Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klanten Ikea gewond door bijtende vloeistof in fles handgel

Klanten Ikea gewond door bijtende vloeistof in fles handgel

HAARLEM (ANP) - Vijf klanten en drie medewerkers van de Ikea in Haarlem zijn afgelopen zaterdag gewond geraakt toen ze hun handen dachten te ontsmetten met een fles desinfecterende handgel die bij de ingang stond. In de fles zat per ongeluk riool- en gootsteenontstopper. Wegens de situatie moesten politie, brandweer en ambulance ter plekke gaan.

De bijtende stof was per ongeluk in de fles beland doordat deze verkeerd was bijgevuld door een schoonmaakster, zegt een woordvoerster van Ikea. "Die voelt zich superschuldig. We begrijpen dat collega's en klanten geschrokken zijn. Wij vinden een veilige winkelomgeving heel erg belangrijk. We betreuren dan ook dat dit incident gebeurd is."

Volgens letselschadebureau JBL&G heeft de chemische stof eerstegraads brandwonden, open wonden en dikke handen veroorzaakt bij twee slachtoffers die het bureau vertegenwoordigt. De twee, een man en vrouw uit Noord-Holland, kunnen hierdoor voorlopig niet werken. JBL&G roept andere slachtoffers op zich bij het bureau te melden. Hoeveel schadevergoeding geëist wordt, is nog niet bekend.

Ikea zegt in contact te staan met alle mensen die het spul op hun handen hebben gekregen. De klachten variëren per persoon, aldus de woordvoerster. Het concern zegt claims van klanten in behandeling te nemen en op de juiste manier af te handelen. Ikea heeft al excuses gemaakt aan de slachtoffers. Het concern heeft geen contact met JBL&G.

Meer uit Binnenland

Ondernemers vragen kabinet om crisisaanpak netcongestie

DEN HAAG (ANP) - De ondernemersorganisaties VNO-NCW Brabant Zeeland en VNO-NCW Midden (Flevoland, Gelderland, Overijssel en Utrecht) roepen het kabinet op netcongestie als een nationale crisis te behandelen. In een brief aan staatssecretaris Jo-Annes de Bat (Klimaat en Groene Groei) staan voorstellen voor de aanpak van de overbelasting van het stroomnet. Ook de gemeente Eindhoven en regionale ondernemingsverenigingen hebben hun handtekening onder de oproep gezet.

2 uur geleden
Identiteit van 74 verdachten van oplichting bekend

DEN HAAG (ANP) - Van 74 van de 100 verdachten van wie de politie beelden heeft getoond in een actie tegen oplichting is de identiteit bekend. Inmiddels zijn 38 verdachten verhoord, bij de rest is een verhoor gepland of is het onderzoek nog gaande, laat de politie weten.

2 uur geleden
Positieve test Canadese passagier Hondius bevestigd

VICTORIA (ANP/AFP) - Een Canadese passagier van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius heeft wel degelijk positief getest op het hantavirus. Dat hebben de Canadese gezondheidsdiensten zondag bekendgemaakt. Zaterdag werd al bekend dat de Canadese opvarende positief had getest, maar met de toevoeging dat het een "voorlopig" resultaat betrof. Een laboratorium heeft de positieve testuitslag nu bevestigd.

10 uur geleden
Joodse koepel ontstemd over bestuurders bij Nakba-herdenkingen

AMSTERDAM (ANP) - De deelname van diverse burgemeesters en wethouders aan Nakba-herdenkingen is niet goed gevallen bij Joodse organisaties. Koepelorganisatie Centraal Joods Overleg (CJO) roept na de herdenkingen van afgelopen weekend bestuurders op "zich te onthouden van eenzijdige politieke stellingnames over het Arabisch-Israëlische conflict en zich te richten op waarvoor zij zijn aangesteld: het dienen van alle inwoners van hun gemeente, zonder onderscheid".

13 uur geleden
WHO-commissie pleit voor actie voor klimaat en gezondheid

GENÈVE (ANP) - Overheden en andere beleidsmakers in Europa moeten meer doen om de impact van klimaatverandering op de gezondheid te beperken. Een onafhankelijke commissie die vorig jaar in het leven is geroepen door de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) presenteert zondag verschillende aanbevelingen om de politiek en de internationale gemeenschap tot actie aan te zetten.

17 uur geleden
Confrontatie tussen voetbalsupporters bij tankstation langs A28

PUTTEN (ANP) - Bij een tankstation langs de A28 bij Putten in Gelderland heeft een confrontatie tussen tientallen voetbalsupporters plaatsgevonden. Daarbij is een auto in brand gestoken, meldt een woordvoerder van de politie Oost-Nederland.

17 uur geleden
Arrestaties bij actie bij spoor in Rotterdamse haven

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twaalf demonstranten opgepakt die een kolenspoor in de Rotterdamse haven onklaar wilden maken. In totaal waren daar ongeveer dertig activisten van Kappen met Kolen, aldus de politie. Ze wilden steentjes onder het spoor vandaan halen. Volgens de politie luisterden de twaalf niet naar de aanwijzingen.

19 uur geleden