Klanten ING vanaf maart meer kwijt aan betaalrekening
AMSTERDAM (ANP) - Particuliere klanten van ING zijn vanaf maart iedere maand 50 eurocent meer kwijt voor hun betaalpakket. Veel zakelijke rekeninghouders gaan na de jaarwisseling meer betalen voor het onderzoek dat de bank doet om witwassen, terrorismefinanciering en fraude te voorkomen.
Voor particuliere klanten met bijvoorbeeld een OranjePakket met korting betekent dit dat ze maandelijks 3,20 euro betalen voor hun betaalpakket, terwijl dat nu 2,70 euro is. Bij zakelijke klanten ligt het aan de rechtsvorm van hun bedrijf of organisatie of ze meer moeten betalen voor het klantenonderzoek van ING. Het gaat om rechtsvormen die lastiger te onderzoeken zijn.
Voorbeelden zijn bv's, coöperaties, verenigingen, stichtingen en kerkgenootschappen. Ook zakelijke klanten met een commanditaire vennootschap moeten meer bijdragen aan het klantenonderzoek. Zij gaan hiervoor vanaf 1 januari 8,50 euro per maand betalen, in plaats van 7,50 euro nu.
ING zegt voortdurend te investeren in de betrouwbaarheid en veiligheid van de bankdiensten. Een deel van de extra kosten rekent via de tariefsverhoging door aan klanten.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP) - De Europese Unie voert gesprekken met de haven van Rotterdam en andere grote havens over de opslag van gezamenlijk ingekochte kritieke mineralen. Dat meldt persbureau Reuters op basis van ingewijden. In december kondigde de Europese Commissie plannen aan om voor belangrijke grondstoffen minder afhankelijk te worden van China. Daar maakt gezamenlijke inkoop deel van uit.
3 minuten geledenALPHEN AAN DEN RIJN (ANP) - Zeeman heeft in 2025 meer omzet geboekt dan een jaar eerder, ondanks dat de kledingdiscounter minder spullen verkocht. Dat meldt Zeeman in het jaarlijkse mvo-verslag.
15 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Een grote meerderheid van de vakbondsleden onder rijksambtenaren heeft ingestemd met de afspraken die vakbonden en het kabinet maakten over een nieuwe cao. Eind april kwam het al tot een principeakkoord over een loonsverhoging, na weken vol stakingen van rijksambtenaren tegen de nullijn waar de regering lang aan vasthield.
49 minuten geledenSTRAATSBURG (ANP) - De voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, is "behoorlijk blij" met het akkoord van de EU over de handelsdeal met de Verenigde Staten. Het parlement, de Europese Commissie en de lidstaten hebben tot diep in de nacht onderhandeld. Volgens Lange zijn ze het eens geworden over een vangnet voor het geval dat de VS zich niet aan de afspraken houdt.
2 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Het Verenigd Koninkrijk heeft bepaalde sancties op Russische olieproducten afgezwakt. De import van kerosine en diesel die in andere landen is geraffineerd uit Russische olie is vanaf woensdag weer toegestaan, meldt de Britse regering. Het land versoepelt ook bepaalde sancties tegen het vervoer van vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit enkele Russische installaties.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ook Rabobank en ABN AMRO sluiten zich aan bij een groep Europese banken voor de lancering van een zogeheten euro-stablecoin. Met deze cryptomunt willen de banken een Europees alternatief bieden voor de door de Verenigde Staten gedomineerde stablecoinmarkt.
2 uur geledenPRAAG (ANP) - Het Tsjechische defensiebedrijf CSG, met beursnotering in Amsterdam, heeft mede door een groei in verkoop van defensiesystemen meer omzet geboekt. Dat meldt het bedrijf in zijn kwartaalcijfers. Eerder deze maand kwam CSG nog in opspraak nadat onderzoeksplatform Hunterbrook het bedrijf had beschuldigd van "verfraaiing van cijfers" en "ruzies in de top van het bedrijf".
3 uur geleden