Klaver teleurgesteld dat NSC afwezig is bij regenboogdebat
DEN HAAG (ANP) - Kamerlid Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA is teleurgesteld dat de partij van Pieter Omtzigt ervoor heeft gekozen om niet mee te doen aan het debat over lhbti-onderwerpen. Hij vindt het zorgelijk dat Nieuw Sociaal Contract heeft bedankt, terwijl de partij hoog staat in de peilingen.
Tijdens het debat richt Klaver zijn pijlen ook op de eveneens afwezige PVV. Die partij valt volgens hem de laatste jaren lhbti-mensen aan met dezelfde aanvallende toon als de partij al jaren doet richting moslims. Hij denkt dat kabinetten op dit thema te weinig voortgang boeken omdat ze moeten samenwerken met conservatieve partijen als de SGP.
De aanwezige partijen zijn het op veel punten met elkaar eens. Zo vinden ze allemaal dat het Regenboog Stembusakkoord dat partijen twee jaar geleden hebben gesloten op initiatief van COC Nederland moet worden uitgevoerd. Hier staat bijvoorbeeld in dat er meer moet gebeuren tegen discriminerend geweld en uitsluiting van lhbti-leerlingen op scholen.
Versoepeling transgenderwet
De meningen lopen wel uiteen waar het bijvoorbeeld gaat om het voorstel om de transgenderwet te versoepelen. De behandeling hiervan is uitgesteld na de val van het kabinet. Het plan is om niet langer te verplichten een deskundige te raadplegen als iemand van geslacht wil veranderen op diens paspoort. Sophie Hermans (VVD) en Eline Vedder (CDA) vinden dat de drempel zo te veel wordt verlaagd en dat de wet er beter voor moet zorgen dat mensen zeker een zorgvuldig besluit nemen. Partijen als D66 en GroenLinks-PvdA vrezen dat een geslachtsverandering op het paspoort zo onnodig moeilijk wordt gemaakt.
De organisator COC stelt tijdens het debat voor om vlak voor de verkiezingen opnieuw een regenboogakkoord te sluiten tussen politieke partijen.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - De Blankenburgverbinding levert veel minder geld op dan verwacht. De tunnel die de A20 bij Vlaardingen verbindt met de A15 bij Rozenburg zou dit jaar naar schatting ongeveer 75 miljoen euro opleveren, maar dat bedrag is bijgesteld naar 25 miljoen. Dat bevestigt het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat na berichtgeving door RTL Nieuws.
12 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het gaat niet lukken om per 1 januari 2026 een soepelere stikstofgrens te regelen, zei demissionair landbouwminister Femke Wiersma (BBB) na afloop van de ministerraad. Haar partij wilde graag de waarde verhogen vanaf wanneer een stikstofvergunning nodig is, maar de plannen hiervoor moeten nog verder worden uitgewerkt. Wiersma hoopt dit "zo snel mogelijk" te kunnen doen, maar kan nog niet zeggen wanneer het wel kan.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Luchthaven Schiphol mag nog twee jaar door zonder natuurvergunning. Dat heeft de ministerraad vrijdag besloten. In juni vernietigde de rechtbank in Den Haag de natuurvergunning van de nationale luchthaven, omdat deze niet zorgvuldig was voorbereid en gemotiveerd.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma (BBB) geeft gehoor aan een motie van de Tweede Kamer, die haar oproept voorlopig geen regels te versoepelen voor het uitrijden van mest. Wiersma zei dat vrijdag na afloop van de ministerraad.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Demissionair staatssecretaris Koen Becking (voortgezet onderwijs) wil een voldoende voor het vak Nederlands niet verplicht stellen om een middelbare schooldiploma te kunnen halen. De VVD-bewindsman schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat die verplichting ten koste kan gaan van de bredere taalontwikkeling van leerlingen.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Landbouwminister Femke Wiersma wil voorafgaand aan de ministerraad nog niet zeggen wat ze gaat doen met een Kamermotie die haar vraagt verregaande mestplannen te pauzeren. Wel benadrukt zij dat de Kamer "het hoogste orgaan" is in Nederland. "Die kan moties aannemen, en dat is ook gebeurd. Wij gaan in het kabinet kijken hoe we daarmee omgaan."
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Niet het Rijk maar vervoersbedrijf Qbuzz moet beveiliging regelen voor de pendelbus die tussen het azc van Ter Apel en het station van Emmen rijdt, vindt asielminister Mona Keijzer (BBB). Op die buslijn is veel overlast door asielzoekers die geen buskaartje willen betalen, waarna de gemeente besloot die gratis te maken zolang er geen veiligheidsmaatregelen komen.
1 dag geleden