Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaver, Ploumen en Rutte: formatie zit nu in complexe fase

Klaver, Ploumen en Rutte: formatie zit nu in complexe fase

DEN HAAG (ANP) - GroenLinks-leider Jesse Klaver en PvdA-leider Lilianne Ploumen wilden woensdag na hun gesprek met VVD-leider Mark Rutte en informateur Mariëtte Hamer weinig kwijt. "Het ligt heel complex, de vorming van een nieuw kabinet", zeiden beiden, maar ze wilden er verder niet over uitweiden, volgens hun op verzoek van Hamer zelf. Ook Rutte liet weinig los. Hij beaamde dat de situatie complex is maar dat de formatie niet vast zit.

Volgens de leiders van de twee linkse partijen heeft Hamer in het gesprek de hele formatie doorgenomen en de complexiteit van de situatie op een rijtje gezet. Ploumen zei dat het zowel gaat om de partijen die met elkaar om tafel zouden willen én over grote inhoudelijke verschillen. Rutte: "we hebben net gepraat in deze samenstelling. Maar er zijn nog heel veel samenstellingen te voorzien de komende dagen. We hebben naar de hele puzzel gekeken en vastgesteld dat het niet makkelijk is allemaal".

GroenLinks en PvdA hebben steeds aangegeven dat zij alleen samen in een kabinet willen stappen. Ook D66-leider Sigrid Kaag, die met de VVD het voortouw heeft in de formatie, wil graag deze twee partijen erbij. Maar VVD en CDA hebben telkens gezegd dat zij het juist niet zien zitten dat twee linkse partijen in een nieuwe coalitie aanschuiven. Rutte en CDA-leider Wopke Hoekstra herhaalden dat dinsdag nog eens na afloop van hun gesprek met Hamer. Voor een meerderheidscoalitie is deelname van één van de twee linkse partijen voldoende.

Meer uit Politiek

Nederland loopt weg bij IMF-vergadering om Russische speech

BANGKOK (ANP) - Nederland is net als een aantal andere landen weggelopen bij een bijeenkomst van het Internationaal Monetair Fonds (IMF) toen de Russische minister van Financiën de groep zou toespreken. Dat meldt het ministerie van Financiën aan het ANP.

17 uur geleden
Karremans bezweert gepauzeerde projecten later weer te hervatten

ROTTERDAM (ANP) - Infraprojecten die deze vrijdag zijn uitgesteld, zullen later alsnog worden hervat, zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur) op een persmoment bij de Calandbrug in Rotterdam. Hij weersprak dat van uitstel afstel komt. "De opgave die er lag voor die projecten is niet weg. Die zal op een gegeven moment weer worden opgepakt."

1 dag geleden
Yeşilgöz ziet rechtse steun voor belastingplan nog steeds zitten

DEN HAAG (ANP) - VVD-vicepremier Dilan Yeşilgöz blijft hopen op een akkoord over het belastingplan waar ook rechtse partijen achter staan. Zij gelooft niet dat zo'n deal verder uit zicht is geraakt nu JA21 nieuwe asieleisen op tafel heeft gelegd, en de SGP ruziet met zorgminister Sophie Hermans die eisen van de streng christelijke partij op het gebied van abortus niet wil inwilligen.

1 dag geleden
Kabinet wil infrastructuur weer op orde brengen met 18 miljard

DEN HAAG (ANP) - Om de basis van de infrastructuur weer op orde te krijgen, steekt het kabinet 18 miljard euro extra in onderhoud en vernieuwing van wegen, bruggen, spoor en waterwerken. Behoud en veiligheid staan voorop in de keuzes die zijn gemaakt. Een groot aantal infrastructurele projecten wordt gepauzeerd.

1 dag geleden
Van Weel hoopt op aangifte Albert Heijn na cyberincident

DEN HAAG (ANP) - Justitieminister David van Weel hoopt dat Albert Heijn alsnog aangifte doet van een vermoedelijke hackpoging begin deze week. Donderdagavond werd bekend dat het supermarktbedrijf, dat nog altijd kampt met de naweeën van het beveiligingsincident, dat nog niet heeft gedaan. Het bedrijf heeft ook nog niet verteld wat er precies is voorgevallen.

1 dag geleden
Steun van SGP voor begroting verder weg na motie van afkeuring

DEN HAAG (ANP) - De kans dat de SGP de begrotingen van het kabinet en het belastingplan gaat steunen, is een stuk kleiner geworden nadat SGP-Kamerlid Diederik van Dijk een motie van afkeuring indiende tegen zorgminister Sophie Hermans. Van Dijk vindt het betreurenswaardig dat de VVD-minister een proef voor late abortussen laat doorgaan.

2 dagen geleden
JA21 niet dichter bij kabinet na gesprek over asiel met minister

DEN HAAG (ANP) - JA21 is niet dichter bij het kabinet gekomen tijdens een gesprek tussen Joost Eerdmans en asielminister Bart van den Brink. Ze zeiden allebei dat het een goed gesprek was, maar JA21-partijleider Eerdmans zei dat hij alleen voor het belastingplan van het kabinet stemt als de dwangoptie uit de spreidingswet niet wordt uitgevoerd. "Anders moeten ze over links."

2 dagen geleden