Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klassiek Ajax-logo wordt na 34 jaar weer officiële clublogo

Klassiek Ajax-logo wordt na 34 jaar weer officiële clublogo

AMSTERDAM (ANP) - Het klassieke logo van Ajax is vanaf het seizoen 2025/2026 weer het officiële logo van de Amsterdamse voetbalclub. Ajax meldt zondag dat het logo daarmee na 34 jaar weer terugkeert op de wedstrijdshirts van de club. De terugkeer van het logo, dat tot 1991 werd gebruikt, valt samen met de viering van het 125-jarig bestaan van Ajax op 18 maart volgend jaar.

"De viering van dit jubileum begint onder andere met de aankondiging dat het klassieke logo terugkeert", zegt interim-directeur Menno Geelen. "We weten dat een meerderheid van onze fans deze wens al jaren koestert en daarbij vonden wij ons 125-jarig bestaan een perfect moment om die fans en onszelf de terugkeer van het klassieke logo cadeau te doen."

Ajax is op zijn best "wanneer we trouw blijven aan het Ajax-DNA", stelt Geelen. "Daarom doen we er binnen de club nu ook alles aan om dat DNA, van onze voetbalfilosofie tot onze kernwaarden, te waarborgen. Het terugbrengen van het klassieke logo staat symbool voor dit streven en is tegelijkertijd zowel een eerbetoon aan ons rijke verleden, als een inspiratiebron voor de toekomst."

Zondagmiddag wordt de terugkeer van het klassieke logo gevierd in de Johan Cruijff ArenA, meldt Ajax. Daar nemen oud-Ajacieden het in een benefietwedstrijd op tegen de 'legends' van Real Madrid. Onder anderen Edwin van der Sar, Frank en Ronald de Boer en Jari Litmanen spelen mee.

Meer uit Voetbal

Ronaldo krijgt nieuwe trainer bij Al-Nassr na vertrek Pioli

RIYAD (ANP/BELGA) - Cristiano Ronaldo krijgt een nieuwe trainer bij het Saudische Al-Nassr. De Italiaan Stefano Pioli vertrekt na negen maanden, maakte de nummer 3 van afgelopen seizoen bekend. Volgens Italiaanse media keert Pioli terug bij zijn voormalige club Fiorentina.

1 uur geleden
FC Barcelona keert op 10 augustus terug in gerenoveerd Camp Nou

BARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona speelt op 10 augustus na twee jaar zijn eerste wedstrijd in het gerenoveerde stadion Camp Nou. De vriendschappelijke wedstrijd staat in het teken van de Joan Gamper Trofee, de tegenstander is nog onbekend.

2 uur geleden
Neymar verlengt aflopend contract bij Santos met half jaar

SANTOS (ANP/RTR) - Neymar heeft zijn aflopende contract bij Santos verlengd tot het einde van dit jaar. Daarna is er opnieuw een optie om bij te tekenen, maakte de nummer 15 van Brazilië bekend.

5 uur geleden
Chelsea naar achtste finales WK clubs na zege op Espérance

PHILADELPHIA (ANP/RTR) - Chelsea heeft zich met een eenvoudige zege op Espérance Tunis (3-0) geplaatst voor de achtste finales van het WK voor clubs. Tosin Adarabioyo en Liam Delap maakten in de blessuretijd van de eerste helft het verschil voor de club uit Londen, die als nummer 2 van de groep Benfica treft in de volgende ronde.

5 uur geleden
Benfica groepswinnaar op WK voor clubs na zege op Bayern

CHARLOTTE (ANP) - Benfica heeft zich als groepswinnaar geplaatst voor de achtste finales van het WK voor clubs in de Verenigde Staten. De club uit Portugal versloeg in Charlotte in de laatste poulewedstrijd Bayern München met 1-0. De Duitse club was al zeker van de knock-outfase.

15 uur geleden
PEC Zwolle 'langere tijd' zonder Velanas door enkelblessure

ZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle kan voor "langere tijd" niet beschikken over Odysseus Velanas. De 27-jarige middenvelder is voorafgaand aan de eerste veldtraining van de voorbereiding geblesseerd geraakt aan een enkel en wordt binnenkort geopereerd. Dat meldt de club op de website.

22 uur geleden
Emanuelson aan de slag als assistent van Heitinga bij Ajax

AMSTERDAM (ANP) - Urby Emanuelson gaat aan de slag als assistent van hoofdtrainer John Heitinga bij Ajax. Dat meldt de 39-jarige oud-speler van de club op X.

1 dag geleden