
Kledingketen Gerry Weber maakt doorstart in afgeslankte vorm
AMSTERDAM (ANP) - De failliete vrouwenkledingketen Gerry Weber maakt in Nederland een doorstart in sterk afgeslankte vorm. Op ten minste acht plaatsen in het land blijven winkels met damesmode van het merk bestaan. De nieuwe exploitant gaat door met minstens dertig van de oorspronkelijke 175 medewerkers.
In een verklaring melden de curatoren dat de Spaanse Victrix Group, bekend van het merk Punt Roma, het merk Gerry Weber voortzet. Voor de Nederlandse markt gaat dat bedrijf een samenwerking aan met De Naura Groep, bekend van Van Uffelen, Claudia Sträter en Expresso. Die gaat de Nederlandse winkels runnen.
Momenteel zijn die winkels nog dicht. De vestigingen die doorstarten openen naar verwachting snel weer de deuren. Er wordt nog onderzocht of de activiteiten ook in andere filialen kunnen worden voortgezet. Gerry Weber werd vorige maand failliet verklaard door de rechtbank in Amsterdam. Toen telde de keten hier nog 38 filialen.
Financiële problemen
Eerder werd al bekend dat het Duitse merk, dat in tal van landen actief is, in financiële problemen zat. Volgens de keten liepen er in Duitsland verschillende faillissementsprocedures bij het moederbedrijf en dochterbedrijven. Bij Gerry Weber is internationaal de laatste jaren ook al meerdere keren gereorganiseerd.
Volgens de donderdag verspreide verklaring ziet de nieuwe Spaanse eigenaar in het merk Gerry Weber niettemin toekomst. "Naast de merkrechten hebben ze ook een aantal designers overgenomen die verantwoordelijk zijn voor de kleding van Gerry Weber. Ook zal de voorjaars- en zomercollectie van dit jaar snel weer verkrijgbaar zijn in de genoemde winkels."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Keurig Dr Pepper stond maandag bij de dalers op de beurzen in New York met een verlies van ruim 8 procent. Het Amerikaanse frisdrankenconcern, bekend van 7UP, Schweppes en Dr Pepper, wil het moederbedrijf van Douwe Egberts en Pickwick overnemen. Het bedrijf heeft 15,7 miljard euro over voor het in Amsterdam genoteerde JDE Peet's. Het gaat om de grootste deal in de sector van alcoholvrije dranken ooit. Het aandeel JDE Peet's ging in Amsterdam ruim 17 procent omhoog. Dat is de grootste koerswinst sinds de beursgang in 2020.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - CNV en FNV zijn "verrast" over de overname van Douwe Egberts-moederbedrijf JDE Peet's door het Amerikaanse Keurig Dr Pepper die maandagochtend werd bekendgemaakt. De vakbonden hebben vragen over de toekomst van Nederlandse vestigingen van JDE Peet's door die overname ter waarde van 15,7 miljard euro.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Het Noorse Northern Lights-project voor de opslag van CO2 heeft de eerste hoeveelheden koolstofdioxide ontvangen en opgeslagen. Dat meldt het samenwerkingsproject van de olie- en gasconcerns Shell, Equinor en TotalEnergies maandag. Het gaat om afgevangen CO2 die via een industrieel proces vloeibaar wordt gemaakt en daarna permanent ondergronds wordt opgeslagen.
4 uur geledenFREDERICIA (ANP/BLOOMBERG) - Het Deense windenergiebedrijf Ørsted heeft op de aandelenbeurs in Kopenhagen een flinke koersval gemaakt. De waarde van het aandeel daalde maandag tot het laagste niveau ooit. De Amerikaanse overheid heeft vrijdag alle werkzaamheden stilgelegd van een groot windmolenpark van Ørsted voor de kust bij de staat Rhode Island.
4 uur geledenUTRECHT (ANP) - Fastfoodketen Taco Bell maakt een doorstart in Nederland. Volgens curator Maarten Jansen wordt de failliete maker van burrito's, taco's en quesadilla's overgenomen door SYMBRO. Die franchisepartij runt in het Verenigd Koninkrijk al meer dan honderd Taco Bell- en KFC-locaties.
4 uur geledenBEIJING (ANP/DPA) - China heeft de capaciteit van kolencentrales in de eerste helft van 2025 uitgebreid naar het hoogste niveau in negen jaar, meldt het Centrum voor Energieonderzoek en Schone Lucht (CREA). Ondanks de snelle groei van hernieuwbare energiebronnen in het land vertoont de bouw van kolencentrales volgens de denktank "geen tekenen van afname".
5 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - Bouwconcern BAM gaat aan de slag met de uitbreiding en versterking van het elektriciteits- en waterleidingnet in Limburg. Het bedrijf heeft een samenwerkingsovereenkomst voor twaalf jaar gesloten met netbeheerder Enexis en Waterleiding Maatschappij Limburg (WML). Het project heeft een waarde van zo'n 600 miljoen euro.
6 uur geleden