder rekende het bedrijf op een resultaat van 450 miljard yen. De jaaromzet zal uitkomen op bijna 3,1 biljoen yen (zo'n 18 miljard euro), tegen een eerdere voorspelling van iets meer dan 3 biljoen yen.

Meer uit Financieel

Chipbedrijven stuwen Nasdaq naar winst op gemengd Wall Street

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York eindigden maandag gemengd. De Nasdaq sloot de handelsdag hoger af, nadat de techgraadmeter voor het weekend nog ruim 4 procent was gekelderd door een verkoopgolf in de Amerikaanse chipsector. Dat was de grootste verliesbeurt van de Nasdaq in ruim een jaar tijd.

37 minuten geleden
Amerikaanse rechter blokkeert werkvisum dat 100.000 dollar kost

BOSTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een federale rechter in de Amerikaanse stad Boston heeft een tarief van 100.000 dollar voor een bepaald werkvisum maandag ongeldig verklaard. President Donald Trump kwam in september met dat tarief voor bedrijven die hoogopgeleide, gespecialiseerde arbeidsmigranten naar de VS willen trekken, om Amerikaanse werknemers zo meer kans te geven.

1 uur geleden
VEB schikt met SNS Reaal om koersverlies rond nationalisatie

DEN HAAG (ANP) - Leden van de Vereniging van Effectenbezitters (VEB) kunnen een vergoeding tegemoetzien voor koersverlies op aandelen van SNS Reaal toen het bedrijf in 2013 werd genationaliseerd. De VEB heeft daarover een schikking getroffen met de bankverzekeraar en de toenmalige accountant KPMG.

3 uur geleden
ACM verbiedt overname glasvezelnetwerken Delta door KPN

DEN HAAG (ANP) - Het samenwerkingsverband van KPN en pensioenuitvoerder APG mag een deel van de glasvezelnetwerken van Delta Fiber Nederland niet overnemen. Dat heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) bepaald. De waakhond vreest dat de concurrentie door de overname afneemt en dat internet daardoor duurder kan worden voor consumenten en bedrijven, terwijl de kwaliteit van de dienstverlening mogelijk lager wordt.

4 uur geleden
Supermarkten: boodschappen volgend jaar tot 10 procent duurder

LEIDSCHENDAM (ANP) - Boodschappen worden volgend jaar tot wel 10 procent duurder. Daarvoor waarschuwt supermarktkoepel CBL in een brandbrief aan het kabinet. De prijsstijgingen zijn volgens de branchevereniging deels te wijten aan maatregelen van de overheid.

4 uur geleden
ASN nog niet klaar voor besluit over privatisering, meldt Heinen

DEN HAAG (ANP) - ASN Bank is nog niet klaar voor een besluit over eventuele privatisering. Dat schrijft minister Eelco Heinen (Financiën) aan de Tweede Kamer. Hij baseert zich op een rapport van NLFI, de stichting die de aandelenbelangen van de overheid in financiële instellingen beheert. De VVD-bewindsman wil de bank graag verkopen of naar de beurs brengen, maar daarvoor is het onder meer nodig dat eerst de kosten verder omlaaggaan.

4 uur geleden
AEX sluit hoger na afgenomen spanningen in Midden-Oosten

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is maandag hoger geëindigd. Beleggers leken opgelucht dat de spanningen in het Midden-Oosten in de loop van de dag afnamen. De grootste stijgers bij de hoofdfondsen waren de chipbedrijven.

4 uur geleden