Kleding Zara-moeder Inditex nog altijd verkrijgbaar in Rusland
MOSKOU (ANP/RTR) - Kleding van modebedrijf Inditex, het bedrijf achter merken als Zara, Massimo Dutti en Pull & Bear, is nog altijd verkrijgbaar in Rusland. Het Spaanse concern had eerder zijn activiteiten in Rusland gestaakt vanwege de invasie in Oekraïne, maar via het grote onlinewinkelbedrijf Wildberries is de kleding nog gewoon te verkrijgen.
Ingewijden bij Inditex zeggen tegen persbureau Reuters dat de artikelen die door Wildberries worden verkocht, voorraden zijn die al in Rusland waren toen de onderneming de activiteiten daar opschortte. Inditex zou sinds de opschorting gestopt zijn met het verzenden van producten naar Rusland. Wildberries geeft aan de kleding te kopen zonder hulp van tussenpersonen, dus rechtstreeks via producenten of officiële distributeurs. Daarbij maakte het bedrijf niet duidelijk over welke distributeurs het dan gaat.
Inditex is overigens een van de vele westerse merken die zijn Russische winkels heeft gesloten en activiteiten in het land heeft opgeschort in een reactie op de Russische invasie in Oekraïne. Dat de kleding nu alsnog verkrijgbaar is, benadrukt de problemen waar bedrijven mee kampen om de controle over hun merken te behouden.
Wildberries begon als een onlineplatform voor de doorverkoop van kleding van onder meer de Duitse postordergroep Otto. Het bedrijf levert nu een grote reeks producten. Naast kleding gaat het bijvoorbeeld ook om elektronica of keukengerei. Het succes van Wildberries maakte oprichtster Tatjana Bakaltsjoek de rijkste vrouw van Rusland.
Vanwege de sancties tegen Rusland en de problemen in de toeleveringsketen heeft Rusland eerder de zogenoemde parallelle invoer gelegaliseerd. Dat maakt het mogelijk voor bedrijven om producten uit het buitenland te importeren zonder toestemming van de eigenaar van het handelsmerk.
Meer uit Financieel
SCHIPHOL (ANP) - BARIN, de organisatie die de belangen van luchtvaartmaatschappijen in Nederland behartigt, vindt het "wrang" dat Schiphol dit jaar dividend gaat uitkeren aan zijn aandeelhouders en dan met name de gemeente Amsterdam. De gemeente laat zich doorgaans kritisch uit over Schiphol, maar vangt nu ook ruim dividend, stelt voorzitter Marnix Fruitema.
31 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Bouwbedrijf Heijmans heeft last van de stikstofcrisis en lange vergunningprocedures bij het bouwen van nieuwe woningen. Topman Ton Hillen verwacht dat daar voorlopig nog geen einde aan komt. Hij houdt er rekening mee dit jaar iets minder woningen te verkopen dan in 2025.
56 minuten geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol richt zich de komende jaren nadrukkelijk op de kwaliteit van de luchthaven en niet op de grootste of goedkoopste zijn. "Vroeger werd er gefocust op twee G's: van groei en goedkoop. Daar zijn we echt mee gestopt", zei topman Pieter van Oord vrijdag bij de presentatie van de jaarresultaten.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP/BELGA) - Mediaconcerns DPG Media en Mediahuis hebben in België miljoenenboetes gekregen voor de vervalsing van de aanbestedingsprocedure voor een krantenconcessie. De Belgische concerns, die ook veel Nederlandse media bezitten, moeten respectievelijk 3,8 miljoen en 7,8 miljoen euro betalen van de Belgische Mededingingsautoriteit.
1 uur geledenANKARA (ANP/RTR) - Turkije heeft zestien mensen gearresteerd en bezittingen ter waarde van ongeveer 300 miljoen lira (5,8 miljoen euro) in beslag genomen in een onderzoek naar vermeende witwaspraktijken die verband houden met content die op het OnlyFans-platform werd gedeeld. Dat meldt het Turkse Openbaar Ministerie vrijdag.
1 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol houdt de havengelden de komende jaren op het huidige niveau. Gemiddeld liggen de tarieven die luchtvaartmaatschappijen betalen voor gebruik van het vliegveld nu op 60 euro per passagier. "Daar blijven we op tot en met 2030", zei financieel topman Robert Carsouw tijdens een persconferentie na de jaarresultaten.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De overname van het Amerikaanse platenlabel Downtown door muziekconcern Universal Music Group (UMG) heeft goedkeuring gekregen van de Europese Commissie. Toezichthouders in Brussel verlangen wel dat UMG, het platenbedrijf achter sterren als Taylor Swift en Harry Styles, het artiestenroyaltyplatform Curve van Downtown afstoot. Het concern, met hoofdkantoor in Hilversum, heeft daarmee ingestemd.
2 uur geleden