Klaver verbetert Nederlands record 400 meter in series WK
EUGENE (ANP) - Lieke Klaver is in vorm. Dat bewees de atlete uit Enkhuizen op de WK atletiek in Eugene in de series van de 400 meter. Ze plaatste zich rechtstreeks voor de halve finales in een Nederlands record. Ze klokte 50,24 en dook daarmee onder het oude record van 50,37, dat Femke Bol vorig jaar vestigde.
Klaver haalde ook een flinke hap af van haar persoonlijk record, dat op 50,80 stond. Ze liep vrijdag ook al heel sterk in de estafette 4x400 meter gemengd, waarin ze met Bol, Liemarvin Bonevacia en Tony van Diepen zilver veroverde. Haar splittijd was toen 49,32. De halve finales van de 400 meter zijn woensdag.
"Het begint erop te lijken", zei de 23-jarige Klaver over haar nationale record. "Het is de bevestiging dat ik dit seizoen hard en goed heb gewerkt. Ik ben ook heel blij met de samenwerking met mijn coach Bram Peters. Hij heeft er ook voor gezorgd dat ik zelfverzekerder ben."
Voorspellingen
De 23-jarige atlete waagde zich niet aan voorspellingen over wat nog meer mogelijk is. "Misschien was dit wel het maximale, maar dat weet ik niet. Dat gaan we zien. Het is een feit dat ik me goed voel en dat het eindelijk goed zit."
Eveline Saalberg werd in de series van de 400 meter uitgeschakeld. Ze eindigde als zevende en laatste in haar heat met een tijd van 52,59.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Bokser Tyson Fury heeft een succesvolle rentree in de ring gemaakt. De 37-jarige Brit, voormalig wereldkampioen zwaargewicht, won zaterdag in het stadion van Tottenham Hotspur van de Rus Arslanbek Makhmudov en daagde direct Anthony Joshua uit voor een 'Battle of Britain'-supergevecht.
11 minuten geledenAUGUSTA (ANP) - Titelverdediger Rory McIlroy heeft in de negentigste editie van de Masters een ruime voorsprong uit handen gegeven. De Noord-Ierse golfer had in Augusta voor zijn derde ronde 73 slagen nodig en deelt nu de leiding met de Amerikaan Cameron Young, die rondging in 65 slagen.
1 uur geledenRAMONA (ANP) - Jorinde van Klinken heeft bij internationale werpwedstrijden in het Amerikaanse Ramona (Oklahoma) haar Nederlands record bij het discuswerpen aangescherpt. De winnares van zilver op de WK atletiek in Tokio vorige zomer kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 70,99 meter. Ook haar derde worp van 70,76 meter was verder dan haar oude Nederlands record van 70,22 uit 2021.
11 uur geledenBERGARA (ANP) - Paul Seixas heeft met de zege van de Ronde van Baskenland als eerste Franse wielrenner in negentien jaar een etappekoers in de WorldTour gewonnen. De zelf pas 19-jarige Fransman van Decathlon CMA CGM zag zijn leidende positie in de slotrit van Goizper-Antzuola naar Bergara niet meer in gevaar komen. De ritzege ging naar de Amerikaan Andrew August van Ineos Grenadiers, Frank van den Broek eindigde als derde.
16 uur geledenALEXANDROUPOLIS (ANP) - De Nederlandse waterpoloërs hebben in de World Cup hun vijfde nederlaag geleden. De ploeg van bondscoach Branko Mitrovic wist voor de tweede keer dit toernooi niet van Servië te winnen. In de 'verliezerspoule' werd het 16-12.
17 uur geledenMONTE CARLO (ANP) - Jannik Sinner heeft zich op overtuigende wijze geplaatst voor de finale van het masterstoernooi van Monte Carlo. De Italiaanse tennisser was in de halve finale veel te sterk voor Alexander Zverev. Sinner rekende binnen anderhalf uur in twee sets af met de Duitse nummer drie van de wereld: 6-1 6-4.
19 uur geledenPARIJS (ANP) - De marathon van Parijs verwelkomt zondag een recordaantal van 60.000 deelnemers. De Franse hoofdstad kan wedijveren met de marathons van New York en Londen, die ook zulke aantallen tellen. Opmerkelijk is dat er steeds meer vrouwelijke deelnemers zijn; van 25 procent in 2022 naar 33 procent in de komende editie.
21 uur geleden