Kledingketen H&M vergroot omzet
STOCKHOLM (ANP/RTR) - Modewinkelketen H&M heeft de afgelopen tijd meer verkocht. Tussen 1 december en 28 februari steeg de omzet van het Zweedse bedrijf met bijna een kwart. H&M, dat zijn volledige kwartaalcijfers eind deze maand bekendmaakt, gaf verder geen toelichting bij de gepubliceerde cijfers.
De netto-omzet van H&M, een van de grootste verkopers van kleding ter wereld, steeg op jaarbasis met 23 procent in het eerste kwartaal van zijn gebroken boekjaar. In lokale valuta ging het om een plus van 18 procent naar 49,2 miljard Zweedse kroon, omgerekend bijna 4,7 miljard euro.
Begin maart stopte de kledingketen net als veel andere westerse bedrijven met de verkoop in Rusland vanwege de invasie van Oekraïne. H&M liet al weten dat de Russische markt goed is voor zo'n 4 procent van de omzet van het bedrijf.
Meer uit Financieel
SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.
1 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.
4 uur geledenSANTA CLARA (ANP/RTR) - Nvidia, de belangrijkste chipverkoper ter wereld voor kunstmatige intelligentie, is in gesprek met Anthropic om in de beursgang van het AI-bedrijf te investeren. Dat vertellen twee ingewijden aan persbureau Reuters over wat mogelijk de grootste beursgang ooit kan worden.
7 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De Italiaanse premier Giorgia Meloni verwacht dat de economie van het land dit jaar met 1 procent groeit. De politica deed haar voorspelling in een interview met de Italiaanse krant Il Foglio.
8 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Diesel tanken is zaterdag iets duurder geworden in Nederland. Uit cijfers van UnitedConsumers komt naar voren dat de gemiddelde adviesprijs voor een liter diesel is gestegen naar 2,725 euro, bijna 2 cent meer dan vrijdag. De gemiddelde benzineprijs is volgens het consumentenvoordeelplatform ook iets toegenomen tot 2,702 euro.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse president Donald Trump staat ervoor open dat Chinese autofabrikanten elektrische auto's in de Verenigde Staten produceren, mits ze daarvoor Amerikaanse werknemers inzetten. De feitelijke Amerikaanse blokkade op de import van Chinese auto's wil hij wel handhaven.
11 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten hebben tankers die door de Straat van Hormuz varen gevraagd dat alleen op bepaalde tijdstippen te doen, zodat het Amerikaanse leger bescherming kan bieden. De maatregel volgt op een toename van Iraanse aanvallen op schepen die 's nachts door de zeestraat varen, meldt de Financial Times.
11 uur geleden