Klaver aast op WK-medaille, snakt naar toptijd op 400 meter
APELDOORN/GLASGOW (ANP) - Lieke Klaver is moeilijk tevreden te stellen. De 25-jarige atlete heeft deze winter weer harder gelopen dan ooit op de 400 meter indoor en staat met haar tijd van 50,10 seconden tweede op de wereldranglijst van dit jaar, maar het gaat haar niet hard genoeg. "Het is een supergoede tijd en ik vind dat ik er blij mee moet zijn, maar stiekem hoop je toch op een 49'er."
Zelfs het vooruitzicht op een medaille op de wereldkampioenschappen indooratletiek in Glasgow, die vrijdag beginnen, lijkt Klaver minder te bekoren dan een tijd van onder de vijftig seconden. "Ik hoop dat die 49'er er gaat komen op de WK, maar op een toernooi loop je vaak geen persoonlijke records en zeker indoor niet. Dat is vaker een kwestie van overleven."
Klaver liep haar beste tijd van deze winter in de finale van de NK indoor in Apeldoorn. Bewust in de slipstream van Femke Bol, haar vriendin en trainingspartner die gewoonweg nog sneller is. "Ik wilde een solide race, dus was het beter om haar te volgen en de eerste ronde iets meer in te houden. Zo kon ik de tweede ronde meer geven. Maar Femke volgen blijft heel lastig. Het is niet even achter iemand aan rennen, want je kunt moeilijker in je eigen ritme komen."
'Voorzichtiger openen'
Bol won de race in een wereldrecord van 49,24, Klaver kwam bijna 0,9 seconde later over de meet in 50,10. Een tijd die niettemin goed is voor de tweede plaats op de wereldranglijst van dit jaar. "Het was bizar om te zien dat Femke ondanks die druk opnieuw een wereldrecord liep. Mijn tijd lijkt dan langzaam, maar dat is niet zo. In elk geval is nu wel duidelijk dat een WK-medaille heel erg haalbaar is. Ik zal in Glasgow op het laatste stuk wel veel meer op mezelf moeten blijven letten in plaats van Femke volgen. Ik zal veel meer moeten pushen."
Coach Laurent Meuwly zegt dat Klaver deze winter bewust wat conservatiever loopt op de eerste 200 meter. "Lieke leert steeds beter hoe ze haar races moet finishen", zegt de Zwitser. "Ze heeft een totaal ander profiel dan Femke. Lieke is minder efficiënt op de eerste 200 meter en om die reden hebben we anders getraind; ze moet een beetje voorzichtiger openen om zo sterker te finishen. Ze heeft progressie laten zien en er zit nog rek in. Met de juiste strategie in de finale kan ze die medaille winnen."
Meer uit Sport
SAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft zich ook op de 200 meter vrije slag geplaatst voor de finale op de EK. In het Olympic Aquatic Centre van Parijs won de 26-jarige Friezin de eerste halve finale in 1.56,35, de derde tijd van allemaal. Ze was sneller dan woensdagochtend in de series (1.58,00). Imani de Jong schaarde zich niet bij de beste acht.
24 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jeff Tesselaar heeft een flitsende start gemaakt op de tienkamp bij de EK atletiek in Birmingham. De 23-jarige meerkamper bezet na drie onderdelen de tweede plaats achter de Duitse wereldkampioen Leo Neugebauer.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jorinde van Klinken kan zich opmaken voor de finale van het discuswerpen op de EK atletiek in Birmingham. De winnares van het zilver bij het kogelstoten had in de kwalificaties genoeg aan één worp om de limiet van 62,50 te slechten. Ze noteerde 62,74 meter. De finale is vrijdag.
6 uur geledenZAGREB (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) komt tijdens de kwalificatiewedstrijd bij de EK turnen in Zagreb in actie op de toestellen brug en balk. Dat blijkt uit de opstelling van de Nederlandse vrouwenploeg.
8 uur geledenSAINT-DENIS (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen (26) heeft zich op de 200 meter vrije slag geplaatst voor de halve finales op de EK in Parijs. De Friezin noteerde met 1.58,00 de vierde tijd, achter de Tsjechische Barbora Seemanová die met 1.57,10 de snelste was.
9 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - Bondscoach Raoul Ehren start met een geheel fitte en frisse selectie aan het WK hockey in eigen land. Volgens de 53-jarige trainer van de titelverdediger is zijn ploeg in vorm. "We hebben na de play-offs en de laatste wedstrijden in de Pro League even rust gehad en daarna stevig getraind. Nu zijn we aan het taperen en klaar voor zaterdag", kijkt hij uit naar de eerste groepswedstrijd in Amstelveen tegen Chili.
11 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser heeft de week voor de EK atletiek in Birmingham nog behoorlijk in de stress gezeten. De winnares van het goud op de 100 meter horden kreeg last van haar achillespees en twijfelde of ze wel zou kunnen meedoen.
17 uur geleden