Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaver rent soepel naar halve finales 400 meter op Spelen Parijs

Klaver rent soepel naar halve finales 400 meter op Spelen Parijs

PARIJS (ANP) - Lieke Klaver heeft haar eerste race als olympisch kampioene met succes volbracht. De atlete plaatste zich op de Olympische Spelen van Parijs vrij eenvoudig voor de halve finales van haar specialisme: de 400 meter. Klaver rende in haar heat naar de tweede plaats in een tijd van 49,96 seconden. De Britse Amber Anning won de serie in 49,68. De eerste drie gingen door naar de halve finales op woensdagavond.

De gouden medaille van de 4x400 meter gemengd krijgt Klaver maandagavond omgehangen tijdens de huldiging. Ze vormde samen met Eugene Omalla, Isaya Klein Ikkink en Femke Bol het kwartet dat zaterdagavond op sensationele wijze het estafettenummer won.

Klaver heeft al heel wat medailles veroverd met de estafette op de 4x400 meter. Ze won al wereldtitels outdoor en indoor en Europese titels outdoor en indoor. Individueel was er in juni voor het eerst een medaille op de 400 meter outdoor: brons op de EK in Rome. Na de EK scherpte ze haar vorm aan door twee keer haar persoonlijk record te verbeteren. In de Diamond League van Londen liep ze 49,58.

Wereldkampioene Marileidy Paulino uit de Dominicaanse Republiek was met een tijd van 49,42 de snelste in de series. Tweevoudig olympisch kampioene Shaunae Miller-Uibo beleefde een trieste aftocht. De atlete van de Bahama's zag tijdens haar race al in dat ze de halve finales niet zou halen en staakte de strijd. Miller-Uibo raakte in aanloop naar de Spelen geblesseerd, maar besloot ondanks een trainingsachterstand aan de start te verschijnen in Parijs.

Meer uit Sport

Kans op marathon op natuurijs, maar nog veel onzekerheid

UTRECHT (ANP) - De komende dagen is er kans op een marathon op natuurijs. Maar er is nog veel onzekerheid, zegt schaatsbond KNSB. De bond kijkt naar de "temperaturen, wind en bewolking", laat natuurijscoördinator Geert-Jan Muskens desgevraagd weten.

41 minuten geleden
Verstappen kiest Mercedes voor eigen GT3-raceteam

MAASBRACHT (ANP) - Max Verstappen heeft een nieuw contract getekend voor zijn raceteam dat in de GT3-klasse uitkomt. Verstappen Racing is overgestapt van Aston Martin naar Mercedes. Er is volgens een persbericht een meerjarig contract getekend met de Duitse autofabrikant. De keuze voor Mercedes is genomen met inbreng van de Formule 1-coryfee, want Verstappen heeft onlangs zelf de Mercedes GT3 getest op het circuit in het Portugese Estoril.

15 uur geleden
Noorse biatleet (27) stierf met hoogtetrainingsmasker op

LAVAZÈ (ANP/DPA) - De Noorse biatleet Sivert Guttorm Bakken droeg een hoogtetrainingsmasker toen hij dood werd aangetroffen in zijn hotelkamer in het Italiaanse Lavazè. De Noorse biatlonfederatie heeft aangegeven dat ze de komende dagen helderheid wil verschaffen over de zaak.

18 uur geleden
Skilegende Lindsey Vonn zeker van deelname aan Winterspelen

NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.

1 dag geleden
Van Gerwen eenvoudig door naar derde ronde op WK darts

LONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.

1 dag geleden
Darter Noppert in meeslepend duel onderuit tegen WK-debutant

LONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).

1 dag geleden
Darter Wattimena plaatst zich voor derde ronde WK

LONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).

1 dag geleden