
Klaver verrassend als snelste naar finale 100 meter NK atletiek
BREDA (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft zich bij de NK atletiek in Breda verrassend als snelste geplaatst voor de finale van de 100 meter, een afstand die ze zelden loopt. Ze noteerde in de halve finales een persoonlijk record van 11,33 seconden. Tasa Jiya, een specialiste op de sprint, klokte 11,34 en kersvers Europees kampioene onder 23 N'ketia Seedo zette 11,44 neer. De finale is vrijdagavond rond 21.00 uur.
Klavers beste afstand is de 400 meter. De Enkhuizense doorbrak de magische barrière van 50 seconden met een tijd van 49,81 eerder deze maand bij de Diamond League in Chorzow. Daarmee staat ze derde op de Europese ranglijst van dit jaar. Ze won zilver op de 400 meter bij de EK indoor dit voorjaar.
Taymir Burnet was de snelste in de halve finales van de mannen in 10,32. Hij was 0,01 seconde rapper dan Raphael Bouju (10,33), onlangs winnaar van het zilver op zowel de 100 als 200 meter bij de EK onder 23. Bouju is titelverdediger in Breda.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Matteo Franzoso is overleden na een zware crash tijdens een training in Chili. Dat heeft de Italiaanse skifederatie FISI bekendgemaakt.
11 uur geledenAIGLE (ANP) - De internationale wielerbond UCI is niet te spreken over de uitlatingen van de Spaanse premier Pedro Sánchez, die op de slotdag van de Vuelta zei "trots" te zijn op demonstranten die zich tijdens de Ronde van Spanje tegen het team van Israel - Premier Tech hadden gericht.
13 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros gaat woensdag als topkandidaat voor een gouden medaille van start in de finale van de 1500 meter bij de WK atletiek in Tokio. De pas 20-jarige Oosterhouter won overtuigend zijn serie in de halve finale en was onder anderen titelverdediger Josh Kerr en oud-wereldkampioen Jake Wightman de baas. "Het zegt nog niks. De eerste zes gingen door naar de finale, dus eerste worden of zesde maakt niets uit", zei Laros nuchter na afloop in de catacomben van het Japan National Stadium.
15 uur geledenTOKIO (ANP) - Armand Duplantis (25) heeft het wereldrecord polsstokhoogspringen opnieuw verbroken. De Zweed sprong bij het WK atletiek in Tokio over 6,30 meter. Het was de veertiende keer dat hij het wereldrecord verbeterde.
16 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio haar carrière weer niet kunnen bekronen met een medaille op de 100 meter horden. De 30-jarige atlete was een zekere kandidate voor eremetaal, maar in de finale in het goedgevulde nationale stadion van Japan eindigde ze als achtste en laatste in 12,56, ver onder haar Nederlandse record van 12,28.
16 uur geledenTOKIO (ANP) - Niels Laros heeft zich op de WK atletiek in Tokio overtuigend geplaatst voor de finale van de 1500 meter. De 20-jarige atleet won zijn serie in de halve finales in een tijd van 3.35,50. Hij bleef onder anderen regerend wereldkampioen Josh Kerr voor. De finale van de 1500 meter is woensdag (15.20 uur Nederlandse tijd).
17 uur geledenTOKIO (ANP) - Nadine Visser heeft zich op de wereldkampioenschappen atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 100 meter horden. De 30-jarige atlete snelde in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in een tijd van 12,45. Dat was goed voor directe doorgang naar de finale, later maandag om 15.20 uur Nederlandse tijd.
17 uur geleden