Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kledingketen Primark verkoopt meer tijdens feestdagen

Kledingketen Primark verkoopt meer tijdens feestdagen

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Kledingketen Primark heeft de verkopen sterk zien stijgen tijdens het belangrijke feestdagenseizoen. Veel consumenten gingen door de hoge inflatie op zoek naar de goedkope kleding van het concern. Volgens AB Foods, de Britse eigenaar van Primark, stegen de verkopen bij de budgetkledingketen in de zestien weken tot 6 januari met bijna 8 procent.

Op de Britse thuismarkt stegen de verkopen bij Primark met 4,5 procent en in de rest van Europa bedroeg de omzetgroei 8,1 procent. In de Verenigde Staten namen de verkopen zelfs met 45 procent toe dankzij de opening van nieuwe winkels.

De voorraden bij Primark liggen daarnaast volgens het bedrijf op een goed niveau. AB Foods stelt de situatie in de Rode Zee scherp in de gaten te houden, maar verwacht op dit moment geen verstoringen in de toeleveringsketen. Door de aanvallen van Houthi's uit Jemen op vrachtschepen mijden veel rederijen de Rode Zee en varen ze om.

Dankzij de sterke verkopen heeft AB Foods er nu meer vertrouwen in dat Primark zal voldoen aan de verwachtingen voor het hele boekjaar. Zo verwacht het bedrijf dat de winstmarge van Primark dit jaar boven de 10 procent zal uitkomen. AB Foods haalt het grootste deel van zijn inkomsten uit de winkelketen. Daarnaast is het ook eigenaar van bedrijven op het gebied van bijvoorbeeld suiker en landbouw. De omzet van het hele concern nam in de afgelopen periode met ruim 5 procent toe.

Meer uit Financieel

Winstwaarschuwing Duits chemieconcern BASF door zwakkere vraag

LUDWIGSHAFEN (ANP/DPA/BLOOMBERG) - Het Duitse BASF, 's werelds grootste chemieconcern, verlaagt de winstverwachting voor dit jaar. Het bedrijf kampt met een zwakkere vraag naar chemicaliën door de economische onzekerheid vanwege de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Ook heeft BASF te maken met een zwakkere vraag naar chemicaliën in China.

34 minuten geleden
Beleggers wachten op brief Trump met importheffingen voor EU

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag lager gesloten. Beleggers in Europa wachten vooral op een brief die de Amerikaanse president Donald Trump mogelijk vrijdag stuurt naar Brussel, over de importheffingen die hij wil opleggen op goederen uit de Europese Unie. Daarnaast kondigde Trump aan vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent in te voeren op een deel van de producten uit Canada. Volgens Trump is de maatregel een reactie op Canadese tegenheffingen.

1 uur geleden
Zorgen in Europese wijnindustrie over uitsluiting in handelsdeal

PARIJS (ANP/RTR) - Europese wijnen gaan mogelijk niet profiteren van een voorkeursbehandeling in een handelsovereenkomst tussen de Europese Unie en de Verenigde Staten. Dat stelt de belangrijkste lobbygroep van de Europese wijnindustrie, die zich zorgen maakt en wil dat Brussel de belangen van wijnproducenten behartigt.

2 uur geleden
Wall Street lager na nieuwe tariefaanval Trump op Canada

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York gingen vrijdag omlaag, na een nieuwe tariefaanval van Donald Trump op Canada. De Amerikaanse president wil vanaf 1 augustus een heffing van 35 procent invoeren op een deel van de producten uit Canada. Volgens Trump is de maatregel een reactie op Canadese tegenheffingen. De handelsstrijd tussen de twee buurlanden lijkt daarmee weer op te laaien.

4 uur geleden
Duizenden Citroën-rijders wachten nog op nieuwe airbag

HOOFDDORP (ANP) - Meer dan 16.000 Citroën-rijders in Nederland wachten nog steeds op een nieuwe airbag. Ze hebben van de fabrikant het advies gekregen niet meer de weg op te gaan om defecte airbags die bij een aanrijding kunnen ontploffen. De levering van nieuwe airbags gaat echter langzaam, waardoor het vervangen waarschijnlijk nog weken duurt.

4 uur geleden
UWV vordert te hoge uitkeringen door WIA-fouten niet terug

AMSTERDAM (ANP) - Het UWV gaat geen geld terugvorderen bij mensen die een te hoge arbeidsongeschiktheidsuitkering hebben ontvangen door fouten van de uitkeringsinstantie. Dat heeft demissionair minister Eddy van Hijum (Sociale Zaken) vrijdag bekendgemaakt in een brief aan de Tweede Kamer. Afgelopen jaar kwam aan het licht dat het UWV bij de vaststelling van WIA-uitkeringen veel fouten heeft gemaakt.

4 uur geleden
Saudi's produceerden in juni meer olie dan afgesproken, stelt IEA

RIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Saudi-Arabië heeft vorige maand meer olie opgepompt dan afgesproken in de productiequota van olieverbond OPEC+, meldt het Internationaal Energie Agentschap (IEA) in een nieuw rapport. Gedurende de aanvallen over en weer tussen Israël en Iran maakten de Saudi's mogelijk haast met het exporteren van olie via de Perzische Golf om eventuele blokkades voor te zijn.

4 uur geleden