Klassementsleiders verliezen terrein in Dakar Rally
AL-ULA (ANP) - De leiders in het klassement voor auto's en motoren in de Dakar Rally hebben woensdag in de vierde etappe terrein prijs moeten geven. Rallylegende Stéphane Peterhansel en zijn bijrijder Paulo Fiuza wonnen de test over 672 kilometer van Neom naar Al-Ula in Saudi-Arabië. Bij de motorrijders was de Chileen Jiose Ignacio Cornejo de beste.
De Spanjaarden Carlos Sainz en Lucas Cruz behielden de leiding in het algemeen klassement bij de auto's, maar zagen hun voorsprong wel slinken tot iets meer dan drie minuten. Nummer twee in het klassement is de Qatarees Nasser al-Attiyah met bijrijder Matthieu Baumel, gevolgd door Peterhansel en Fiuza. Beste Nederlander is Bernhard ten Brinke die met bijrijder Tom Colsoul achtste staat op 44.40 minuten van de leiders.
Bij de motoren behield Ricky Brabec uit de VS de leiding. Hij finishte woensdag als zevende, op 2.48 minuten van de winnaar Cornejo. De Argentijn Kevin Benavides kwam als tweede over de meet en naderde Brabec tot op 2.30 minuten. De Nederlander Paul Spierings staat 31e in de tussenrangschikking.
Janus van Kasteren reed bij de trucks naar een verdienstelijke vierde plaats in de etappe. In het klassement staat hij zevende, een plaats voor landgenoot Pascal de Baar, die woensdag als achtste over de meet kwam. Anton Sjibalov was de winnaar bij de trucks.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull zegt dat het team vooral moet leren voor het verbeteren van de auto's van Max Verstappen en Isack Hadjar. Met Verstappen op de elfde plaats bij de startopstelling en Hadjar op plek 8 lijkt het team niet mee te doen om de winst.
15 uur geledenBERGA (ANP) - Wielrenner Tom Pidcock gaat niet meer van start in de Ronde van Catalonië na zijn val in een ravijn in de vijfde etappe. Zijn ploeg Pinarello-Q36.5 meldt dat ze de Brit uit de wedstrijd halen.
17 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen reageert gelaten op het neerzetten van de elfde tijd in de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan. "Het erge is, ik ben niet boos, ik ben daar allang voorbij en dat is niet goed", aldus de Limburger bij Viaplay.
20 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen is er bij de kwalificatie van de Grote Prijs van Japan niet in geslaagd de derde kwalificatiesessie te halen. De Red Bull-coureur kwam in Q2 tot de elfde tijd en was daarmee uitgeschakeld. Verstappen was 1,214 seconde langzamer dan de Italiaan Kimi Antonelli die met 1.29,048 de beste tijd had neergezet. Mercedes-coureur Antonelli veroverde in Q3 ook de poleposition met 1.28,778.
21 uur geledenMIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner staat voor de vierde keer in de finale van het Miami Open. De als tweede geplaatste Italiaan rekende in de halve finale in twee sets af met Duitser Alexander Zverev, de nummer 3 van de plaatsingslijst: 6-3 7-6 (4). In de finale treft hij de Tsjech Jiri Lehecka.
21 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen (28) heeft op het circuit van Suzuka de achtste tijd gereden bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Japan. De coureur van Red Bull klokte 1.30,910. De 19-jarige Italiaan Kimi Antonelli van Mercedes reed de snelste tijd.
1 dag geledenAMSTERDAM (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman is tevreden over het niveau van de oefenwedstrijd tussen het Nederlands elftal en Noorwegen (2-1). "Het was gewoon een goede wedstrijd tegen een sterk Noorwegen", zei hij in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Dat moeten we ook niet vergeten. Het is een beetje Nederlands om altijd te denken dat je hier makkelijk van moet winnen. De Noren hebben gewoon een heel sterk nationaal team en daar spelen wij een hele goede wedstrijd tegen."
1 dag geleden