Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaver: stikstofdoel 2030 staat, maar invulling is belangrijker

Klaver: stikstofdoel 2030 staat, maar invulling is belangrijker

DEN HAAG (ANP) - Wat zijn partijleider Frans Timmermans ook zegt, GroenLinks-PvdA-politicus Jesse Klaver is helder: "We zorgen ervoor dat we die stikstofuitstoot halveren in 2030." Timmermans zei in een tv-debat eerder dat doel - dat wel in het verkiezingsprogramma staat - los te laten. Maar dat heeft er volgens Klaver vooral mee te maken dat de partij met jonge boeren en boswachters afspraken wil maken over natuurherstel.

"Voor ons is het helder dat 2030 ons doel is", benadrukte Klaver naar aanleiding van de doorrekening van verkiezingsprogramma's door onder meer het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL). Maar als je met boeren wil praten, is het volgens de linkse politicus handiger om "niet iedere keer je verkiezingsprogramma bij hen op te dreunen en het over die doelen te hebben, maar vooral om daar invulling aan te geven".

Klaver wijst erop dat het in politiek Den Haag veel is gegaan over jaartallen in de stikstofdiscussie, terwijl er wat hem betreft te weinig actie is ondernomen. "We willen wat minder over dat doel praten, en vooral zorgen dat we het halen." Met de plannen van GroenLinks-PvdA is halvering van de stikstofuitstoot inderdaad "binnen bereik" per 2030, oordeelt het PBL.

Timmermans

Timmermans lijkt overigens vaker wat af te wijken van wat er in zijn verkiezingsprogramma staat. Hij noemde eerder economische groei noodzakelijk, terwijl dat voor GroenLinks-PvdA "geen heilig doel is", zoals omschreven in het verkiezingsprogramma. Het Centraal Planbureau becijferde juist dat de plannen van GroenLinks-PvdA tot een stevigere economische groei leidden.

Bij zijn presentatie als lijsttrekker, kondigde de voormalig eurocommissaris aan wettelijk te willen vastleggen dat 2 procent van het nationaal inkomen naar defensie moet gaan. De twee partijen waren daar toen nog tegen, en het plan is ook niet opgenomen in het verkiezingsprogramma.

Noortje Thijssen, namens GroenLinks voorzitter van de programmacommissie, wilde desgevraagd niet ingaan op vragen over deze kwestie.

Meer uit Politiek

Karremans: bij elk gezin blijft water uit de kraan komen

DEN HAAG (ANP) - "We zorgen ervoor dat er bij elk gezin gewoon drinkwater uit de kraan blijft komen, ook in geval van zoetwatertekorten bij droogte", zegt minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) in een reactie op het donderdag gepubliceerde onderzoek van de Raad voor de leefomgeving en infrastructuur (Rli). Volgens de raad staat de beschikbaarheid van drinkwater op de lange termijn ernstig onder druk.

2 uur geleden
Burgemeester Gorinchem: Turkse gemeenschap kreeg veel te verduren

GORINCHEM (ANP) - Turkse Nederlanders in Gorinchem hebben veel te verduren gekregen na de gemeenteraadsverkiezingen vorige maand. Dat zegt burgemeester Reinie Melissant na het sluiten van de stemlokalen. De Zuid-Hollandse gemeente hield woensdag een nieuwe verkiezing, omdat er bij de vorige stembusgang mogelijk stemmen zijn geronseld.

12 uur geleden
Bij drie stembureaus in Gorinchem geen opmerkelijkheden

GORINCHEM (ANP) - Bij drie stembureaus in Gorinchem zijn woensdag geen opmerkelijkheden geweest. Dat laten de verschillende leden weten tijdens het tellen van de stemmen in het stadhuis. Rond de verkiezingen in maart ontstonden vermoedens van stemfraude met onder meer het ronselen van volmachten. Daarom was er woensdag een herstemming.

13 uur geleden
Stembureaus Gorinchem dicht, tellen begint

GORINCHEM (ANP) - De stembureaus in Gorinchem, waar een herstemming voor de gemeenteraadsverkiezingen plaatsvond, zijn om 21.00 uur gesloten. Het tellen van de stemmen begint nu.

14 uur geleden
Europarlementariërs willen hogere straffen voor antisemitisme

STRAATSBURG (ANP) - Een aantal fracties in het Europees Parlement vindt dat antisemitisme steviger moet worden bestraft. Zo riep de Nederlandse Europarlementariër Bert-Jan Ruissen (SGP) woensdag op tot "strenge regels en stevige handhaving" in een debat over het toenemende antisemitisme in Europa in het Europees Parlement.

15 uur geleden
FME pleit voor meer energiesteun nu Brussel meer hulp toestaat

ZOETERMEER (ANP) - De ondernemersorganisatie voor de technologische industrie FME wil dat Nederland met meer steun komt voor bedrijven die in de knel zitten door de energiecrisis door de oorlog in het Midden-Oosten. Dat stelt de lobbyclub voor het bedrijfsleven nadat de Europese Commissie dit mogelijk heeft gemaakt.

19 uur geleden
Halsema vindt dat regering excuses aan Molukkers moet maken

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse regering zou excuses moeten maken aan de duizenden Molukse ex-militairen van het Koninklijk Nederlandsch-Indisch Leger (KNIL) en hun gezinnen die in de jaren vijftig gedwongen naar Nederland kwamen. Dat zou "een betekenisvol gebaar" zijn, zeker nu de eerste generatie Molukkers nog in leven is. Dat zei de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema woensdag bij een herdenking van de aankomst van ruim 4000 Molukkers in Amsterdam, 75 jaar geleden.

20 uur geleden