Klaver rent soepel naar halve finales 400 meter op Spelen Parijs
PARIJS (ANP) - Lieke Klaver heeft haar eerste race als olympisch kampioene met succes volbracht. De atlete plaatste zich op de Olympische Spelen van Parijs vrij eenvoudig voor de halve finales van haar specialisme: de 400 meter. Klaver rende in haar heat naar de tweede plaats in een tijd van 49,96 seconden. De Britse Amber Anning won de serie in 49,68. De eerste drie gingen door naar de halve finales op woensdagavond.
De gouden medaille van de 4x400 meter gemengd krijgt Klaver maandagavond omgehangen tijdens de huldiging. Ze vormde samen met Eugene Omalla, Isaya Klein Ikkink en Femke Bol het kwartet dat zaterdagavond op sensationele wijze het estafettenummer won.
Klaver heeft al heel wat medailles veroverd met de estafette op de 4x400 meter. Ze won al wereldtitels outdoor en indoor en Europese titels outdoor en indoor. Individueel was er in juni voor het eerst een medaille op de 400 meter outdoor: brons op de EK in Rome. Na de EK scherpte ze haar vorm aan door twee keer haar persoonlijk record te verbeteren. In de Diamond League van Londen liep ze 49,58.
Wereldkampioene Marileidy Paulino uit de Dominicaanse Republiek was met een tijd van 49,42 de snelste in de series. Tweevoudig olympisch kampioene Shaunae Miller-Uibo beleefde een trieste aftocht. De atlete van de Bahama's zag tijdens haar race al in dat ze de halve finales niet zou halen en staakte de strijd. Miller-Uibo raakte in aanloop naar de Spelen geblesseerd, maar besloot ondanks een trainingsachterstand aan de start te verschijnen in Parijs.
Meer uit Sport
VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.
2 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.
4 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.
7 uur geledenDOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.
8 uur geledenLEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.
8 uur geledenSALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.
10 uur geledenMIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.
21 uur geleden