Klanten met zonnepanelen vaak duurder uit bij energieleveranciers
DEN HAAG (ANP) - Energieleveranciers maken steeds vaker onderscheid tussen klanten met en zonder zonnepanelen. Eigenaren van zonnepanelen zijn daardoor vaak duurder uit. Dat blijkt uit onderzoek van toezichthouder Autoriteit Consument & Markt (ACM). de jaarlijks opgewekte elektriciteit weggestreept worden tegen het jaarlijkse verbruik.
Huishoudens met zonnepanelen kunnen slechts bij vijf leveranciers contracten afsluiten die langer dan twee jaar duren. Die zijn ook nog eens duurder dan de langjarige contracten die alleen aan huishoudens zonder zonnepanelen aangeboden worden. Bij elf leveranciers betalen huishoudens met zonnepanelen hogere vaste leveringskosten of een hoger variabel tarief of krijgen ze geen of een lagere welkomstbonus dan huishoudens zonder zonnepanelen. Bij zeven leveranciers betalen klanten met zonnepanelen een extra vergoeding voor de elektriciteit die zij terugleveren.
Het is voor leveranciers niet verboden onderscheid te maken tussen klanten met en zonder zonnepanelen. Zij kunnen voor een gemiddelde klant met zonnepanelen tot enkele honderden euro's aan extra kosten maken, bijvoorbeeld door hogere inkoopprijzen of kosten die veroorzaakt worden door de salderingsregeling waarmee de jaarlijks opgewekte elektriciteit weggestreept kan worden tegen het jaarlijkse verbruik. De ACM doet momenteel onderzoek naar deze extra kosten en verwacht de uitkomsten later deze maand te publiceren.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Een krachtige winterstorm in het oosten van de Verenigde Staten heeft een groot deel van het vliegverkeer op grote luchthavens stilgelegd. Vluchten van en naar onder meer New York en Boston zijn geannuleerd. Een woordvoerder van Schiphol meldt dat vanaf de Nederlandse luchthaven "enkele" vluchten van en naar het oosten van de VS maandag niet doorgaan.
4 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag licht lager begonnen aan de nieuwe week. De toegenomen onzekerheid rond de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump zorgde voor terughoudendheid bij beleggers. Het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Trump kondigde daarop direct een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen en verhoogde dat tarief later naar 15 procent.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten innen vanaf dinsdag 00.01 uur (lokale tijd) geen heffingen meer die het Amerikaanse hooggerechtshof illegaal heeft verklaard. Het Amerikaanse agentschap voor douane en grensbewaking CBP meldt in een bericht aan vervoerders dat het alle tariefcodes die verband houden met de onwettig verklaarde importheffingen van president Donald Trump zal deactiveren.
2 uur geledenSINGAPORE (ANP/BLOOMBERG) - Goud en zilver stegen maandag in waarde door de toegenomen onzekerheid over de Amerikaanse importheffingen. Die onzekerheid werd aangewakkerd door de beslissing van het Amerikaanse hooggerechtshof om een groot deel van de door president Donald Trump ingestelde importheffingen te verwerpen. De bitcoin zakte daarentegen tot onder de 65.000 dollar, omdat beleggers minder risico's nemen in afwachting van de ontwikkelingen rond het handelsbeleid van Trump.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PostNL heeft flink geprofiteerd van de bezorging van zakelijke post in de laatste maand van het jaar. Dat zorgde voor een positief resultaat van de posttak aan het eind van 2025. Het postbedrijf gaat door met juridische procedures vanwege het besluit van het demissionaire kabinet om PostNL geen subsidie te geven.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De prijzen van koopwoningen waren in januari gemiddeld 5,4 procent hoger dan een jaar eerder. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) op basis van gegevens van het Kadaster. De prijsstijging vlakt daarmee voor de tiende maand op rij af. In december stegen de prijzen nog met 5,8 procent.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Winkeliers in Nederland zijn voor het eerst in ruim vier jaar weer positief gestemd over de economie. Dat meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). Hoewel het ondernemersvertrouwen in de detailhandel is gestegen, houden winkeliers wel zorgen over hun personeelsbestand.
4 uur geleden