Klaver vindt regeerakkoord op hoofdlijnen niet essentieel
DEN HAAG (ANP) - Voor GroenLinks-leider Jesse Klaver is een regeerakkoord op hoofdlijnen niet echt nodig. Het gaat om "de kwaliteit, niet om de hoeveelheid pagina's", zei hij woensdag na overleg met informateur Herman Tjeenk Willink. Die spreekt deze dag met de leiders van de grootste partijen, nadat hij een dag eerder de leiders van de kleine partijen had ontvangen.
Tjeenk Willink schreef vorige week in een brief aan de Kamer dat hij met de fractieleiders wil bespreken of het mogelijk is tot een regeerakkoord op hoofdlijnen te komen. "Een gedetailleerd akkoord gaat ten koste van het politiek inhoudelijke debat in de Kamer en een open bestuursstijl", schreef hij.
Klaver heeft het vooral over de inhoud gehad zoals de aanpak van de klimaatverandering en de ongelijkheid. Verder heeft hij de informateur gevraagd hoe die verder wil gaan. "Ik heb daarover iets meer duidelijkheid gekregen."
Het herstel van vertrouwen blijft voor Klaver "lastig", zei hij. Eerder zegde bijna de helft van de Kamer het vertrouwen op in VVD-leider Mark Rutte. Daardoor is de vorming van een nieuw kabinet een stuk lastiger geworden. Tjeenk Willink moet ook uitzoeken hoe het vertrouwen tussen de partijen weer kan worden hersteld.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Jan Paternotte is opnieuw gekozen tot fractievoorzitter van D66 in de Tweede Kamer. Verrassend was die keuze niet meer, hij vertelde eerder zelf al dat hij gevraagd was als opvolger van Rob Jetten, die premier wordt.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie in de Tweede Kamer heeft zoals verwacht Ruben Brekelmans gekozen als voorzitter. Dat heeft partijleider Dilan Yeşilgöz bekendgemaakt. De keuze voor Brekelmans was unaniem, zegt zij op X.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ministers die met "een frisse blik" aan hun taak beginnen, helpen bij het oplossen van onder andere de stikstofcrisis, vindt Rob Jetten. De beoogde premier verdedigt zo de voordracht van Jaimi van Essen als minister van Landbouw. De 34-jarige wethouder in Deventer heeft geen ervaring in Den Haag of met het stikstofprobleem.
19 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In navolging van andere steden sluit de meerderheid van de politieke partijen in de Amsterdamse gemeenteraad samenwerking met Forum voor Democratie (FVD) uit. In de raad van de hoofdstad zitten dertien partijen; elf ervan roepen in een gezamenlijke verklaring op FVD niet te normaliseren.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Theo Henrar wordt vanaf 1 maart de tijdelijke voorzitter van VNO-NCW. Hij is momenteel vicevoorzitter van de werkgeversvereniging en voorzitter van FME, de ondernemersorganisatie voor de Nederlandse technologische industrie.
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De 34-jarige Jaimi van Essen wordt de nieuwe minister van Landbouw. Dat meldt zijn woordvoerder na berichtgeving in Tubantia. Hij is nu nog wethouder in Deventer en houdt zich daar sinds 2024 bezig met energie, milieu en economie. Hiervoor was hij wethouder in de gemeente Losser.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Nathalie van Berkel wordt volgens ingewijden staatssecretaris van Financiën voor D66. Ze zit nu nog voor de partij van Rob Jetten in de Tweede Kamer. Zij zat eerder onder meer in de raad van bestuur van uitvoeringsorganisatie UWV.
1 dag geleden