Klaver rent naar knappe vierde plaats in finale 400 meter op WK
EUGENE (ANP) - Lieke Klaver heeft haar sterke optreden op de WK atletiek in het Amerikaanse Eugene net niet kunnen bekronen met een medaille op de 400 meter. De 23-jarige atlete uit Enkhuizen eindigde in de finale knap als vierde in een tijd van 50,33.
Shaunae Miller-Uibo van de Bahama's won met overmacht het goud in 49,11. Marileidy Paulino uit de Dominicaanse Republiek rende naar het zilver in 49,60. Het brons ging naar Sada Williams uit Barbados in 49,75.
Klaver was deze week op de tartanbaan van Hayward Field sneller dan ooit. In de series van de 400 dook ze met 50,24 onder het Nederlands record van Femke Bol (50,37) en in de halve finales scherpte ze dat record aan tot 50,18. In de finale sloop de vermoeidheid er kennelijk toch in. Klaver liep al haar vijfde race van het toernooi en ook nog eens in de ondankbare buitenbaan 8.
Klaver won op de openingsdag van deze WK al zilver met de estafetteploeg op de 4x400 meter gemengd. Ze komt normaal gesproken ook nog uit op de 4x400 meter bij de vrouwen.
Meer uit Sport
GABORONE (ANP) - Lieke Klaver heeft zich in Gaborone (Botswana) met de Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter geplaatst voor de finale van de World Relays. De formatie, zonder Femke Broeders-Bol, plaatste zich op basis van tijd en stelde daarmee ook een ticket veilig voor de WK atletiek van volgend jaar in Beijing. Ook de Nederlandse estafettemannen op de 4x400 meter en de 4x100 meter slaagden hierin.
59 minuten geledenCHARMEY (ANP) - Tadej Pogacar heeft zijn derde ritzege geboekt in de Ronde van Romandië. De wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam in de vierde etappe na bijna 150 kilometer solo aan in Charmey. De Sloveen bleef de Duitser Florian Lipowitz 14 seconden voor en verstevigde daarmee zijn leidende positie in het algemeen klassement.
2 uur geledenBOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
7 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
15 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
16 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
20 uur geleden