Klaver verbetert opnieuw persoonlijk record op 400 meter
LONDEN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft opnieuw haar persoonlijke record op de 400 meter verbeterd. De 25-jarige Nederlandse liep tijdens de Diamond League-wedstrijd in Londen een tijd van 49,58 en werd derde. Vorige week vrijdag in Monaco noteerde Klaver al 49,64.
Klaver ging snel van start en hield lang gelijke tred met de Jamaicaanse Nickisha Pryce en de Poolse Natalia Kaczmarek. Pryce snelde naar de beste jaartijd: 48,57. Kaczmarek kwam tot 48,90. Klaver moest na het ingaan van de laatste bocht terrein prijsgeven.
Op de komende Olympische Spelen in Parijs komt Klaver naast de 400 meter individueel ook uit op de 4x400 meter estafette.
Nederlands record
Bij de mannen verbeterde Mike Foppen in Londen op de incourante 3000 meter het Nederlands record van Gert-Jan Liefers. Foppen, op de Spelen actief op de 5000 meter, werd met een tijd van 7.37,12 elfde. Liefers liep in 2005 7.37,48.
Het 19-jarige toptalent Niels Laros kwam in zijn race op de Engelse mijl (1609 meter) snel ten val, krabbelde op en wist toch nog de vierde plaats te bemachtigen: 3.49,45. Laros neemt op de Spelen deel aan de 1500 meter.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
5 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
5 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
7 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
8 uur geleden