Klaver klopt Bol en pakt nationale titel op 200 meter
APELDOORN (ANP) - Atlete Lieke Klaver heeft bij de NK atletiek in Apeldoorn de nationale titel op de 200 meter gegrepen. Met een tijd van 22,74 bleef ze Femke Bol (23,05) en titelverdedigster Jamile Samuel (23,24) voor.
Klaver had met haar tijd van 22,71 in de series zaterdag voldaan aan de limiet voor de WK. Ze had zich eerder al geplaatst voor de WK op de 400 meter. Die afstand slaat ze bij de NK over.
Nadine Visser pakte goud op de 100 meter horden. Ze zette een tijd neer van 12,77 en dat was sneller dan de 12,84 in de series. Zoë Sedney werd tweede (13,09) voor Eefje Boons (13,47). De titel bij de mannen op de 110 meter horden ging naar Timme Koster in 13,80.
400 meter
Liemarvin Bonevacia won de nationale titel op de 400 meter in 45,34. Hij klopte Isayah Boers (46,02) en Ramsey Angela (46,44). Bonevacia moet nog voldoen aan de limiet voor de WK in Eugene van 44,90. Daar bleef hij boven.
De titel bij de vrouwen ging naar Hanneke Oosterwegel. Die bleef met 53,52 Andrea Bouma (53,61) en Anne van de Wiel (54,08) voor. Klaver, Bol en Lisanne de Witte deden niet mee.
200 meter
Mustafa Hassan Mahamuud verraste Taymir Burnet op de 200 meter. Met 20,90 pakte hij de titel. Burnet moest met 21,03 genoegen nemen met het zilver. Onyema Adigida pakte met 21,14 het brons.
Maureen Koster won de nationale titel op de 1500 meter in 4.12,32. Bij de mannen ging de titel naar Noah Baltus in 3.41,90.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
8 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
13 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
13 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geleden