Klaver mist na rommelige start olympische finale 400 meter
SAINT-DENIS (ANP) - Het is Lieke Klaver niet gelukt de finale te bereiken van de 400 meter op de Olympische Spelen van Parijs. De 25-jarige Noord-Hollandse, een van de boegbeelden in de Nederlandse atletiek, eindigde in haar heat van de halve finales als vierde in een voor haar doen matige tijd van 50,44 seconden.
De eerste twee uit de drie heats plaatsten zich direct voor de finale, voor twee atleten telde de tijd om een plek in de eindstrijd te verdienen. Klaver zat daar met haar 50,44 niet bij.
De start van haar race verliep onrustig. Klaver bleef zitten in het startblok toen het schot klonk. Een waarschuwing (gele kaart) volgde omdat zij zich niet aan de regels hield bij de startprocedure. Ze mocht de wedstrijd wel vervolgen, maar te zien was dat ze niet haar gebruikelijke snelheid haalde. Bij het uitkomen van de laatste bocht lag ze nog derde, op de meet had ze nog een positie verspeeld. Salwa Eid Naser uit Bahrein won de heat in 49,08.
Tokio
Het was een onverwachte aftocht, want Klaver behoorde met haar persoonlijk record van 49,58 vooraf tot de kandidaten voor een finaleplek.
Klaver nam drie jaar geleden ook deel aan de Olympische Spelen van Tokio, waar ze eveneens strandde in de halve finales. In Parijs stond ze wel als olympisch kampioene aan de start van de individuele 400 meter. De 25-jarige Enkhuizense vormde samen met Eugene Omalla, Isaya Klein Ikkink en Femke Bol het kwartet dat zaterdagavond op sensationele wijze de 4x400 meter gemengde estafette won.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is zijn toernooi in de viermansbob op de Spelen van Milaan begonnen met de twintigste tijd. Met remmers Jelen Franjic, Janko Franjic en Timme Koster noteerde de piloot in de eerste run in het Cortina Sliding Centre een tijd van 55,09. Daarmee was hij 1,18 seconde langzamer dan de Duitser Johannes Lochner. Die was met een run van 53,91 veel sneller dan de concurrentie.
32 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Bokslegende Floyd Mayweather (48) gaat later dit jaar weer een professionele wedstrijd vechten. Via zijn promotor CSI Sports heeft de oud-wereldkampioen in vijf gewichtsklassen aangekondigd voor de vierde keer terug te keren uit zijn pensioen. Zijn laatste gevecht was in 2017, toen de Amerikaan won van de Ier Conor McGregor.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Bondscoach Niels Kerstholt had vrijdag na afloop van het olympische shorttracktoernooi even nodig om Jens van 't Wout te omschrijven. "Jens is een magische vakidioot met een gebruiksaanwijzing", zei hij over de Nederlandse uitblinker op de Winterspelen van Milaan. Van 't Wout won drie keer goud en een keer brons.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Met zeven olympische records is de organisatie van de Spelen van Milaan erin geslaagd een snelle ijsvloer neer te leggen voor het langebaanschaatsen. De tijdelijke schaatsbaan in twee hallen van het beurscomplex doet daarmee niet onder voor traditionele ijsstadions.
4 uur geledenMILAAN (ANP) - Niels Kerstholt was vrijdag op de Spelen van Milaan van iedereen het meest blij met de behaalde gouden olympische medaille op de aflossing. De bondscoach maakte zelf twaalf jaar geleden deel uit van het Nederlandse shorttrackteam dat in Sotsji op pijnlijke wijze naast eremetaal greep.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland staat met nog twee dagen te gaan stevig op de vierde plaats in het medailleklassement van de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo. Vrijdag bezorgden langebaanschaatsster Antoinette Rijpma-de Jong (1500 meter) en de shorttrackmannen (aflossing) TeamNL de zevende en achtste gouden medaille.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Voor Suzanne Schulting zat het olympisch shorttracktoernooi er ineens op in de halve finale van de 1500 meter. De 28-jarige Friezin ging halverwege haar halve finale in een duel met de Italiaanse Elisa Confortola plots onderuit. "Ik viel uit het niets, ik brak gewoon weg op mijn linkerschaats en that's it", zei de drievoudig olympisch kampioene. Landgenote Xandra Velzeboer kwam in dezelfde halve finale ook ten val.
13 uur geleden