Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klanten energieleverancier HEM overgenomen door Clean Energy

Klanten energieleverancier HEM overgenomen door Clean Energy

AMSTERDAM (ANP) - De ongeveer 13.500 klanten van energieleverancier HEM worden overgenomen door Clean Energy. Dit meldt HEM in een reactie op het intrekken van de vergunningen door de Autoriteit Consument & Markt (ACM). Klanten krijgen volgens HEM een bericht van Clean Energy over de overname.

De toezichthouder meldde al dat HEM in gesprek zou zijn met een andere leverancier over het verkopen van klanten, maar zei niet met welk bedrijf. De ACM heeft de vergunningen van HEM per direct ingetrokken omdat de energieleverancier met "acute en ernstige financiële problemen" zou kampen en niet meer in staat zou zijn "op een betrouwbare manier" energie te leveren. Ook had het bedrijf de gasinkoop voor december niet goed geregeld volgens de ACM.

De financiële problemen komen door een bericht van de ACM in oktober, stelt HEM. Daarin stelde de toezichthouder veel meldingen te hebben gekregen over agressieve telefoontjes van HEM om rekeningen te betalen, terwijl een aantal van hen nog geld tegoed zou hebben gehad. De ACM adviseerde klanten alleen te betalen als het geld dat ze nog zouden ontvangen in hun jaar- of eindafrekening was verwerkt. HEM was het niet eens met die boodschap en was naar de rechter gestapt. Die gaf HEM gelijk.

Onrechtmatige bericht

"Het onrechtmatige bericht van de ACM heeft ervoor gezorgd dat cruciale partijen en personen zich hebben teruggetrokken. Als dat niet was gebeurd, hadden we de beloofde compensaties aan de resterende groep klanten ook kunnen voldoen en alle overige verplichtingen gewoon kunnen naleven", stelt HEM.

De ACM legde HEM eerder dit jaar een boete op van 1,1 miljoen euro vanwege misleidende verkooptelefoontjes voor energiecontracten. HEM zei toen dat niet het energiebedrijf zelf, maar tussenpersonen de gesprekken voerden. In april kondigde HEM aan voor minstens drie jaar te stoppen met telefonische klantenwerving. De ACM houdt in de gaten of de energieleverancier zich hieraan houdt.

Energie uit Nederland

Clean Energy levert naar eigen zeggen groene stroom die is opgewekt met zonne- of windenergie uit Nederland en het buitenland. Voorheen heette het bedrijf Holthausen Clean Energy. In 2021 werd de naam veranderd in Clean Energy.

Meer uit Financieel

Aandeelhouders Ahold Delhaize keuren beloningsbeleid top goed

ZAANDAM (ANP) - De top van Ahold Delhaize heeft vanaf dit jaar zicht op hogere beloningen. Een grote meerderheid van de aandeelhouders van het moederbedrijf van Albert Heijn, Etos, Gall & Gall en bol stemde woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering in met het voorgestelde nieuwe beloningsbeleid voor topbestuurders.

52 minuten geleden
Forse winst voor beurs in Amsterdam dankzij gevechtspauze Iran

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een forse winst gesloten. Ook de graadmeters van andere Europese beurzen eindigden aanzienlijk hoger, wat wijst op opluchting onder beleggers over de aankondiging van een staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran.

1 uur geleden
Activistische aandeelhouders kritisch op AH-moeder in vergadering

ZAANDAM (ANP) - De topmensen van Ahold Delhaize, het moederbedrijf van onder meer Albert Heijn, hebben woensdag tijdens de jaarlijkse aandeelhoudersvergadering opnieuw kritische vragen gekregen over onderwerpen als klimaatdoelen en het nieuwe beloningsbeleid voor het bestuur. Zo wees Winnie Oussoren, voorzitter van Milieudefensie Jong, erop dat de maximale beloning voor topman Frans Muller met het nieuwe beloningsbeleid kan uitkomen op 12,5 miljoen euro. "Vindt u dat u een hogere bonus verdient terwijl u faalt in uw verantwoordelijkheid om de bijdrage van Ahold aan de klimaatcrisis te verkleinen?", vroeg ze aan de topman.

2 uur geleden
EU voorziet geen olietekort in april

BRUSSEL (ANP/RTR) - De Europese Commissie voorziet op dit moment geen tekort voor de olievoorziening in april. Dit meldt een EU-functionaris aan persbureau Reuters. De Commissie kwam woensdag bijeen in een werkgroep over de olievoorraad met lidstaten. Donderdag doet ze dat voor gas.

2 uur geleden
Iran wil dollar per vat olie vragen in Straat van Hormuz

WASHINGTON (ANP) - Iran wil olietankers een dollar per vat olie vragen om door de Straat van Hormuz te mogen varen, zegt de Iraanse brancheorganisatie van olie-exporteurs (OPEX). De tol moet worden afgerekend in cryptomunten, liet een woordvoerder van de organisatie aan de Financial Times weten.

2 uur geleden
Stevige winsten op Wall Street na staakt-het-vuren Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met stevige plussen geopend, in navolging van de sterke koerswinsten in Azië en Europa door de wapenstilstand tussen de Verenigde Staten en Iran. De olieprijzen gingen hard onderuit, omdat Iran heeft toegezegd de Straat van Hormuz te heropenen voor de scheepvaart.

3 uur geleden
Belangrijke Saudische oliepijpleiding aangevallen

RIYAD (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Een belangrijke oliepijpleiding in Saudi-Arabië is getroffen door een aanval, melden persbureaus Bloomberg en Reuters op basis van ingewijden. Het gaat om een leiding die van het oosten van het land naar het westen loopt en de Saudi's in staat stelt olie te exporteren via de Rode Zee, waarmee ze de blokkade van de Straat van Hormuz omzeilen. De schade zou meevallen en de oliepijpleiding is niet uitgeschakeld door de aanval.

4 uur geleden