Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klanten ABN AMRO blijven ondanks hoge inflatie veel geld uitgeven

Klanten ABN AMRO blijven ondanks hoge inflatie veel geld uitgeven

AMSTERDAM (ANP) - Consumenten zijn ondanks de hoge inflatie in maart doorgegaan met geld uitgeven. Los van de prijsstijgingen besteedden particuliere klanten van ABN AMRO ruim een vijfde meer dan in de derde maand van 2019, toen er nog geen coronabeperkingen waren. "Consumenten veranderen hun gedrag niet van de ene op de andere dag. Daar gaat tijd overheen", zo verklaart de bank de ontwikkeling. De inflatie was in maart bijna 10 procent op jaarbasis.

Volgens ABN AMRO bleven de bestedingen die maand ook hoog doordat mensen opgelucht zijn dat zij na versoepelingen van coronabeperkingen weer meer dingen kunnen ondernemen. Verder kan spaargeld worden uitgegeven dat tijdens de pandemie is opgepot en heeft een deel van de huishoudens nog niet direct last van de hogere energiekosten, omdat zij nog een lopend contract tegen een lagere prijs hebben.

Musea gingen er in maart vergeleken met drie jaar geleden wel op achteruit, met bijna een derde minder bestedingen. De bank zoekt de oorzaak bij het mooie weer in maart, maar ook bij het nog ontbreken van Aziatische bezoekers en de angst van mensen om nog besmet te raken met het coronavirus of de griep. Aan attractieparken en dierentuinen gaven consumenten in maart juist meer geld uit, wat volgens ABN AMRO kan komen door het zonnige weer.

Supermarkten zagen 16 procent meer geld binnenkomen vanuit klanten van de bank, maar "de groeicijfers vlakken wel af doordat consumenten ook weer meer naar de horeca gingen". In cafés was de stijging ten opzichte van drie jaar eerder 17 procent, in restaurants 6 procent.

Meer uit Financieel

ECB kritisch over Nederlandse uitzonderingen voor acceptatie cash

FRANKFURT (ANP) - Een Nederlands plan met uitzonderingen op de verplichte acceptatie van contant geld gaat veel te ver. Dat stelt de Europese Centrale Bank (ECB) in een kritisch adviesrapport, waarin de centrale bank zegt "zeer bezorgd" te zijn omdat het plan de status van wettig betaalmiddel van eurocontanten dreigt te ondermijnen.

20 minuten geleden
Wall Street verder omhoog door opluchting over Groenland

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn donderdag verder omhooggegaan. Amerikaanse beleggers reageerden woensdag al opgelucht op de afnemende geopolitieke spanningen tussen de Verenigde Staten en Europa over Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag in Davos dat hij Groenland niet met geweld zou innemen. Ook zei hij na een gesprek met NAVO-chef Mark Rutte dat er een raamwerk is voor een "toekomstige deal" rond Groenland. Trump trok daardoor zijn dreigement van een extra importheffing voor een aantal Europese landen, waaronder Nederland, weer in.

1 uur geleden
Amerikaanse economie sterker gegroeid dan eerder berekend

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Amerikaanse economie is in het derde kwartaal iets harder gegroeid dan eerder aangenomen, volgens een nieuwe raming van het Bureau of Economic Analysis. Met een plus van 4,4 procent zette de grootste economie ter wereld in de zomermaanden de sterkste kwartaalgroei in twee jaar neer.

1 uur geleden
Aandeel zonnebrillenmaker fors hoger na optreden Macron in Davos

PARIJS (ANP/RTR) - De pilotenbril van de Franse president Emmanuel Macron in Davos zorgde donderdag voor een flinke koersstijging van de Italiaanse brillenfabrikant iVision Tech. De look van Macron tijdens zijn toespraak op het World Economic Forum in het Zwitserse skioord zorgde voor veel memes en opmerkingen over zijn verschijning op sociale media.

2 uur geleden
Trump dreigt terug te slaan als Europa bezittingen VS verkoopt

DAVOS (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Er zullen "grote represailles" volgen als Europese landen Amerikaanse bezittingen, zoals aandelen en obligaties, verkopen. Daarmee dreigde de Amerikaanse president Donald Trump in een interview met Fox Business.

2 uur geleden
Staking bij Nederlandse fabrieken kunststoffabrikant Envalior

EMMEN (ANP) - Ruim vijfhonderd werknemers van de Nederlandse afdelingen van kunststoffabrikant Envalior leggen vanaf vrijdagmiddag 12.00 uur het werk neer voor onbepaalde tijd. Dat doen zij uit onvrede over het eindbod voor loonsverhoging van de werkgever. De werknemers van de fabrieken in Emmen en Geleen voerden deze en vorige week ook al actie voor een beter loonbod.

3 uur geleden
VS blijven vasthouden aan uitvoering handelsdeal met EU

DAVOS (ANP) - De Verenigde Staten blijven zich inzetten voor de uitvoering van de handelsovereenkomst tussen de VS en de Europese Unie. Dat schrijft de Amerikaanse handelsminister Howard Lutnick in een bericht op X, na een ontmoeting met Eurocommissaris Maroš Šefčovič (Handel) in Davos.

3 uur geleden