Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaver teleurgesteld dat NSC afwezig is bij regenboogdebat

Klaver teleurgesteld dat NSC afwezig is bij regenboogdebat

DEN HAAG (ANP) - Kamerlid Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA is teleurgesteld dat de partij van Pieter Omtzigt ervoor heeft gekozen om niet mee te doen aan het debat over lhbti-onderwerpen. Hij vindt het zorgelijk dat Nieuw Sociaal Contract heeft bedankt, terwijl de partij hoog staat in de peilingen.

Tijdens het debat richt Klaver zijn pijlen ook op de eveneens afwezige PVV. Die partij valt volgens hem de laatste jaren lhbti-mensen aan met dezelfde aanvallende toon als de partij al jaren doet richting moslims. Hij denkt dat kabinetten op dit thema te weinig voortgang boeken omdat ze moeten samenwerken met conservatieve partijen als de SGP.

De aanwezige partijen zijn het op veel punten met elkaar eens. Zo vinden ze allemaal dat het Regenboog Stembusakkoord dat partijen twee jaar geleden hebben gesloten op initiatief van COC Nederland moet worden uitgevoerd. Hier staat bijvoorbeeld in dat er meer moet gebeuren tegen discriminerend geweld en uitsluiting van lhbti-leerlingen op scholen.

Versoepeling transgenderwet

De meningen lopen wel uiteen waar het bijvoorbeeld gaat om het voorstel om de transgenderwet te versoepelen. De behandeling hiervan is uitgesteld na de val van het kabinet. Het plan is om niet langer te verplichten een deskundige te raadplegen als iemand van geslacht wil veranderen op diens paspoort. Sophie Hermans (VVD) en Eline Vedder (CDA) vinden dat de drempel zo te veel wordt verlaagd en dat de wet er beter voor moet zorgen dat mensen zeker een zorgvuldig besluit nemen. Partijen als D66 en GroenLinks-PvdA vrezen dat een geslachtsverandering op het paspoort zo onnodig moeilijk wordt gemaakt.

De organisator COC stelt tijdens het debat voor om vlak voor de verkiezingen opnieuw een regenboogakkoord te sluiten tussen politieke partijen.

Meer uit Politiek

Geen nieuwe medische evacuatie uit Gaza, wel extra geld voor hulp

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet gaat niet opnieuw kinderen uit Gaza evacueren voor medische hulp in Nederland. Daartoe is besloten na advies van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). Wel maakt minister Sjoerd Sjoerdsma (Ontwikkelingssamenwerking, D66) 12 miljoen euro vrij voor medische hulp aan Gaza en omliggende landen.

4 uur geleden
Vertraging dreigt bij toeslagenherstel, Palmen grijpt weer in

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Sandra Palmen (Herstel Toeslagen) moet opnieuw ingrijpen in de hersteloperatie voor slachtoffers van het schandaal rond de kinderopvangtoeslag. Anders dreigt de doelstelling van het kabinet om alle gedupeerden met recht op extra compensatie eind volgend jaar een voorstel te hebben gedaan, niet te worden gehaald. Dat schrijft de partijloze bewindsvrouw aan de Tweede Kamer.

4 uur geleden
Jetten: grote herschikking troepen nodig bij vertrek Amerikanen

DEN HAAG (ANP) - Een mogelijk vertrek van tienduizenden Amerikaanse militairen uit Europa zou een "grotere herschikking" van de troepen op het continent vragen, denkt premier Rob Jetten. Bij de Amerikaanse regering zou opnieuw een plan op tafel liggen om tot 25.000 manschappen uit Europa weg te halen.

4 uur geleden
Brabant schort voorlopig besluit over intrekken vergunningen op

DEN BOSCH (ANP) - De provincie Noord-Brabant neemt meer tijd om een besluit te nemen over het mogelijke intrekken van de vergunning van vijf pluimveebedrijven. De provincie wilde uiterlijk 1 oktober een ontwerpbesluit publiceren, maar stelt dat uit. Er wordt gesproken met de betrokken ondernemers en er is echt meer tijd nodig, aldus gedeputeerde Saskia Boelema (vergunningen).

5 uur geleden
Kabinet wil pas later verder praten met BBB na wantrouwenmotie

DEN HAAG (ANP) - Het kabinet wil nu niet verder praten met de BBB over steun voor de begroting, omdat de partij een motie van wantrouwen tegen het kabinet steunde. Eerst worden andere partijen uitgenodigd voor gesprekken, zei premier Rob Jetten op zijn wekelijkse persconferentie.

5 uur geleden
Yeşilgöz hoopt dat BBB na motie van wantrouwen wel aan tafel komt

DEN HAAG (ANP) - Vicepremier Dilan Yeşilgöz (VVD) hoopt dat de BBB wel nog aan tafel komt nadat de partij donderdag een motie van wantrouwen tegen het kabinet steunde. Ze vond de steun "verrassend". Tegelijkertijd was Yeşilgöz "blij" dat ze gehoord meent te hebben dat BBB-leider Henk Vermeer alsnog wil onderhandelen over de kabinetsplannen.

6 uur geleden
Schilderij Van Goyen terug naar erfgenaam Goudstikker na verzoek

DEN HAAG (ANP) - Een schilderij van kunstschilder Jan van Goyen dat in het Mauritshuis in Den Haag hangt, wordt teruggegeven aan de erfgenaam of erfgenamen van de Joodse kunsthandelaar Jacques Goudstikker. Dat besluit heeft de minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap genomen, meldt de Restitutiecommissie. Deze commissie adviseerde teruggave, zo werd vrijdag bekendgemaakt. Het gaat om het doek Vissers aan de oevers van een plas.

7 uur geleden