Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaver verbetert Nederlands record 400 meter in series WK

Klaver verbetert Nederlands record 400 meter in series WK

EUGENE (ANP) - Lieke Klaver is in vorm. Dat bewees de atlete uit Enkhuizen op de WK atletiek in Eugene in de series van de 400 meter. Ze plaatste zich rechtstreeks voor de halve finales in een Nederlands record. Ze klokte 50,24 en dook daarmee onder het oude record van 50,37, dat Femke Bol vorig jaar vestigde.

Klaver haalde ook een flinke hap af van haar persoonlijk record, dat op 50,80 stond. Ze liep vrijdag ook al heel sterk in de estafette 4x400 meter gemengd, waarin ze met Bol, Liemarvin Bonevacia en Tony van Diepen zilver veroverde. Haar splittijd was toen 49,32. De halve finales van de 400 meter zijn woensdag.

"Het begint erop te lijken", zei de 23-jarige Klaver over haar nationale record. "Het is de bevestiging dat ik dit seizoen hard en goed heb gewerkt. Ik ben ook heel blij met de samenwerking met mijn coach Bram Peters. Hij heeft er ook voor gezorgd dat ik zelfverzekerder ben."

Voorspellingen

De 23-jarige atlete waagde zich niet aan voorspellingen over wat nog meer mogelijk is. "Misschien was dit wel het maximale, maar dat weet ik niet. Dat gaan we zien. Het is een feit dat ik me goed voel en dat het eindelijk goed zit."

Eveline Saalberg werd in de series van de 400 meter uitgeschakeld. Ze eindigde als zevende en laatste in haar heat met een tijd van 52,59.

Meer uit Sport

Van der Vorst stopt als voorzitter World Boxing

DEN HAAG (ANP) - Boris van der Vorst is in november tijdens het verkiezingscongres geen kandidaat meer voor het voorzitterschap van World Boxing. De 53-jarige Nederlander stond de afgelopen drie jaar aan de leiding van de bond. Boksen dreigde geen onderdeel van de Olympische Spelen van 2028 te zijn, maar de sport staat mede door de inzet van World Boxing in Los Angeles toch op het programma. "Ik heb mijn belofte ingelost. Ik neem met trots afscheid", zei Van der Vorst tegen het ANP.

36 minuten geleden
Koster met vierde plaats in serie naar WK-finale 5000 meter

TOKIO (ANP) - Maureen Koster heeft zich op de WK atletiek in Tokio geplaatst voor de finale van de 5000 meter. De 33-jarige atlete eindigde in de eerste van twee series als vierde en die klassering betekende directe doorgang naar de strijd om de medailles op zaterdag.

1 uur geleden
Choukoud gaat voor nationale titel in marathon Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Khalid Choukoud is op 19 oktober in de marathon van Amsterdam de grootste kanshebber op de Nederlandse titel. Het Nederlands kampioenschap keert na twee jaar terug in de hoofdstad in het jaar dat Amsterdam 750 jaar bestaat en de marathon zijn vijftigste verjaardag viert.

1 uur geleden
Coach Meuwly: zonder grootste concurrent is het goud voor Bol

TOKIO (ANP) - Coach Laurent Meuwly gaat ervan uit dat Femke Bol op de WK in Tokio de gouden medaille wint op de 400 meter horden. De afwezigheid van olympisch kampioene Sydney McLaughlin-Levrone sterkt hem in die verwachting. "Als je weet dat je grootste concurrent er niet bij is, dan is het werk gedaan", zei Meuwly in aanloop naar de finale op vrijdag.

5 uur geleden
Tennisster Lamens bereikt kwartfinales in Seoul

SEOUL (ANP) - Tennisster Suzan Lamens heeft donderdag de kwartfinales bereikt van het WTA-toernooi in Seoul. De speelster uit Berkel en Rodenrijs was op het hardcourt in de Zuid-Koreaanse hoofdstad in twee sets te sterk voor de Russische Diana Sjnaider: 6-4 6-4.

5 uur geleden
Topsprinter Kerley wil record Bolt aanvallen op Enhanced Games

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse topsprinter Fred Kerley neemt deel aan de eerste Enhanced Games, sportwedstrijden waar doping en andere hulpmiddelen zijn toegestaan. De wereldkampioen op de 100 meter van 2022 wil het wereldrecord van Usain Bolt aanvallen, liet hij weten via de organisatie van het evenement, dat voor het eerst wordt gehouden in mei 2026 in Las Vegas.

9 uur geleden
Keniaan Polo nieuwe directeur tennisbond ATP

LONDEN (ANP/Belga) - De voormalige Keniaanse tennisspeler Eno Polo is de nieuwe algemeen directeur van de ATP, de overkoepelende organisatie in het mannentennis. De 58-jarige Polo volgt de Italiaan Massimo Calvelli op, die in juni aftrad.

17 uur geleden