Klaver ontroostbaar na mislukte race: startschot duurde lang
SAINT-DENIS (ANP) - Lieke Klaver was na afloop van haar dramatische halve finale op de 400 meter bij de Olympische Spelen van Parijs niet in staat een heldere reactie te geven. "Mag ik alsjeblieft doorlopen, ik voel me echt niet lekker. Schrijf maar dat ik verdrietig ben", zei ze in de catacomben van het Stade de France tegen de verzamelde Nederlandse media. "Ik wil gewoon even huilen bij mijn coach."
De start van haar race verliep onrustig. Klaver bleef zitten in het startblok toen het schot klonk. De andere atleten renden wel weg, maar de starter kapte de race af met een tweede schot. Klaver kreeg een waarschuwing (gele kaart), omdat ze volgens de regels de startprocedure had verstoord. Ze mocht de wedstrijd vervolgen, maar na de tweede start was te zien was dat ze niet haar gebruikelijke snelheid haalde. Bij het uitkomen van de laatste bocht lag ze nog derde, op de meet had ze nog een positie verspeeld.
De vierde plaats was niet goed genoeg voor een directe plaats in de finale en met haar tijd van 50,44 behoorde ze niet tot de twee tijdsnelsten die ook doorgang kregen naar de eindstrijd op zaterdag.
Klaver snapte niet wat er mis ging. "Het ging gewoon niet goed. Punt. Het startschot duurde heel lang en ik kwam er niet goed in. Ik weet niet waarom ik niet heb gedaan wat ik kon. Een andere keer kom ik wel weer terug met een lach", zei de Enkhuizense nog voordat ze doorliep.
Meer uit Sport
SEPANG (ANP/RTR) - De Zwitserse motorcoureur Noah Dettwiler is buiten levensgevaar nadat hij zondag na een zware crash in de Grote Prijs van Maleisiƫ was opgenomen in het ziekenhuis. Dettwiler, die uitkomt in de Moto3-klasse, onderging verschillende operaties. "Volgens de artsen is zijn situatie stabiel en niet langer kritiek", meldde zijn team CIP Green Power woensdag.
26 minuten geledenPARIJS (ANP/AFP) - Coureur Laura Villars heeft een rechtszaak aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort tot uitspraak is gedaan. Dat staat in de dagvaarding die het Franse persbureau AFP heeft ingezien.
38 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bij de Rotterdam Marathon van dit jaar was nooit sprake van een onverantwoorde situatie, aldus directeur van het evenement Wilbert Lek. "Dat wil ik echt bestrijden", laat hij woensdag weten in een schriftelijke verklaring. In een brief aan de Rotterdamse gemeenteraad stelde burgemeester Carola Schouten eerder deze week dat daarvan wel sprake was.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is al in de tweede ronde van het masterstoernooi van Parijs gestrand. De als eerste geplaatste Spanjaard, die een bye had in de eerste ronde, verloor met 6-4 3-6 4-6 van de Brit Cameron Norrie, de nummer 31 van de wereldranglijst.
16 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Schaker Anish Giri is in januari 2026 de oudste deelnemer aan het internationale schaaktoernooi van Wijk aan Zee. De 31-jarige schaker strijdt in de 88e editie tegen het jongste deelnemersveld ooit op het Tata Steel Chess Tournament.
22 uur geledenPARIJS (ANP) - Alle Formule 1-teams hebben zich in 2024 gehouden aan de budgetlimiet. De internationale autosportfederatie FIA heeft in een zeven maanden durend onderzoek naar de naleving van de financiƫle regels geen kostenoverschrijdingen ontdekt. De bond meldt in een rapportage dat alle tien teams en vijf motorfabrikanten volledig hebben meegewerkt en de vereiste informatie hebben verstrekt.
22 uur geledenMILAAN (ANP/AFP) - Met nog exact honderd dagen te gaan ligt de organisatie van de Winterspelen van Milaan-Cortina op schema, maar er zijn nog wel zorgen over de accommodatie voor het ijshockey. De bouw van het stadion voor deze sport in Milaan heeft vertraging opgelopen. Het zal niet als gepland begin december klaar zijn. "Het is een belangrijk aandachtspunt", zegt directeur van de Spelen Christophe Dubi. "Het staat bovenaan onze prioriteitenlijst."
23 uur geleden