Klaver mist na rommelige start olympische finale 400 meter
SAINT-DENIS (ANP) - Het is Lieke Klaver niet gelukt de finale te bereiken van de 400 meter op de Olympische Spelen van Parijs. De 25-jarige Noord-Hollandse, een van de boegbeelden in de Nederlandse atletiek, eindigde in haar heat van de halve finales als vierde in een voor haar doen matige tijd van 50,44 seconden.
De eerste twee uit de drie heats plaatsten zich direct voor de finale, voor twee atleten telde de tijd om een plek in de eindstrijd te verdienen. Klaver zat daar met haar 50,44 niet bij.
De start van haar race verliep onrustig. Klaver bleef zitten in het startblok toen het schot klonk. Een waarschuwing (gele kaart) volgde omdat zij zich niet aan de regels hield bij de startprocedure. Ze mocht de wedstrijd wel vervolgen, maar te zien was dat ze niet haar gebruikelijke snelheid haalde. Bij het uitkomen van de laatste bocht lag ze nog derde, op de meet had ze nog een positie verspeeld. Salwa Eid Naser uit Bahrein won de heat in 49,08.
Tokio
Het was een onverwachte aftocht, want Klaver behoorde met haar persoonlijk record van 49,58 vooraf tot de kandidaten voor een finaleplek.
Klaver nam drie jaar geleden ook deel aan de Olympische Spelen van Tokio, waar ze eveneens strandde in de halve finales. In Parijs stond ze wel als olympisch kampioene aan de start van de individuele 400 meter. De 25-jarige Enkhuizense vormde samen met Eugene Omalla, Isaya Klein Ikkink en Femke Bol het kwartet dat zaterdagavond op sensationele wijze de 4x400 meter gemengde estafette won.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse turners zijn zevende geworden in de landenfinale bij de WK in Rotterdam. Casimir Schmidt, Elijah Faverus, Amine Abaidi, Loran de Munck en Jermain Grünberg kwamen uit op een score van 241,294 punten.
5 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Hockeyster Pien Sanders neemt afscheid van het Nederlands team. Dat heeft de 28-jarige speelster van Den Bosch dinsdag bekendgemaakt via sociale media. "Het is mooi geweest zo. Tien mega mooie jaren heb ik mogen meemaken in het allermooiste shirt dat er is", schrijft Sanders.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Botic van de Zandschulp is al in de eerste ronde van het tennistoernooi van Brussel gestrand. De als zevende geplaatste Nederlander ging met 1-6 4-6 hard onderuit tegen de Franse qualifier Clément Chidekh. Het was pas de eerste zege van de mondiale nummer 152 op de ATP Tour.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich met veel moeite geplaatst voor de tweede ronde van het tennistoernooi van Brussel. De 30-jarige Nederlander won met 7-6 (3) 6-7 (5) 7-5 van de jonge Duitser Max Schönhaus, de nummer 302 van de wereld. Hij treft nu de Argentijn Mariano Navone.
14 uur geledenNINGBO (ANP) - De Poolse tennisster Iga Świątek heeft zich teruggetrokken uit het Ningbo Open in China en heeft daarmee haar laatste kans verspeeld om zich te plaatsen voor de WTA Finals.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) heeft zich bij de WK in Rotterdam geplaatst voor de meerkamp- en brugfinale. Visser was in Rotterdam de enige Nederlandse vrouw die zich voor de finales wist te plaatsen.
1 dag geledenNYON (ANP/DPA) - De Europese voetbalbond UEFA wil nadere opheldering van FIFA-voorzitter Gianni Infantino over zijn inmiddels ingetrokken plannen om aan private investeerders commerciële rechten te verkopen. De bond heeft 42 gedetailleerde vragen opgesteld en de onder druk staande voorzitter tot 2 november de tijd gegeven om de vragen te beantwoorden. Persbureau DPA kreeg een kopie van de brief.
1 dag geleden