Klaver rent naar knappe vierde plaats in finale 400 meter op WK
EUGENE (ANP) - Lieke Klaver heeft haar sterke optreden op de WK atletiek in het Amerikaanse Eugene net niet kunnen bekronen met een medaille op de 400 meter. De 23-jarige atlete uit Enkhuizen eindigde in de finale knap als vierde in een tijd van 50,33.
Shaunae Miller-Uibo van de Bahama's won met overmacht het goud in 49,11. Marileidy Paulino uit de Dominicaanse Republiek rende naar het zilver in 49,60. Het brons ging naar Sada Williams uit Barbados in 49,75.
Klaver was deze week op de tartanbaan van Hayward Field sneller dan ooit. In de series van de 400 dook ze met 50,24 onder het Nederlands record van Femke Bol (50,37) en in de halve finales scherpte ze dat record aan tot 50,18. In de finale sloop de vermoeidheid er kennelijk toch in. Klaver liep al haar vijfde race van het toernooi en ook nog eens in de ondankbare buitenbaan 8.
Klaver won op de openingsdag van deze WK al zilver met de estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd. Ze komt normaal gesproken ook nog uit op de 4x400 meter bij de vrouwen.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - De Japanse tennisster Naomi Osaka is doorgedrongen tot de tweede ronde van de Australian Open. De tweevoudig winnares van het eerste grandslamtoernooi van het jaar won in drie sets van Antonia Ruzic uit Kroatië: 6-3 3-6 6-4.
19 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Itzhak de Laat is als vijfde en laatste shorttracker toegevoegd aan de selectie voor de Olympische Spelen van volgende maand in Milaan. De 31-jarige Fries is de vervanger van Daan Kos, die niet voldoende fit is na een rugblessure. Dat maakte schaatsbond KNSB dinsdag bekend.
38 minuten geledenLONDEN (ANP/RTR) - Topontwerper John Owen verlaat in de loop van dit jaar het Formule 1-team van Mercedes. De 52-jarige Brit was sinds 2007 werkzaam voor het team.
1 uur geledenADELAIDE (ANP) - Samuel Watson heeft de proloog gewonnen van de Tour Down Under, de openingskoers van de WorldTour. De 24-jarige Engelsman van Ineos Grenadiers was na 3,6 kilometer in Adelaide een fractie sneller dan zijn landgenoot Ethan Vernon. Laurence Pithie uit Nieuw-Zeeland werd derde.
2 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Tennisster Madison Keys heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De 30-jarige titelverdedigster uit de Verenigde Staten versloeg Oleksandra Oliynykova uit Oekraïne met 7-6 (6) 6-1.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld op de Australian Open. De 29-jarige Noord-Hollander ging in Melbourne in de eerste ronde in drie sets (6-2 6-3 6-2) ten onder tegen Ethan Quinn. De Amerikaan is de huidige nummer 80 van de wereldranglijst.
8 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handballers zijn definitief uitgeschakeld voor een plek in de hoofdronde van het Europees kampioenschap door de zege van gastland Zweden op Georgië. De ploeg van bondscoach Staffan Olsson kan niet meer bij de eerste twee van de poule eindigen. Zweden en Kroatië plaatsten zich voor de tweede fase met elk 4 punten na twee overwinningen. Nederland heeft 0 punten.
15 uur geleden