Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Kledingketen H&M vergroot omzet

Kledingketen H&M vergroot omzet

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Modewinkelketen H&M heeft de afgelopen tijd meer verkocht. Tussen 1 december en 28 februari steeg de omzet van het Zweedse bedrijf met bijna een kwart. H&M, dat zijn volledige kwartaalcijfers eind deze maand bekendmaakt, gaf verder geen toelichting bij de gepubliceerde cijfers.

De netto-omzet van H&M, een van de grootste verkopers van kleding ter wereld, steeg op jaarbasis met 23 procent in het eerste kwartaal van zijn gebroken boekjaar. In lokale valuta ging het om een plus van 18 procent naar 49,2 miljard Zweedse kroon, omgerekend bijna 4,7 miljard euro.

Begin maart stopte de kledingketen net als veel andere westerse bedrijven met de verkoop in Rusland vanwege de invasie van Oekraïne. H&M liet al weten dat de Russische markt goed is voor zo'n 4 procent van de omzet van het bedrijf.

Meer uit Financieel

Recordaantal bezoekers bij Oktoberfest in München

MÜNCHEN (ANP/DPA) - Het Oktoberfest in München heeft dit jaar een recordaantal van 7,4 miljoen bezoekers getrokken, heeft de stad zondag bekendgemaakt. Daarmee werd het vorige record van 7,2 miljoen uit 2023 verbroken.

2 uur geleden
OPEC+ laat productiedoelen ongemoeid ondanks hoge olieprijs

WENEN (ANP/DPA) - De landen van oliekartel OPEC+ willen hun productiedoelen ook in november niet verhogen, ondanks de hoge olie- en brandstofprijzen. Dat maakten Saudi-Arabië, Rusland en vijf andere landen zondag bekend na een onlinevergadering. De productiedoelen van de groep blijven daarmee voor de tweede maand op rij ongewijzigd.

2 uur geleden
Taskforce gaat voor Trump risico's en kansen AI in kaart brengen

WASHINGTON (ANP/AFP) - Een taskforce van het Witte Huis gaat de risico's en kansen van kunstmatige intelligentie (AI) in kaart brengen. Ook wordt gekeken hoe overregulering kan worden voorkomen, om innovatie niet in de weg te zitten. Dat heeft het hoofd van de taskforce, Jay Clayton, gezegd tegen The Wall Street Journal.

4 uur geleden
Onderzoek: Oost-Duitse economie loopt nog steeds achter

BERLIJN (ANP) - De Oost-Duitse economie loopt decennia na de Duitse eenwording nog steeds achter op die van het westen van het land. Het gat lijkt de afgelopen jaren nauwelijks kleiner te worden, stelt het vooraanstaande Duitse onderzoeksinstituut IW.

5 uur geleden
Vakbonden keren zich tegen Duitse bezuinigingen

BERLIJN (ANP/DPA) - Vakbonden en welzijnsorganisaties hebben de Duitse regering opgeroepen de geplande bezuinigingen te stoppen. Het bondgenootschap van veertien organisaties bekritiseerde dit weekend in een gezamenlijke oproep met name de plannen van de regering voor een hervorming van het Duitse stelsel voor langdurige zorg.

6 uur geleden
China verwerpt kritiek op nieuwe filialen Starbucks in Xinjiang

BEIJING (ANP/AFP) - China verwerpt kritiek vanuit de Amerikaanse overheid op het openen van nieuwe filialen van koffieketen Starbucks in de regio Xinjiang. Een woordvoerder van de Chinese overheid verklaarde dit weekend dat het gaat om een nieuwe poging "om China aan te vallen en zwart te maken".

6 uur geleden
Bessent relativeert zorgen over stijgende obligatierentes

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft zorgen van beleggers over stijgende rentes op staatsobligaties gerelativeerd. "Ik zou me zorgen maken als het om een stijging ging die alleen in de VS speelt", zei Bessent in een interview met nieuwssite Axios dat dit weekend verscheen. Dat laatste is volgens hem niet het geval.

7 uur geleden