Klaver naar finale 400 meter op WK indooratletiek
GLASGOW (ANP) - Lieke Klaver heeft zich bij de WK indooratletiek in Glasgow geplaatst voor de finale van de 400 meter. De 25-jarige atlete won de eerste heat in de halve finales in een tijd van 51,18 seconden. De finale is zaterdagavond om 22.00 uur Nederlandse tijd.
De atlete uit Enkhuizen maakte een valse start, maar dat betekende in dit geval geen diskwalificatie. Bij de tweede poging was ze goed weg uit de startblokken in baan 5. Na de eerste ronde liep ze aan de leiding en die hield ze in de tweede ronde vast. De Amerikaanse Talitha Diggs kwam als tweede over de meet in 51,28.
Klaver won een jaar geleden zilver op de 400 meter bij de EK indoor in Istanbul. Het was haar eerste individuele medaille op een groot toernooi na de reeks medailles die ze al behaalde met het Nederlandse estafetteteam op de 4x400 meter. Vorig jaar liep ze op de WK in Boedapest samen met Femke Bol, Eveline Saalberg en Cathelijn Peeters naar de wereldtitel.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Amerikaanse skivedette Lindsey Vonn is al vroeg tijdens haar olympische afdaling ten val gekomen. De 41-jarige olympisch kampioen van 2010 had in Cortina d'Ampezzo veel ogen op zich gericht door met een kunstknie en gescheurde kruisband aan de start te verschijnen, maar het ging al snel mis.
38 minuten geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kijkt ernaar uit te beginnen aan het olympisch schaatstoernooi. De 25-jarige Friezin komt in het Milano Speed Skating Stadium drie keer in actie, waarvan de 1000 meter op maandag de eerste afstand is.
56 minuten geledenGUANGZHOU (ANP) - De hockeysters van Oranje hebben ook hun tweede Pro League-duel met gastland China overtuigend gewonnen. De olympisch kampioen versloeg de verliezend finalist van 2024 in Parijs met 6-1. Felice Albers en Marijn Veen scoorden in Guangzhou ieder twee keer, Frédérique Matla en Yibbi Jansen één keer.
58 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Snowboardster Michelle Dekker heeft zich op de Olympische Spelen geplaatst voor de achtste finales op de parallelreuzenslalom. De 29-jarige Nederlandse zette in de twee kwalificatieruns op het Livigno Snow Park tijden neer van 46,22 en 47,41 seconden. Met een totaaltijd van 1.33,63 eindigde ze als achtste van de 32 deelnemers.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland wacht na de eerste dag van de Olympische Spelen nog op medailles. Langebaanschaatssters Joy Beune (vierde), Marijke Groenewoud (achtste) en Merel Conijn (negende) eindigden op de 3 kilometer naast het podium.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Francesca Lollobrigida had zaterdag dubbel reden tot feest. De Italiaanse verraste op haar 35e verjaardag in haar thuisland met de zege op de olympische 3 kilometer. Lollobrigida was daarmee 2,26 seconden sneller dan de Noorse favoriete Ragne Wiklund. Ook de Nederlandse Joy Beune (vierde) bleef ver van die tijd verwijderd.
16 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de Olympische Spelen in Milaan naast de medailles gegrepen op de 3000 meter. Joy Beune, de regerend wereldkampioene, was de beste Nederlandse op de vierde plaats met 3.58,12. Marijke Groenewoud werd achtste en Merel Conijn negende.
19 uur geleden