Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaver verbetert opnieuw persoonlijk record op 400 meter

Klaver verbetert opnieuw persoonlijk record op 400 meter

LONDEN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft opnieuw haar persoonlijke record op de 400 meter verbeterd. De 25-jarige Nederlandse liep tijdens de Diamond League-wedstrijd in Londen een tijd van 49,58 en werd derde. Vorige week vrijdag in Monaco noteerde Klaver al 49,64.

Klaver ging snel van start en hield lang gelijke tred met de Jamaicaanse Nickisha Pryce en de Poolse Natalia Kaczmarek. Pryce snelde naar de beste jaartijd: 48,57. Kaczmarek kwam tot 48,90. Klaver moest na het ingaan van de laatste bocht terrein prijsgeven.

Op de komende Olympische Spelen in Parijs komt Klaver naast de 400 meter individueel ook uit op de 4x400 meter estafette.

Nederlands record

Bij de mannen verbeterde Mike Foppen in Londen op de incourante 3000 meter het Nederlands record van Gert-Jan Liefers. Foppen, op de Spelen actief op de 5000 meter, werd met een tijd van 7.37,12 elfde. Liefers liep in 2005 7.37,48.

Het 19-jarige toptalent Niels Laros kwam in zijn race op de Engelse mijl (1609 meter) snel ten val, krabbelde op en wist toch nog de vierde plaats te bemachtigen: 3.49,45. Laros neemt op de Spelen deel aan de 1500 meter.

Meer uit Sport

Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 uur geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

1 uur geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

4 uur geleden
Ontsteken Olympische vlam vanwege slecht weer verplaatst naar hal

ATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.

7 uur geleden
Schaatsster Groenewoud tweede op de massastart in Calgary

CALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.

18 uur geleden
Kok wint vierde 500 meter op rij met Nederlands podium

CALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.

19 uur geleden
Schaatssters winnen in Calgary tweede ploegenachtervolging

CALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.

20 uur geleden