'Klassiek druk' op Europese wegen op tweede zwarte zaterdag
UTRECHT (ANP) - De ANWB ziet dat het zaterdagochtend "klassiek druk" is op de Europese wegen op de tweede zwarte zaterdag van het jaar, aldus een woordvoerder. Het is zowel druk door vertrekkend als terugkerend vakantieverkeer. De drukste weg is zoals verwacht de Autoroute du Soleil (A7) in Frankrijk, waar tussen Lyon en Orange rond 12.00 uur anderhalf uur vertraging is.
Ook in Oostenrijk is het heel druk op de weg, met anderhalf uur oponthoud tussen Salzburg en Bischofshofen. Op de A2 in Zwitserland staat verkeer dat van noord naar zuid rijdt anderhalf uur vast vanwege een ongeluk dat vlak na de Gotthardtunnel is gebeurd.
Ook in Italië is het druk op de weg. Terugkerend vakantieverkeer moet vanaf het Gardameer op de A22 rekenen op een uur vertraging. Richting de kust is het tussen Bologna en Rimini anderhalf uur aanschuiven.
Het drukste moment van de dag moet nog komen, verwacht de ANWB-woordvoerder. Vorige zaterdag stond op het hoogtepunt ongeveer 830 kilometer file in Frankrijk. Dat was minder dan de jaren ervoor op zwarte zaterdag.
Meer uit Binnenland
OTTERLO (ANP) - In het Gelderse Otterlo heeft op dinsdag een grote natuurbrand gewoed, meldt de gemeente. Die brand was op de heide bij de Planken Wambuisweg tussen Ede en Otterlo. Een woordvoerder van de veiligheidsregio zegt rond 17.00 uur dat de brand uit is.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Pluimvee van hobbyhouders en commerciële bedrijven mag weer naar buiten, behalve in de Gelderse Vallei. Dat heeft staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) bekendgemaakt. In de Gelderse Vallei zijn veel pluimveebedrijven gevestigd. Het risico op verspreiding van vogelgriep is daar hoger dan in de rest van Nederland. Daarom blijft daar de ophok- en afschermplicht wel gelden.
1 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Het gerechtshof in Den Bosch heeft dinsdag lagere celstraffen opgelegd dan geëist aan Peter S. (63) en Nancy D. (57) voor seksueel misbruik van zeven oppaskinderen in de omgeving van Eindhoven. S. kreeg acht jaar cel en tbs met dwangverpleging, D. kreeg een gevangenisstraf van veertien jaar en een toezichtsmaatregel.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Mensen met een ernstige psychische aandoening krijgen in veel gevallen niet de zorg en ondersteuning die ze nodig hebben, terwijl het huidige systeem wel ruimte biedt om die hulp te verbeteren. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) in een onderzoek naar onder meer vernieuwende initiatieven in de sector. In de praktijk lopen initiatiefnemers volgens de raad nog vaak tegen obstakels aan.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag bij de rechtbank in Amsterdam betoogd dat de Amerikaanse straf van de 81-jarige Jaitsen Singh in Nederland moet worden omgezet naar een levenslange gevangenisstraf. Singh kreeg in 1986 in Californië, waar hij destijds woonde, een straf van 56 jaar tot levenslang, voor de moord op zijn vrouw en stiefdochter en de uitlokking daarvan.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Het Rode Kruis is opgelucht dat mensen zonder geldige verblijfspapieren niet strafbaar worden", reageert een woordvoerder op de stemming hierover in de Eerste Kamer. Een meerderheid van de senatoren stemde tegen de asielnoodmaatregelenwet, wat volgens de hulporganisatie "een flinke zorg minder" zal zijn voor deze groep vluchtelingen. "Hun veiligheid zou met de strafbaarstelling in het geding komen."
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een "lichtpuntje", zo noemt VluchtelingenWerk Nederland het dat de Eerste Kamer strafbaarstelling van mensen zonder geldige verblijfspapieren heeft verworpen. Dit voorkomt volgens de organisatie "directe schade voor deze mensen en voor iedereen die hen ondersteunt", staat in een reactie op de stemming over de asielnoodmaatregelenwet.
3 uur geleden