Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaver snelt naar WK-finale 400 meter in Nederlands record

Klaver snelt naar WK-finale 400 meter in Nederlands record

EUGENE (ANP) - Lieke Klaver heeft haar topvorm onderstreept met een finaleplaats op de 400 meter en een Nederlands record op de WK atletiek in het Amerikaanse Eugene. De 23-jarige atlete uit Enkhuizen liep in haar heat van de halve finales naar de tweede plaats in 50,18. Die klassering gaf haar direct toegang tot de eindstrijd op vrijdagnacht (Nederlandse tijd).

Klaver bewees haar vorm ook al in de series door het Nederlands record te verbeteren. Ze klokte toen 50,24 en dook daarmee onder het oude record van 50,37, dat Femke Bol vorig jaar vestigde. In de halve finales snoepte ze er weer wat af. Klaver liep vrijdag ook al heel sterk in de estafette 4x400 meter gemengd, waarin ze met Bol, Liemarvin Bonevacia en Tony van Diepen zilver veroverde. Haar splittijd was toen 49,32.

Haar 50,18 was uiteindelijk de zesde tijd in de halve finales. Tweevoudig olympisch kampioene Shaunae Miller-Uibo was de snelste met 49,55. "Ik ben heel blij dat ik gewoon dat laatste stuk naar de finish door kan bijten", zei Klaver over haar race. "Dat lukt me nu steeds wel en ik snap het niet eigenlijk niet, want in mijn training is niets veranderd."

Mindset

Ze vermoedde dat het te maken kon hebben met haar mindset. "Ik maak me minder druk om wat de atleten doen die nog achter me zitten als we op die finish afstormen. Die rust in mijn hoofd zorgt er kennelijk voor dat ik ze nu achter me laat."

Klaver gaf wel toe dat ze zenuwachtiger was dan ooit. "Ik hoop echt dat dat vrijdag in de finale minder is. Maar aan de andere kant; ik heb met die zenuwen wel mijn beste race ooit gelopen. Hoe vet", aldus de atlete, die de eerste Nederlandse ooit is in een WK-finale op de 400 meter. "Ik hoop dat ik in de finale nog een keer het Nederlands record kan verbeteren."

Meer uit Sport

Sinner naar halve finales in Turijn na zege op Zverev

TURIJN (ANP) - Titelverdediger Jannik Sinner heeft zich met een zege op Alexander Zverev geplaatst voor de halve finales van de ATP Finals. De Italiaanse tennisser moest voor eigen publiek in Turijn de Duitse nummer 3 van de wereld meerdere breakpoints toestaan, maar werkte die allemaal weg. Zelf sloeg de viervoudig grandslamkampioen op de juiste momenten toe: 6-4 6-3.

1 uur geleden
Kogelstootster Schilder Nederlandse atleet van het jaar

APELDOORN (ANP) - Kogelstootster Jessica Schilder is verkozen tot beste Nederlandse atleet van het jaar. De 26-jarige Volendamse werd vooral beloond voor haar wereldtitel in Tokio, waarmee ze de eerste Nederlandse wereldkampioene werd op het onderdeel. Schilder won de strijd van Femke Bol en para-kogelstootster Lara Baars, zo werd bekend tijdens een gala van de Atletiekunie in Apeldoorn.

2 uur geleden
Golfer Toorop derde Nederlander op Europese Tour

TARRAGONA (ANP) - Golfer Mike Toorop heeft een vaste speelkaart bemachtigd voor de Europese Tour. De Nederlander eindigde in het finaletoernooi van de kwalificaties (Q School) in het Spaanse Tarragona net aan in de top 20, wat nodig was voor een speelbewijs voor het hoogste niveau komend seizoen. Daan Huizing, Lars van Meijel en Wouter de Vries redden het niet.

2 uur geleden
Signell neemt ervaren Polman en Abbingh op in selectie WK handbal

ARNHEM (ANP) - Bondscoach Henrik Signell heeft de selectie voor het WK handbal bekendgemaakt. Ervaren internationals als Estavana Polman, Angela Malestein, Lois Abbingh en Dione Housheer maken deel uit van zijn 16-koppige selectie.

11 uur geleden
Djokovic denkt dat dopingschorsing Sinner blijft achtervolgen

LONDEN (ANP/RTR) - Novak Djokovic vindt de korte duur en timing van de schorsing van Jannik Sinner na een dopingovertreding vreemd en denkt dat de zaak de carrière van de Italiaanse viervoudig grandslamkampioen zal overschaduwen.

12 uur geleden
NBA komt met nieuwe opzet All-Star Game

NEW YORK (ANP/RTR) - De Amerikaanse basketbalcompetitie NBA komt met een nieuwe opzet voor de All-Star Game, het traditionele ereduel tussen de beste basketballers van de westelijke en oostelijke divisie.

13 uur geleden
Tennisser Griekspoor doet mee aan ATP-toernooi van Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor doet in februari volgend jaar mee aan het ABN AMRO Open in Rotterdam. Dat heeft de organisatie bekendgemaakt. De nummer 25 van de wereld komt voor de negende keer in actie in Rotterdam Ahoy. Griekspoor stond in 2023 en 2024 in de halve finale van het ATP-toernooi.

1 dag geleden