Klaver mist na rommelige start olympische finale 400 meter
SAINT-DENIS (ANP) - Het is Lieke Klaver niet gelukt de finale te bereiken van de 400 meter op de Olympische Spelen van Parijs. De 25-jarige Noord-Hollandse, een van de boegbeelden in de Nederlandse atletiek, eindigde in haar heat van de halve finales als vierde in een voor haar doen matige tijd van 50,44 seconden.
De eerste twee uit de drie heats plaatsten zich direct voor de finale, voor twee atleten telde de tijd om een plek in de eindstrijd te verdienen. Klaver zat daar met haar 50,44 niet bij.
De start van haar race verliep onrustig. Klaver bleef zitten in het startblok toen het schot klonk. Een waarschuwing (gele kaart) volgde omdat zij zich niet aan de regels hield bij de startprocedure. Ze mocht de wedstrijd wel vervolgen, maar te zien was dat ze niet haar gebruikelijke snelheid haalde. Bij het uitkomen van de laatste bocht lag ze nog derde, op de meet had ze nog een positie verspeeld. Salwa Eid Naser uit Bahrein won de heat in 49,08.
Tokio
Het was een onverwachte aftocht, want Klaver behoorde met haar persoonlijk record van 49,58 vooraf tot de kandidaten voor een finaleplek.
Klaver nam drie jaar geleden ook deel aan de Olympische Spelen van Tokio, waar ze eveneens strandde in de halve finales. In Parijs stond ze wel als olympisch kampioene aan de start van de individuele 400 meter. De 25-jarige Enkhuizense vormde samen met Eugene Omalla, Isaya Klein Ikkink en Femke Bol het kwartet dat zaterdagavond op sensationele wijze de 4x400 meter gemengde estafette won.
Meer uit Sport
DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
6 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
16 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
18 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
20 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
22 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
23 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
1 dag geleden