Klaver verrassend als snelste naar finale 100 meter NK atletiek
BREDA (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft zich bij de NK atletiek in Breda verrassend als snelste geplaatst voor de finale van de 100 meter, een afstand die ze zelden loopt. Ze noteerde in de halve finales een persoonlijk record van 11,33 seconden. Tasa Jiya, een specialiste op de sprint, klokte 11,34 en kersvers Europees kampioene onder 23 N'ketia Seedo zette 11,44 neer. De finale is vrijdagavond rond 21.00 uur.
Klavers beste afstand is de 400 meter. De Enkhuizense doorbrak de magische barrière van 50 seconden met een tijd van 49,81 eerder deze maand bij de Diamond League in Chorzow. Daarmee staat ze derde op de Europese ranglijst van dit jaar. Ze won zilver op de 400 meter bij de EK indoor dit voorjaar.
Taymir Burnet was de snelste in de halve finales van de mannen in 10,32. Hij was 0,01 seconde rapper dan Raphael Bouju (10,33), onlangs winnaar van het zilver op zowel de 100 als 200 meter bij de EK onder 23. Bouju is titelverdediger in Breda.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) is opgenomen in de Nederlandse ploeg voor de WK in Rotterdam. Schmidt ontbrak deze zomer nog bij de EK in Zagreb door een blessure aan zijn linkerschouder, maar bleek tijdens de kwalificatiewedstrijden fit genoeg voor een plek in de selectie.
1 uur geledenDADFORD (ANP) - Formule 1-coureur Fernando Alonso rijdt ook volgend seizoen bij Aston Martin. De 45-jarige Spanjaard heeft zijn contract met een jaar verlengd tot eind 2027, meldt de Britse renstal. Ook zijn Canadese teamgenoot Lance Stroll verlengde zijn contract en neemt volgend jaar opnieuw plaats in de racewagen.
20 uur geledenPORTSMOUTH (ANP) - Zestienvoudig wereldkampioen darten Phil Taylor heeft zijn terugkeer in de sport aangekondigd. De 66-jarige Engelsman, bijgenaamd 'The Power', is sinds 2018 met pensioen. Hij keert in november terug bij de Modus Super Series in Portsmouth, als teamgenoot van Adrian Lewis.
21 uur geledenEDINBURGH (ANP) - Voormalig wereldkampioen Graeme Dott is dinsdag in de Schotse hoofdstad Edinburgh veroordeeld tot een celstraf van zeven jaar vanwege seksueel kindermisbruik. Dat melden Britse media waaronder de BBC. De 49-jarige Schot werd eerder schuldig bevonden aan twee gevallen van seksueel kindermisbruik tussen 1993 en 2010.
22 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel heeft met België het doel om de Nations League te winnen. "Als je ergens aan meedoet, dan moet je ervoor gaan", zei de bondscoach van België na de nederlaag van de Rode Duivels in Brussel in de Nations League tegen het Frankrijk van bondscoach Zinédine Zidane (0-1).
1 dag geledenKOPENHAGEN (ANP/RTR) - FIFA-voorzitter Gianni Infantino gaat onderzoeken of hij meer geld uit kan keren aan de 211 nationale voetbalbonden. Dit doet hij volgens persbureau Reuters in navolging van oproepen van de continentale bonden UEFA en CONCACAF om 1,85 miljard euro uit de reserves van de wereldvoetbalbond vrij te maken.
1 dag geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Ethiopische Tigst Assefa, die zondag de marathon van Berlijn op dramatische wijze won, moet een achillespeesoperatie ondergaan. Dat heeft een woordvoerder van de marathonorganisatie bevestigd aan het Duitse persbureau dpa. De 29-jarige atlete is naar verwachting maanden uitgeschakeld.
1 dag geleden