Klaver verbetert opnieuw persoonlijk record op 400 meter
LONDEN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft opnieuw haar persoonlijke record op de 400 meter verbeterd. De 25-jarige Nederlandse liep tijdens de Diamond League-wedstrijd in Londen een tijd van 49,58 en werd derde. Vorige week vrijdag in Monaco noteerde Klaver al 49,64.
Klaver ging snel van start en hield lang gelijke tred met de Jamaicaanse Nickisha Pryce en de Poolse Natalia Kaczmarek. Pryce snelde naar de beste jaartijd: 48,57. Kaczmarek kwam tot 48,90. Klaver moest na het ingaan van de laatste bocht terrein prijsgeven.
Op de komende Olympische Spelen in Parijs komt Klaver naast de 400 meter individueel ook uit op de 4x400 meter estafette.
Nederlands record
Bij de mannen verbeterde Mike Foppen in Londen op de incourante 3000 meter het Nederlands record van Gert-Jan Liefers. Foppen, op de Spelen actief op de 5000 meter, werd met een tijd van 7.37,12 elfde. Liefers liep in 2005 7.37,48.
Het 19-jarige toptalent Niels Laros kwam in zijn race op de Engelse mijl (1609 meter) snel ten val, krabbelde op en wist toch nog de vierde plaats te bemachtigen: 3.49,45. Laros neemt op de Spelen deel aan de 1500 meter.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Marijke Groenewoud schaatste naar eigen zeggen vrijdag op de olympische 1500 meter "te gretig". Dat vertelde de 27-jarige Nederlandse na haar tiende plaats in Milaan.
14 minuten geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de test in Bahrein. "We hebben deze week een goede start gemaakt", zegt de 28-jarige in een persbericht van Red Bull. "We hebben bijna ons complete programma af kunnen werken. We hebben genoeg data verzameld om die te kunnen analyseren."
25 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dankzij de overwinning van langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong op de 1500 meter teruggekeerd op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen. Dat is niet de hoogste positie van het team van chef de mission Carl Verheijen. Nederland heeft in Milaan en Cortina d'Ampezzo ook even op de derde plaats gestaan.
26 minuten geledenMILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 30-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.
28 minuten geledenMILAAN (ANP) - Nederland heeft bij de Olympische Spelen in Milaan het aantal behaalde medailles van de vorige Winterspelen in Beijing geëvenaard. Langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong won verrassend de 1500 meter en bezorgde TeamNL daarmee het zevende goud. Nederland verzekerde zich daarnaast van zeven keer zilver en drie keer brons.
44 minuten geledenNEW YORK (ANP/DPA) - Skilegende Lindsey Vonn is na terugkeer in de Verenigde Staten in een ziekenhuis opgenomen. Ze heeft daar een operatie van 6 uur aan haar gebroken been ondergaan. "Zoals jullie kunnen zien waren er veel schroeven en platen nodig om alles weer in elkaar te zetten", zegt ze in een video op Instagram.
46 minuten geledenMILAAN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft bij de Olympische Spelen van Milaan goud veroverd op de 1500 meter. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium in 1.54,09 voor Ragne Wiklund uit Noorwegen. Valérie Maltais uit Canada schaatste naar het brons.
50 minuten geleden