Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaver: Regering, luister naar oproep van Gommers en Kuipers

Klaver: Regering, luister naar oproep van Gommers en Kuipers

DEN HAAG (ANP) - Fractievoorzitter van GroenLinks Jesse Klaver roept de regering op om ziekenhuizen maandag al te laten beginnen hun personeel te vaccineren tegen het coronavirus. IC-chef Diederik Gommers en ziekenhuisbestuurder Ernst Kuipers deden woensdagavond die oproep in Nieuwsuur. "We moeten huisartsen, ambulancepersoneel, verpleegkundigen en ic-personeel zo snel mogelijk vaccineren. Het liefst maandag al beginnen", zei Gommers toen.

Klaver heeft Kamervragen gesteld naar aanleiding van die oproep. Op Twitter schrijft Klaver: "Regering: luister naar de oproep van Gommers en Kuipers! Ziekenhuizen willen aanstaande maandag beginnen met vaccineren van hun personeel. Weiger hen niet de toegang tot het vaccin. Anders gaat het kabinet dinsdag een zwaar debat tegemoet."

Minister Hugo de Jonge liet eerder weten dat hij niet voor maandag op de oproep zou terugkomen.

Meer uit Binnenland

Buitenlandse Zaken: verhoogd risico op nieuwe aardbevingen Japan

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken waarschuwt Nederlandse reizigers voor nieuwe, zware aardbevingen in Japan. Het gaat met name om de regio's Tohoku en Hokkaido, meldt het departement in het reisadvies voor het Aziatische land. Hierdoor kunnen er in het vlieg- en treinverkeer problemen ontstaan.

6 minuten geleden
Zo'n zeventig demonstranten proberen asielwetten tegen te houden

DEN HAAG (ANP) - Zo'n zeventig betogers hebben buiten voor de Eerste Kamer in Den Haag geprobeerd senatoren te overtuigen tegen de asielwetten te stemmen. "Senatoren, laat je horen", riepen ze, gevolgd door "uitvoering niet effectief" en "voor niemand biedt dit perspectief".

19 minuten geleden
ON! moet Karskens 100.000 euro betalen, ontslag blijft in stand

DEN HAAG (ANP) - Omroep Ongehoord Nederland! (ON!) moet oud-hoofdredacteur Arnold Karskens 100.000 euro betalen. Dat heeft het gerechtshof Den Haag dinsdag bepaald. Zijn ontslag blijft wel in stand.

1 uur geleden
Nederlander gewond door schietpartij bij piramides in Mexico

TEOTIHUACÁN (ANP) - Door de schietpartij in de Mexicaanse stad Teotihuacán is maandag een Nederlander gewond geraakt, meldt het Duitse persbureau dpa op basis van de Mexicaanse autoriteiten.

1 uur geleden
Inspectie onderzoekt Yes We Can Clinics na BOOS-uitzending

DEN HAAG (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) doet onderzoek naar Yes We Can Clinics. De kliniek voor hulp aan jonge mensen met psychische problemen of verslaving was onderwerp van een kritische aflevering van het programma BOOS begin deze maand.

4 uur geleden
Studentenbond aan gemeenten: versoepel regels rond kamerverhuur

UTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.

5 uur geleden
Rode Kruis ziet meer mensen in de knel komen door energiekosten

DEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.

6 uur geleden