Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaver teleurgesteld dat NSC afwezig is bij regenboogdebat

Klaver teleurgesteld dat NSC afwezig is bij regenboogdebat

DEN HAAG (ANP) - Kamerlid Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA is teleurgesteld dat de partij van Pieter Omtzigt ervoor heeft gekozen om niet mee te doen aan het debat over lhbti-onderwerpen. Hij vindt het zorgelijk dat Nieuw Sociaal Contract heeft bedankt, terwijl de partij hoog staat in de peilingen.

Tijdens het debat richt Klaver zijn pijlen ook op de eveneens afwezige PVV. Die partij valt volgens hem de laatste jaren lhbti-mensen aan met dezelfde aanvallende toon als de partij al jaren doet richting moslims. Hij denkt dat kabinetten op dit thema te weinig voortgang boeken omdat ze moeten samenwerken met conservatieve partijen als de SGP.

De aanwezige partijen zijn het op veel punten met elkaar eens. Zo vinden ze allemaal dat het Regenboog Stembusakkoord dat partijen twee jaar geleden hebben gesloten op initiatief van COC Nederland moet worden uitgevoerd. Hier staat bijvoorbeeld in dat er meer moet gebeuren tegen discriminerend geweld en uitsluiting van lhbti-leerlingen op scholen.

Versoepeling transgenderwet

De meningen lopen wel uiteen waar het bijvoorbeeld gaat om het voorstel om de transgenderwet te versoepelen. De behandeling hiervan is uitgesteld na de val van het kabinet. Het plan is om niet langer te verplichten een deskundige te raadplegen als iemand van geslacht wil veranderen op diens paspoort. Sophie Hermans (VVD) en Eline Vedder (CDA) vinden dat de drempel zo te veel wordt verlaagd en dat de wet er beter voor moet zorgen dat mensen zeker een zorgvuldig besluit nemen. Partijen als D66 en GroenLinks-PvdA vrezen dat een geslachtsverandering op het paspoort zo onnodig moeilijk wordt gemaakt.

De organisator COC stelt tijdens het debat voor om vlak voor de verkiezingen opnieuw een regenboogakkoord te sluiten tussen politieke partijen.

Meer uit Politiek

Struijs: een minderheidskabinet is voor 50PLUS veel gunstiger

DEN HAAG (ANP) - 50PLUS wil wel meewerken aan een minderheidskabinet, zei partijleider Struijs nadat hij met informateur Sybrand Buma had gepraat. "Dan heb je per onderwerp invloed. Dat is een veel gunstigere situatie voor ons."

6 uur geleden
Debat strafbaarheid illegaliteit stap dichterbij na vragenronde

DEN HAAG (ANP) - Minister David van Weel (Asiel, VVD) heeft schriftelijk antwoord gegeven op de 277 vragen van Kamerleden over de strafbaarstelling van illegaliteit. Vlak voor de zomervakantie leidde een voorstel van de PVV hierover tot veel ophef, waarop Van Weel een tegenvoorstel deed. Nu de vragen daarover zijn beantwoord, is een Tweede Kamerdebat over zijn zogeheten 'novelle' een stap dichterbij.

6 uur geleden
Dijk wil liever meerderheidskabinet waaraan hij zelf niet meedoet

DEN HAAG (ANP) - SP-leider Jimmy Dijk wil een meerderheidskabinet, zei hij voordat hij met informateur Sybrand Buma in gesprek ging. "Zodat er ook wat stabiliteit is, de komende tijd. En niet nog meer ruzie en gedoe." Zelf wil Dijk oppositie voeren, herhaalde hij woensdag.

7 uur geleden
Stoffer heeft voorkeur voor 'centrumrechts meerderheidskabinet'

DEN HAAG (ANP) - SGP-leider Chris Stoffer heeft nog steeds een voorkeur voor een "centrumrechts meerderheidskabinet", zei hij woensdag voor een gesprek met informateur Sybrand Buma. De christelijke politicus vindt het goed dat D66 en CDA hun aanzet voor een coalitieakkoord hebben afgerond, al kan hij zich hier niet volledig in vinden.

9 uur geleden
Dassen staat open voor gedogen, mits het voldoet aan wensen Volt

DEN HAAG (ANP) - Volt-leider Laurens Dassen staat open voor het gedogen van een minderheidsregering, mits de plannen van dat kabinet voldoen aan de wensen van Volt. Hij noemde een kabinet met JA21 "erg moeilijk" voorafgaand aan zijn gesprek met informateur Sybrand Buma.

10 uur geleden
Van Weel teleurgesteld over reactie Rusland op vredesplan

BRUSSEL (ANP) - Buitenlandminister David van Weel is teleurgesteld over de afhoudende reactie van Rusland op de Amerikaanse vredesvoorstellen. "Dat is niet geheel onverwacht. Wel teleurstellend", zei Van Weel bij aankomst voor overleg met NAVO-collega's in Brussel.

10 uur geleden
Nederlandse overheidsorganisaties gebruiken vaker AI, meldt TNO

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse overheidsorganisaties maken steeds meer gebruik van AI, zo blijkt uit onderzoek door onderzoeksinstituut TNO. Waar bij ministeries, gemeenten, provincies en agentschappen vorig jaar nog slechts 8 AI-toepassingen werden geteld, zijn dat er dit jaar 81.

11 uur geleden