Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaver: we moeten afrekenen met verziekte bestuurscultuur

Klaver: we moeten afrekenen met verziekte bestuurscultuur

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-voorman Jesse Klaver is klaar met de "verziekte bestuurscultuur" van het kabinet. "We moeten daarmee afrekenen", zei hij tijdens het debat over de mondkapjesdeal.

Volgens hem gaat het debat over iets groters, over de democratie. Over een bestuurscultuur waarin informatie over het "toeslagenschandaal jarenlang is achtergehouden, met alle gevolgen van dien". Het kabinet moet eerder met informatie komen en zich minder druk maken over de eigen status en de beeldvorming. "Mijn boodschap: ga aan het werk. Geef eerlijk antwoord als de Kamer of journalisten vragen stellen."

Het "sorry" van De Jonge woensdag vergeleek Klaver met de "Rutte-methode. Die komt al tien jaar weg met allemaal ongein." De Jonge kreeg wel degelijk details van de deal, aldus Klaver. "Waarom zei hij dat hij op geen enkele manier betrokken is?"

De Jonge heeft ambtenaren aan het werk gezet. "Mijn punt is niet dat het niet deugt, daar kan ik op basis van deze feiten niet over oordelen. Maar ik verwacht ieder moment van bewindspersonen dat zij eerlijk zijn naar de Kamer en journalisten. Democratie is gebaat bij transparantie, als dat niet gebeurt hebben we een groot probleem."

Meer uit Politiek

Kabinet ziet geen acute dreiging voor Aruba, Bonaire en Curaçao

DEN HAAG (ANP) - Er zijn volgens het demissionaire kabinet geen aanwijzingen dat Aruba, Bonaire en Curaçao meegesleept worden in een mogelijk gewapend conflict in de Cariben. De spanning is in de regio hoog opgelopen door Amerikaanse acties tegen vermeende drugsbootjes uit Venezuela.

1 dag geleden
Ministerraad stemt in met besluit stroomstootverbod veehouderij

DEN HAAG (ANP) - De ministerraad heeft vrijdag ingestemd met het besluit van landbouwminister Femke Wiersma om stroomstootapparatuur in de veehouderij te verbieden. Voordat het besluit formeel van kracht kan worden, moet de Koning het voorstel ondertekenen, een formaliteit.

1 dag geleden
Heinen optimistisch over oplossing gebruik Russische tegoeden

DEN HAAG (ANP) - Minister Eelco Heinen (Financiën, VVD) is optimistisch dat er een oplossing wordt gevonden voor het gebruik van Russische tegoeden die op rekeningen in België staan. De Europese Commissie wil 90 miljard euro van die tegoeden gebruiken om Oekraïne te helpen.

1 dag geleden
Tielen: goed dat advies er is om minder vlees te eten

DEN HAAG (ANP) - Het is goed dat experts aanraden om minder vlees te eten, vindt demissionair staatssecretaris Judith Tielen (Preventie, VVD). Stappen om dat advies kracht bij te zetten laat ze aan een volgend kabinet.

1 dag geleden
Stikstofrekengrens verhogen 'hele klus' voor Wiersma

DEN HAAG (ANP) - Het verhogen van de stikstofgrens is voor demissionair landbouwminister Femke Wiersma "een hele klus". Dat erkende de BBB-minister naar aanleiding van berichten dat invoering hoogst onzeker is. Deze maand moet daar een besluit over vallen. "In de tussentijd ben ik in overleg met de provincies."

1 dag geleden
Van Marum: nieuw kabinet moet minister van Digitale Zaken krijgen

DEN HAAG (ANP) - Het nieuwe kabinet moet een minister van Digitale Zaken krijgen. Deze minister moet de "doorzettingsmacht" hebben om een nieuw digitaal systeem binnen de overheid van de grond te krijgen. Dat zei demissionair staatssecretaris Eddie van Marum na afloop van de ministerraad tegen het ANP. Behalve Binnenlandse Zaken gaat hij ook over digitalisering.

1 dag geleden
Minister maakt grappen over doodsbedreigingen tegen Hoofdpiet

DEN HAAG (ANP) - Demissionair onderwijsminister Gouke Moes maakte na afloop van de ministerraad in eerste instantie grappen over doodsbedreigingen aan het adres van Niels van der Laan, de acteur die de Hoofdpiet speelt in het Sinterklaasjournaal. De mensen die dat doen, krijgen volgens de BBB-bewindsman op pakjesavond "gewoon een zakje zout".

1 dag geleden