Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klantengroei zorgt voor meer premie-inkomsten bij Achmea

Klantengroei zorgt voor meer premie-inkomsten bij Achmea

ZEIST (ANP) - Achmea heeft in de eerste helft van het jaar geprofiteerd van een uitdijend klantenbestand. Zo is de grote Nederlandse verzekeraar met autoverzekeringen ook de Spaanse en Roemeense markt opgegaan. Omdat de werkzaamheden in die landen allemaal online gaan en onder andere het bestaande platform van InShared wordt gebruikt, vergde dit tot dusver relatief weinig investeringen.

In totaal groeide het premievolume met 12 procent tot 24,6 miljard euro. De premies voor klanten zijn in veel gevallen ook verhoogd door de inflatie. Daarnaast sloeg Achmea een slag op de markt voor pensioenen door 1,5 miljard euro aan pensioenverplichtingen over te nemen van zuivelconcern FrieslandCampina.

"Wij groeien harder op eigen kracht dan sommige branchegenoten na overnames", zegt topvrouw Bianca Tetteroo in een toelichting. Natuurlijk kijkt ook Achmea voortdurend naar mogelijke overnames. "Maar er liggen nu niet hele logische mogelijkheden."

Het is Achmea in de eerste jaarhelft ook gelukt om haar marges te verbeteren, ondanks dat de handelsoorlog van de Amerikaanse president Donald Trump voor wisselvalligere beurskoersen zorgde. "De ontwikkelingen op de financiële markten waren minder gunstig dan in de eerste helft van 2024. De impact hiervan op onze positie en beleggingsopbrengsten bleef echter beperkt", aldus Tetteroo.

AI-hulpmiddel

Daarbij hielp dat het concern met schadeverzekeringen minder geld hoefde uit te keren voor schade door extreme weersomstandigheden. Achter de schermen helpt kunstmatige intelligentie Achmea ook om efficiënter te werken. Zo heeft Achmea voor zijn medewerkers een eigen AI-hulpmiddel gemaakt, genaamd AchmeaGPT.

Het operationeel resultaat, dat is gecorrigeerd voor belastingen en eenmalige posten, steeg met 31 procent tot 567 miljoen euro. De nettowinst zakte wel ruim een vijfde, naar 383 miljoen euro. Die winstdaling wordt voor een groot deel veroorzaakt doordat Achmea alvast 175 miljoen euro apart zette in verband met een koerswijziging. De verzekeraar kondigde namelijk aan bepaalde pensioenuitvoeringsdiensten af te bouwen nadat pensioenfondsklanten zijn overgegaan naar het nieuwe pensioenstelsel. Daardoor verdwijnen straks zo'n 250 banen.

Meer uit Financieel

ING: een op vijf ondernemers vreest negatieve impact verkiezingen

AMSTERDAM (ANP) - Bijna een op de vijf ondernemers verwacht een negatieve impact van de verkiezingen op hun bedrijf. Dat meldt ING na onderzoek onder ruim vijfhonderd zzp'ers en kleine bedrijven tot twintig werknemers. "Ondernemers willen vooruit, maar voelen zich geremd door politieke onzekerheid", zegt Arjen Hoekstra, directeur kleinzakelijk bij de bank.

54 minuten geleden
Wall Street sluit gemengd na handelsdreiging Trump tegen China

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York lieten dinsdag weinig beweging zien. Beleggers schrokken van een bericht van de Amerikaanse Donald Trump op Truth Social, waarin hij uithaalde naar China. Hij dreigde met nieuwe handelsmaatregelen tegen China, omdat het land in zijn ogen te weinig Amerikaanse sojabonen koopt.

2 uur geleden
VS overwegen geen bakolie uit China meer te kopen, zegt Trump

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten overwegen geen bakolie uit China meer te kopen. Dit zei de Amerikaanse president Donald Trump dinsdag op zijn socialemediaplatform Truth Social. Het is een vergeldingsmaatregel omdat China volgens hem niet genoeg Amerikaanse sojabonen koopt.

2 uur geleden
Unilever verkoopt huidverzorgingsmerk Kate Somerville

LONDEN (ANP) - Unilever verkoopt zijn huidverzorgingsmerk Kate Somerville, meldt het levensmiddelenconcern. Het merk wordt verkocht aan Rare Beauty Brands, een Amerikaanse ontwikkelaar van persoonlijke verzorgingsproducten met verschillende merken.

3 uur geleden
FIOD pakt twee mannen op voor mogelijke fraude bij woningverhuur

DEN HAAG (ANP) - De fiscale opsporingsdienst FIOD heeft dinsdag twee mannen opgepakt omdat ze worden verdacht van belastingfraude bij het verhuren van woningen. De mannen van 65 en 37 jaar zijn aangehouden in Groningen en het Noord-Hollandse Blaricum.

6 uur geleden
Moederbedrijf Louis Vuitton verrast met omzetgroei

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Franse luxeconcern LVMH, producent van onder meer de handtassen van Louis Vuitton, mode van Christian Dior en champagne van Moët & Chandon, heeft in het afgelopen kwartaal een onverwachte omzetgroei laten zien. Mogelijk wijst dit erop dat de aanhoudende dip in de vraag naar luxegoederen afneemt.

7 uur geleden
AEX eindigt iets lager na nieuwe sancties China

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index is dinsdag licht lager gesloten, na de opmars een dag eerder. Beleggers waren terughoudender, nadat China sancties had opgelegd aan de Amerikaanse onderdelen van een Zuid-Koreaanse scheepvaartgigant. Ook dreigde Beijing meer vergeldingsmaatregelen te nemen.

7 uur geleden