Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klassementsleiders verliezen terrein in Dakar Rally

Klassementsleiders verliezen terrein in Dakar Rally

AL-ULA (ANP) - De leiders in het klassement voor auto's en motoren in de Dakar Rally hebben woensdag in de vierde etappe terrein prijs moeten geven. Rallylegende Stéphane Peterhansel en zijn bijrijder Paulo Fiuza wonnen de test over 672 kilometer van Neom naar Al-Ula in Saudi-Arabië. Bij de motorrijders was de Chileen Jiose Ignacio Cornejo de beste.

De Spanjaarden Carlos Sainz en Lucas Cruz behielden de leiding in het algemeen klassement bij de auto's, maar zagen hun voorsprong wel slinken tot iets meer dan drie minuten. Nummer twee in het klassement is de Qatarees Nasser al-Attiyah met bijrijder Matthieu Baumel, gevolgd door Peterhansel en Fiuza. Beste Nederlander is Bernhard ten Brinke die met bijrijder Tom Colsoul achtste staat op 44.40 minuten van de leiders.

Bij de motoren behield Ricky Brabec uit de VS de leiding. Hij finishte woensdag als zevende, op 2.48 minuten van de winnaar Cornejo. De Argentijn Kevin Benavides kwam als tweede over de meet en naderde Brabec tot op 2.30 minuten. De Nederlander Paul Spierings staat 31e in de tussenrangschikking.

Janus van Kasteren reed bij de trucks naar een verdienstelijke vierde plaats in de etappe. In het klassement staat hij zevende, een plaats voor landgenoot Pascal de Baar, die woensdag als achtste over de meet kwam. Anton Sjibalov was de winnaar bij de trucks.

Meer uit Sport

Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

8 uur geleden
Wielerploeg Visma bevestigt vertrek sportief directeur Niermann

DEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.

8 uur geleden
Shorttracker De Laat (31) beëindigt carrière

HEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.

8 uur geleden
Andrejeva (19) speelt ervaren Cîrstea (36) weg op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.

9 uur geleden
EK waterpolo voor vrouwen in 2028 opnieuw in Eindhoven

EINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.

9 uur geleden
Sabalenka verslaat Osaka en bereikt kwartfinale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.

23 uur geleden
3x3-basketbalteams beginnen WK met twee overwinningen

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.

1 dag geleden