Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaver ziet 'voorzichtig stapje', Hoekstra blijft terughoudend

Klaver ziet 'voorzichtig stapje', Hoekstra blijft terughoudend

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-leider Jesse Klaver wil verder praten met CDA-leider Wopke Hoekstra. "Dat smaakt naar meer", zei hij donderdag na een gesprek met Hoekstra bij de informateur. Hoekstra blijft vooral wijzen op de verschillen met GroenLinks die volgens hem "zeer fors" zijn.

Klaver en Hoekstra spraken vooral over de inhoud met informateur Mariëtte Hamer. Klaver noemde het een "heel voorzichtig stapje". Volgens hem blijven de verschillen tussen beide partijen ook groot, "maar als je niet praat weet je ook niet of je eruit komt". De formatie duurt inmiddels meer dan tachtig dagen.

De CDA-leider vertelde na het "goede gesprek" dat zijn eerdere boodschap niet is veranderd. Hij ziet weinig in een coalitie van VVD, CDA, D66 en beide linkse partijen PvdA en GroenLinks. "Er zijn best een paar overeenkomsten, maar de verschillen zijn aanzienlijk." Helemaal uitsluiten doet hij GroenLinks ook niet.

Formatieonderhandelingen

Hoekstra is niet de enige die moeite heeft met PvdA en GroenLinks. Ook de VVD voelt er weinig voor. Die twee linkse partijen "staan sowieso politiek natuurlijk ver van ons af", zei VVD-leider Mark Rutte eind vorige week. D66, naast de VVD de winnaar van de verkiezingen, dringt juist aan op formatieonderhandelingen met PvdA en GroenLinks. Die beide linkse partijen zeggen alleen samen in een coalitie te willen stappen.

Informateur Hamer praat inmiddels meer dan drie weken met de partijen. Later op de dag komen de koppels Sigrid Kaag (D66) en Gert-Jan Segers (ChristenUnie) en het koppel Rutte en Lilianne Ploumen (PvdA) nog bij haar langs. De laatste gast die Hamer donderdag ontvangt is Liane den Haan.

Meer uit Politiek

Berendsen: mogelijk onderhandelt EU-team tussen Oekraïne-Rusland

LIMASSOL (ANP) - Concrete voorstellen voor wie namens de EU aan eventuele onderhandelingen gaat deelnemen over vrede tussen Oekraïne en Rusland zijn donderdag niet gedaan door EU-ministers van Buitenlandse Zaken. Wel zijn de ministers het erover eens dat er "iemand of een team van mensen" namens de EU "aan een eventuele onderhandelingstafel" moet aanschuiven om voor de Europese belangen op te komen, zei minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) na afloop van de vergadering in Cyprus.

1 dag geleden
Kabinet gaat in hoger beroep tegen stikstofuitspraken vliegvelden

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat in hoger beroep tegen recente uitspraken over de vliegvelden bij Eindhoven, Rotterdam en Lelystad. Minister Jaimi van Essen (Landbouw, D66) wil daarmee "verdere juridische helderheid" over de stikstofcrisis krijgen, schrijft hij in een brief aan de Tweede Kamer. "Die helderheid helpt vervolgens om beleid op te baseren."

1 dag geleden
Jetten: deur blijft open voor gesprek met werkgevers en bonden

DEN HAAG (ANP) - Wat premier Rob Jetten betreft werkt het kabinet de komende tijd verder aan plannen over sociale zekerheid. De vakbonden gaven na een gesprek op het Catshuis aan dat zij niet meer verder willen praten. Bij het kabinet "staat de deur altijd open en ik hoop dat werkgevers en werknemers ook snel weer met ons willen doorpraten".

1 dag geleden
Minister moet van vijf dieren herbeoordelen of ze in huis mogen

DEN HAAG (ANP) - Van vijf dieren moet herbeoordeeld worden of ze in huis gehouden mogen worden. Per juli 2024 verdwenen veel dieren van de huis- en hobbydierenlijst. Of dat voor de jak, de chinchilla, de Russische dwerghamster, het witstaartstekelvarken en de dromedaris terecht is, moet van het College van Beroep voor het bedrijfsleven (CBb) opnieuw onderzocht worden.

1 dag geleden
Vakbonden beëindigen gesprek met kabinet over sociale zekerheid

DEN HAAG (ANP) - Vakbonden beëindigen hun gesprekken met het kabinet over sociale zekerheid. Dat hebben vakbondsvoorzitters Hans Spekman van FNV en Hans Van den Heuvel van CNV gezegd na een gesprek met ministers op het Catshuis. Bezuinigingen op sociale zekerheid blijven te veel boven de markt hangen, en daar zijn de bonden op tegen.

1 dag geleden
Kabinet vraagt scholen: wees alert op risico genitale verminking

DEN HAAG (ANP) - Scholen moeten in de weken voor de zomervakantie extra alert zijn op signalen dat meisjes in de zomer mogelijk worden meegenomen naar een ander land om genitaal verminkt te worden. Het kabinet stuurt alle scholen een brief met een aantal signalen die daarop kunnen wijzen.

1 dag geleden
Verbazing in Kamer over gebrek voortgang aanpak huiselijk geweld

DEN HAAG (ANP) - In de Tweede Kamer is veel verbazing en woede over het gebrek aan voortgang bij het tegengaan van huiselijk geweld. Tijdens een debat over dat onderwerp vroegen bijna alle partijen zich af hoe het kan dat er nog steeds zoveel misgaat bij het herkennen van onder meer kinder- en vrouwenmishandeling.

1 dag geleden