Klaver mist na rommelige start olympische finale 400 meter
SAINT-DENIS (ANP) - Het is Lieke Klaver niet gelukt de finale te bereiken van de 400 meter op de Olympische Spelen van Parijs. De 25-jarige Noord-Hollandse, een van de boegbeelden in de Nederlandse atletiek, eindigde in haar heat van de halve finales als vierde in een voor haar doen matige tijd van 50,44 seconden.
De eerste twee uit de drie heats plaatsten zich direct voor de finale, voor twee atleten telde de tijd om een plek in de eindstrijd te verdienen. Klaver zat daar met haar 50,44 niet bij.
De start van haar race verliep onrustig. Klaver bleef zitten in het startblok toen het schot klonk. Een waarschuwing (gele kaart) volgde omdat zij zich niet aan de regels hield bij de startprocedure. Ze mocht de wedstrijd wel vervolgen, maar te zien was dat ze niet haar gebruikelijke snelheid haalde. Bij het uitkomen van de laatste bocht lag ze nog derde, op de meet had ze nog een positie verspeeld. Salwa Eid Naser uit Bahrein won de heat in 49,08.
Tokio
Het was een onverwachte aftocht, want Klaver behoorde met haar persoonlijk record van 49,58 vooraf tot de kandidaten voor een finaleplek.
Klaver nam drie jaar geleden ook deel aan de Olympische Spelen van Tokio, waar ze eveneens strandde in de halve finales. In Parijs stond ze wel als olympisch kampioene aan de start van de individuele 400 meter. De 25-jarige Enkhuizense vormde samen met Eugene Omalla, Isaya Klein Ikkink en Femke Bol het kwartet dat zaterdagavond op sensationele wijze de 4x400 meter gemengde estafette won.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft de tweede ronde van de US Open bereikt. De als eerste geplaatste Duitser had in New York de nodige moeite met de Italiaan Lorenzo Sonego. Het werd na vijf sets 6-4 3-6 6-7 (7) 7-5 6-4. Hij treft in de volgende ronde de Fransman Quentin Halys.
53 minuten geledenNEW YORK (ANP) - Tennisster Arantxa Rus (35) is er niet in geslaagd de tweede ronde van de US Open te bereiken. De Delftse plaatste zich via het kwalificatietoernooi, maar was in de eerste ronde niet opgewassen tegen Léolia Jeanjean. De Française werd met een wildcard toegelaten tot het grandslamtoernooi in New York en was met 7-6 (8-6) 6-2 te sterk.
5 uur geledenMILTON KEYNES (ANP/RTR) - Max Verstappen krijgt volgend seizoen bij Red Bull met Tom McCullough een nieuwe hoofd racing. Dat maakte de Formule 1-renstal dinsdag bekend. De 50-jarige Brit komt over van Aston Martin.
12 uur geledenMONZA (ANP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli van Mercedes start zondag bij de Grote Prijs van Italië achteraan op de grid. De Italiaanse WK-leider krijgt de straf vanwege een motorwissel voor de race op Monza. Dat maakte teambaas Toto Wolff bekend in een voorbeschouwing op de website van Mercedes.
14 uur geledenELCHE DE LA SIERRA (ANP) - Wielrenner Bastien Tronchon heeft de tiende etappe van de Vuelta op zijn naam geschreven. De Fransman van Groupama - FDJ United was na een heuvelrit over een kleine 185 kilometer tussen Alcaraz en Elche de la Sierra de snelste van een uitgedund peloton.
17 uur geledenUTRECHT (ANP) - Joel Banks blijft bondscoach van de Nederlandse volleyballers. Het contract met de 51-jarige Brit is met twee jaar verlengd, laat de Nederlandse volleybalbond Nevobo weten.
1 dag geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Tennisster Iga Świątek is overtuigend begonnen aan de US Open. De Poolse oud-winnares versloeg in de eerste ronde de Chinese Wang Xiyu in twee sets: 6-2 6-3.
1 dag geleden