Klanten met zonnepanelen vaak duurder uit bij energieleveranciers
DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers maken steeds vaker onderscheid tussen klanten met en zonder zonnepanelen. Eigenaren van zonnepanelen zijn daardoor vaak duurder uit. Dat blijkt uit onderzoek van toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM). de jaarlijks opgewekte elektriciteit weggestreept worden tegen het jaarlijkse verbruik.
Huishoudens met zonnepanelen kunnen slechts bij vijf leveranciers contracten afsluiten die langer dan twee jaar duren. Die zijn ook nog eens duurder dan de langjarige contracten die alleen aan huishoudens zonder zonnepanelen aangeboden worden. Bij elf leveranciers betalen huishoudens met zonnepanelen hogere vaste leveringskosten of een hoger variabel tarief of krijgen ze geen of een lagere welkomstbonus dan huishoudens zonder zonnepanelen. Bij zeven leveranciers betalen klanten met zonnepanelen een extra vergoeding voor de elektriciteit die zij terugleveren.
Het is voor leveranciers niet verboden onderscheid te maken tussen klanten met en zonder zonnepanelen. Zij kunnen voor een gemiddelde klant met zonnepanelen tot enkele honderden euro's aan extra kosten maken, bijvoorbeeld door hogere inkoopprijzen of kosten die veroorzaakt worden door de salderingsregeling waarmee de jaarlijks opgewekte elektriciteit weggestreept kan worden tegen het jaarlijkse verbruik. De ACM doet momenteel onderzoek naar deze extra kosten en verwacht de uitkomsten later deze maand te publiceren.
Meer uit Financieel
SINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - De grote storing bij de handel in futures en opties op de Chicago Mercantile Exchange (CME) van vrijdag is voorbij. Dat meldt CME Group, dat de grootste derivatenbeurs ter wereld exploiteert.
9 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het ledenparlement van FNV vreest afsplitsingen en krimp van het ledenbestand van de grootste vakbond van Nederland als tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher hun plannen kunnen doorzetten. Dit betoogde een advocaat namens het ledenparlement vrijdag bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.
13 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Een grotere bevoegdheid voor tijdelijk toezichthouders Ton Heerts en Lodewijk Asscher is essentieel om de impasse binnen vakbond FNV te doorbreken. Dat hebben de twee vrijdag betoogd bij de ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam.
1 uur geledenBEIJING (ANP/RTR) - De Chinese eigenaar van Nexperia heeft de Nederlandse tak van de chipmaker vrijdag beschuldigd van samenzwering om een niet-Chinese toeleveringsketen op te zetten. Ook beweerde eigenaar Wingtech dat Nexperia Nederland het moederbedrijf permanent van zijn controle wil ontdoen.
1 uur geledenZWOLLE (ANP) - Ook Vitens verhoogt volgend jaar de prijs van zijn drinkwater. Voor klanten van het drinkwaterbedrijf gaat de rekening over een heel jaar gemiddeld met zo'n 9 euro omhoog. Andere waterbedrijven hadden al bekendgemaakt de prijs te verhogen, omdat ze het extra geld nodig hebben voor investeringen die het gevolg zijn van toegenomen gebruik, klimaatverandering en vervuiling.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een belangrijke adviseur van de Hoge Raad denkt niet dat Nederlanders die grote sommen verloren aan illegale onlinecasino's hun geld terug kunnen krijgen. De conclusie van de advocaat-generaal is waarschijnlijk een grote domper voor de duizenden Nederlanders die via claimzaken hun verliezen terug willen vorderen bij goksites. De hoogste rechter volgt vaak het advies van de advocaat-generaal.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Duitsland gaat er bij de Europese Unie op aandringen het verbod op productie van auto's met verbrandingsmotoren te herzien. Duitse bondskanselier Friedrich Merz zal hierover een brief schrijven aan de voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen.
4 uur geleden