Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klaver aast op WK-medaille, snakt naar toptijd op 400 meter

Klaver aast op WK-medaille, snakt naar toptijd op 400 meter

APELDOORN/GLASGOW (ANP) - Lieke Klaver is moeilijk tevreden te stellen. De 25-jarige atlete heeft deze winter weer harder gelopen dan ooit op de 400 meter indoor en staat met haar tijd van 50,10 seconden tweede op de wereldranglijst van dit jaar, maar het gaat haar niet hard genoeg. "Het is een supergoede tijd en ik vind dat ik er blij mee moet zijn, maar stiekem hoop je toch op een 49'er."

Zelfs het vooruitzicht op een medaille op de wereldkampioenschappen indooratletiek in Glasgow, die vrijdag beginnen, lijkt Klaver minder te bekoren dan een tijd van onder de vijftig seconden. "Ik hoop dat die 49'er er gaat komen op de WK, maar op een toernooi loop je vaak geen persoonlijke records en zeker indoor niet. Dat is vaker een kwestie van overleven."

Klaver liep haar beste tijd van deze winter in de finale van de NK indoor in Apeldoorn. Bewust in de slipstream van Femke Bol, haar vriendin en trainingspartner die gewoonweg nog sneller is. "Ik wilde een solide race, dus was het beter om haar te volgen en de eerste ronde iets meer in te houden. Zo kon ik de tweede ronde meer geven. Maar Femke volgen blijft heel lastig. Het is niet even achter iemand aan rennen, want je kunt moeilijker in je eigen ritme komen."

'Voorzichtiger openen'

Bol won de race in een wereldrecord van 49,24, Klaver kwam bijna 0,9 seconde later over de meet in 50,10. Een tijd die niettemin goed is voor de tweede plaats op de wereldranglijst van dit jaar. "Het was bizar om te zien dat Femke ondanks die druk opnieuw een wereldrecord liep. Mijn tijd lijkt dan langzaam, maar dat is niet zo. In elk geval is nu wel duidelijk dat een WK-medaille heel erg haalbaar is. Ik zal in Glasgow op het laatste stuk wel veel meer op mezelf moeten blijven letten in plaats van Femke volgen. Ik zal veel meer moeten pushen."

Coach Laurent Meuwly zegt dat Klaver deze winter bewust wat conservatiever loopt op de eerste 200 meter. "Lieke leert steeds beter hoe ze haar races moet finishen", zegt de Zwitser. "Ze heeft een totaal ander profiel dan Femke. Lieke is minder efficiënt op de eerste 200 meter en om die reden hebben we anders getraind; ze moet een beetje voorzichtiger openen om zo sterker te finishen. Ze heeft progressie laten zien en er zit nog rek in. Met de juiste strategie in de finale kan ze die medaille winnen."

Meer uit Sport

Hayter snelste in tijdrit en klassementsleider Tour of Holland

ETTEN-LEUR (ANP) - De Brit Ethan Hayter heeft in Etten-Leur de tijdrit van de Tour of Holland gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step, die dinsdag ook al de proloog op zijn naam had geschreven, pakte ook weer de leiding in het algemeen klassement. De Zweed Jakob Söderqvist kwam in Etten-Leur op ruim 3 seconden als tweede over de streep in het Noord-Brabantse dorp.

40 minuten geleden
Teruggekeerde Li Jie helpt tafeltennissters naar kwartfinales EK

ZADAR (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben zich geplaatst voor de laatste acht van het EK voor landenteams. De teruggekeerde routinier Li Jie was met twee zeges belangrijk voor Oranje in de achtste finale tegen Tsjechië: 3-1. Britt Eerland won ook, Shuohan Men verloor. Oranje treft Polen vrijdag in de kwartfinales.

1 uur geleden
Topatleet Cheptegei waagt overstap van de baan naar de marathon

AMSTERDAM (ANP) - Toploper Joshua Cheptegei wil de overstap van de baan naar de marathon maken. Dat zei de wereldrecordhouder op zowel de 5000 meter als de 10.000 meter donderdag bij de persconferentie in aanloop naar de marathon van Amsterdam.

2 uur geleden
Marathon van Amsterdam in 2026 mogelijk terug in stadscentrum

AMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de marathon van Amsterdam verwacht dat er begin volgend jaar een besluit valt over de mogelijke terugkeer naar het centrum van de stad. Dat zei wedstrijddirecteur René Wit bij de persconferentie van de marathon van Amsterdam die zondag wordt gehouden.

2 uur geleden
Zwemkampioene Titmus (25) verrast met besluit om te stoppen

SYDNEY (ANP/DPA) - Viervoudig olympisch kampioene Ariarne Titmus heeft de zwemwereld verrast door definitief te stoppen. De 25-jarige Australische nam na de Olympische Spelen van Parijs al een pauze en voelt zich nu "voldaan, tevreden en gelukkig".

6 uur geleden
Opgeleefde Verstappen wil in Austin 'nog iets beter presteren'

AUSTIN (ANP) - Max Verstappen hoopt zijn goede lijn van de afgelopen weken door te trekken in de Grote Prijs van de Verenigde Staten komend weekend. "We hebben de laatste tijd sterke races gereden en willen dit momentum vasthouden. Hopelijk kunnen we dit weekend nog iets beter presteren", zei de viervoudig wereldkampioen Formule 1 in een vooruitblik van zijn team Red Bull.

7 uur geleden
'Allroundtitel' moet zorgen voor rentree Carlsen in WK schaken

LAUSANNE (ANP/AFP) - Wereldschaakbond FIDE heeft een nieuwe wereldtitelstrijd schaken gepresenteerd. Het gaat om een 'allroundtoernooi' met schaakpartijen in de varianten rapid, blitz en een ingekorte versie van het klassieke schaken, fast-classic. Het initiatief van toernooiorganisator Norway Chess krijgt ook de goedkeuring van voormalig wereldkampioen Magnus Carlsen uit Noorwegen.

22 uur geleden