Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaver rent soepel naar halve finales 400 meter op Spelen Parijs

Klaver rent soepel naar halve finales 400 meter op Spelen Parijs

PARIJS (ANP) - Lieke Klaver heeft haar eerste race als olympisch kampioene met succes volbracht. De atlete plaatste zich op de Olympische Spelen van Parijs vrij eenvoudig voor de halve finales van haar specialisme: de 400 meter. Klaver rende in haar heat naar de tweede plaats in een tijd van 49,96 seconden. De Britse Amber Anning won de serie in 49,68. De eerste drie gingen door naar de halve finales op woensdagavond.

De gouden medaille van de 4x400 meter gemengd krijgt Klaver maandagavond omgehangen tijdens de huldiging. Ze vormde samen met Eugene Omalla, Isaya Klein Ikkink en Femke Bol het kwartet dat zaterdagavond op sensationele wijze het estafettenummer won.

Klaver heeft al heel wat medailles veroverd met de estafette op de 4x400 meter. Ze won al wereldtitels outdoor en indoor en Europese titels outdoor en indoor. Individueel was er in juni voor het eerst een medaille op de 400 meter outdoor: brons op de EK in Rome. Na de EK scherpte ze haar vorm aan door twee keer haar persoonlijk record te verbeteren. In de Diamond League van Londen liep ze 49,58.

Wereldkampioene Marileidy Paulino uit de Dominicaanse Republiek was met een tijd van 49,42 de snelste in de series. Tweevoudig olympisch kampioene Shaunae Miller-Uibo beleefde een trieste aftocht. De atlete van de Bahama's zag tijdens haar race al in dat ze de halve finales niet zou halen en staakte de strijd. Miller-Uibo raakte in aanloop naar de Spelen geblesseerd, maar besloot ondanks een trainingsachterstand aan de start te verschijnen in Parijs.

Meer uit Sport

Giri begint schaaktoernooi Wijk aan Zee met nederlaag

WIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.

50 minuten geleden
Volledig Nederlands podium op 500 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.

2 uur geleden
Xandra Velzeboer grijpt goud op 1000 meter bij EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.

2 uur geleden
Odermatt voor de vierde keer op rij de snelste in afdaling Wengen

WENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.

3 uur geleden
Van 't Wout prolongeert titel 1500 meter op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.

4 uur geleden
Motorcoureur Benavides wint Dakar Rally op twee seconden

YANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.

9 uur geleden
Tennisster Andrejeva wint in Adelaide

ADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.

10 uur geleden