Kleding Zara-moeder Inditex nog altijd verkrijgbaar in Rusland
MOSKOU (ANP/RTR) - Kleding van modebedrijf Inditex, het bedrijf achter merken als Zara, Massimo Dutti en Pull & Bear, is nog altijd verkrijgbaar in Rusland. Het Spaanse concern had eerder zijn activiteiten in Rusland gestaakt vanwege de invasie in Oekraïne, maar via het grote onlinewinkelbedrijf Wildberries is de kleding nog gewoon te verkrijgen.
Ingewijden bij Inditex zeggen tegen persbureau Reuters dat de artikelen die door Wildberries worden verkocht, voorraden zijn die al in Rusland waren toen de onderneming de activiteiten daar opschortte. Inditex zou sinds de opschorting gestopt zijn met het verzenden van producten naar Rusland. Wildberries geeft aan de kleding te kopen zonder hulp van tussenpersonen, dus rechtstreeks via producenten of officiële distributeurs. Daarbij maakte het bedrijf niet duidelijk over welke distributeurs het dan gaat.
Inditex is overigens een van de vele westerse merken die zijn Russische winkels heeft gesloten en activiteiten in het land heeft opgeschort in een reactie op de Russische invasie in Oekraïne. Dat de kleding nu alsnog verkrijgbaar is, benadrukt de problemen waar bedrijven mee kampen om de controle over hun merken te behouden.
Wildberries begon als een onlineplatform voor de doorverkoop van kleding van onder meer de Duitse postordergroep Otto. Het bedrijf levert nu een grote reeks producten. Naast kleding gaat het bijvoorbeeld ook om elektronica of keukengerei. Het succes van Wildberries maakte oprichtster Tatjana Bakaltsjoek de rijkste vrouw van Rusland.
Vanwege de sancties tegen Rusland en de problemen in de toeleveringsketen heeft Rusland eerder de zogenoemde parallelle invoer gelegaliseerd. Dat maakt het mogelijk voor bedrijven om producten uit het buitenland te importeren zonder toestemming van de eigenaar van het handelsmerk.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
1 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
3 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
6 uur geledenDÜSSELDORF (ANP) - De fregatten die Duitsland bij het Nederlandse Damen heeft besteld worden mogelijk de helft duurder. De Duitse scheepsbouwer die het hoofdaannemerschap naar verwachting van het overvraagde Damen overneemt, vraagt volgens de Financial Times nog eens 12 miljard euro.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam heeft woensdag zijn hoogste slotstand ooit bereikt, nadat de hoofdindex aan het begin van de middag al naar een nieuw recordniveau was gestegen. De hoofdindex op het Damrak sloot 1,7 procent hoger op 1031,44 punten. Beleggers reageerden op de gedaalde olieprijzen en berichten over een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten.
7 uur geleden