Klaver hoopt dat vuurwerkverbod links en rechts verbindt
DEN HAAG (ANP) - Jesse Klaver van GroenLinks-PvdA hoopt dat een vuurwerkverbod politiek links en rechts in de Tweede Kamer bij elkaar brengt. Hij verdedigt in een debat het initiatiefwetsvoorstel over een vuurwerkverbod dat hij in 2020 samen heeft geschreven met Esther Ouwehand van Partij voor de Dieren. De linkse Kamerleden hebben de wetsbehandeling destijds gepauzeerd omdat hier geen meerderheid voor leek. Nu denken ze dat er kans is op een meerderheid. De VVD was lang tegen, maar twijfelt openlijk.
"Kijk er zijn veel argumenten waarom je tegen vuurwerk zou kunnen zijn", begon Klaver zijn betoog. Hij benoemde dat PVV'er Dion Graus zich vaak hardmaakt voor de belangen van dieren, die veel last hebben van vuurwerk. Zo ziet het linkse Kamerlid wel meer "particuliere opvattingen, die een beetje verschillend zijn tussen links en rechts", bijvoorbeeld over mensen met astma en longaandoeningen.
"Maar wat ik heel erg hoop wat links en rechts zou kunnen verbinden, is dat vuurwerk en oudjaarsnacht een grote verschrikking is geworden voor onze hulpverleners", aldus Klaver. Daarmee adresseerde hij een belangrijk thema voor de VVD, die geregeld opkomt voor de veiligheid van politieagenten en andere hulpverleners.
Het plan kan met hulp van de VVD aan een meerderheid worden geholpen. De liberale partij heeft de afgelopen maanden meerdere discussieavonden hierover gehouden met leden, die verdeeld zijn, en is er nog steeds niet uit. Woensdag komen alleen de indieners van het wetsvoorstel aan het woord, en niet de Kamerfracties. Dat is op verzoek van de VVD, die zo iets meer tijd krijgt om een positie te bepalen. Het debat wordt naar verwachting vervolgd na de voorjaarsvakantie.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - D66 draagt Rianne Letschert en Hans Vijlbrief voor als ministers in het aanstaande minderheidskabinet. Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap, Vijlbrief van Sociale Zaken en Werkgelegenheid. Dat heeft D66 vrijdagmiddag bekendgemaakt. De invulling van de overige kabinetsposten volgt later, aldus de partij.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sophie Hermans (VVD), die minister van Volksgezondheid wordt in het komende minderheidskabinet, denkt dat haar nieuwe post "grote en ingewikkelde opgaven" zal hebben. Hermans moet de miljardenbezuiniging in de zorg zien door te voeren, onder meer door het eigen risico te verhogen. Daarvoor is nog geen steun in de Tweede Kamer.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bart van den Brink wordt namens het CDA minister van Asiel en Migratie, meldden meerdere bronnen aan het ANP. Hij voerde samen met fractievoorzitter Henri Bontenbal de onderhandelingen over de vorming van een minderheidskabinet met D66 en VVD.
20 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Veel van de jongeren die door het toeslagenschandaal een studieschuld zijn aangegaan, zijn volgens demissionair staatssecretaris Sandra Palmen te helpen met bestaande regelingen. Die regelingen moeten "beter voor het voetlicht" worden gebracht, stelt de politica. Ze gaat niet mee in het pleidooi van kinder- en jeugdombudsmannen om de studieschuld van deze jongeren kwijt te schelden.
21 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Sandra Palmen gaat verder als staatssecretaris van Toeslagen en wordt daarmee de enige partijloze bewindsvrouw van het nieuwe kabinet. Ze heeft de aanstaande premier Rob Jetten (D66) gevraagd of ze kan rekenen op rugdekking. Die stelde Palmen volgens haar gerust door te zeggen "dat dit kabinet zich gaat kenmerken door samenwerking en verbinding zoeken met alle partijen". Ze heeft "voor de zekerheid een nieuw koffiezetapparaat aangeschaft".
22 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voormalig informateur Rianne Letschert wordt minister van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap namens D66, bevestigen Haagse bronnen na berichtgeving van RTL Nieuws. De naam van de voorzitter van het college van bestuur van de Universiteit Maastricht circuleert al langer. Daarnaast wordt Judith Tielen staatssecretaris op het ministerie, meldt haar partij de VVD.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - De VVD draagt uitsluitend zittende bewindspersonen en Tweede Kamerleden aan voor een post in het nieuwe kabinet. Zo keert David van Weel terug als minister van Justitie en Veiligheid, de post die hij bekleedde voordat hij afgelopen zomer overstapte naar Buitenlandse Zaken.
1 dag geleden