Klaver: we moeten afrekenen met verziekte bestuurscultuur
DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-voorman Jesse Klaver is klaar met de "verziekte bestuurscultuur" van het kabinet. "We moeten daarmee afrekenen", zei hij tijdens het debat over de mondkapjesdeal.
Volgens hem gaat het debat over iets groters, over de democratie. Over een bestuurscultuur waarin informatie over het "toeslagenschandaal jarenlang is achtergehouden, met alle gevolgen van dien". Het kabinet moet eerder met informatie komen en zich minder druk maken over de eigen status en de beeldvorming. "Mijn boodschap: ga aan het werk. Geef eerlijk antwoord als de Kamer of journalisten vragen stellen."
Het "sorry" van De Jonge woensdag vergeleek Klaver met de "Rutte-methode. Die komt al tien jaar weg met allemaal ongein." De Jonge kreeg wel degelijk details van de deal, aldus Klaver. "Waarom zei hij dat hij op geen enkele manier betrokken is?"
De Jonge heeft ambtenaren aan het werk gezet. "Mijn punt is niet dat het niet deugt, daar kan ik op basis van deze feiten niet over oordelen. Maar ik verwacht ieder moment van bewindspersonen dat zij eerlijk zijn naar de Kamer en journalisten. Democratie is gebaat bij transparantie, als dat niet gebeurt hebben we een groot probleem."
Meer uit Politiek
APPINGEDAM (ANP) - Dat inwoners van het aardbevingsgebied in Groningen cynisch worden van het jarenlange wachten op herstel van hun huizen, begrijpt premier Rob Jetten wel. Dat zei hij tijdens een werkbezoek aan Zeerijp en Appingedam. "En dit ene bezoekje gaat ook niet het verschil maken."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland schiet België met twee helikopters van Defensie te hulp om te helpen met het blussen van de natuurbrand in het natuurgebied van de Hoge Venen. Dat meldt buitenlandminister Tom Berendsen op X. Het gaat om twee Chinook-transporthelikopters, die met een speciale waterzak (bambi bucket) duizenden liters water tegelijk kunnen scheppen en die boven een brand uitstorten.
3 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Ralf Dekker vervangt Lidewij de Vos als fractievoorzitter van Forum voor Democratie tijdens het zwangerschapsverlof van De Vos. Dat bevestigt hij na een berichtje op X. De Vos meldde eerder dat zij na het zomerreces van de Tweede Kamer met verlof gaat. De Tweede Kamer komt op 1 september terug van het zomerreces.
4 dagen geledenDEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant heeft het voornemen de vergunning van vijf pluimveebedrijven in te trekken, maar "er is nog niets onomkeerbaars gebeurd". Die boodschap gaf gedeputeerde Saskia Boelema (handhaving en vergunningen) vrijdag tijdens de extra vergadering van de Brabantse provinciale politiek over het plan.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Rob Jetten heeft oppositiepartij BBB nog niet uitgenodigd voor gesprekken over de begroting. "Omdat we voor de zomer tot de conclusie kwamen dat het wat minder zin had. Als dat nu wel het geval is, ga ik graag dat gesprek aan", zei hij bij zijn wekelijkse persconferentie. Zonder steun van de BBB heeft de minderheidscoalitie PRO nodig om in de Eerste Kamer tot een meerderheid te komen. Coalitiepartij VVD heeft moeite met samenwerking met de linkse partij.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het was "geen goed signaal" van de politie Oost-Brabant, die donderdag aankondigde alleen in te grijpen als tractoren de snelweg blokkeerden en niet als zij daar langzaam zouden rijden, zei premier Rob Jetten vrijdag op zijn wekelijkse persconferentie. Vrijdagochtend kwamen twee mensen om het leven bij een botsing in de staart van de file, die ontstond door tractoren op de snelweg. Volgens de premier moeten de politie, het Openbaar Ministerie (OM) en de burgemeester "nabespreken" hoe het vrijdag zo fout kon gaan.
4 dagen geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet roept boeren op niet met tractoren op snelwegen te demonstreren. Minister Pieter Heerma (Binnenlandse Zaken, CDA), die gaat over het demonstratierecht, doet die oproep nadat er vrijdag twee doden waren gevallen op de A59. Zij kwamen om bij een botsing in de staart van een file, die het gevolg was van trekkers op de snelweg.
4 dagen geleden