Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klanten ABN AMRO blijven ondanks hoge inflatie veel geld uitgeven

Klanten ABN AMRO blijven ondanks hoge inflatie veel geld uitgeven

AMSTERDAM (ANP) - Consumenten zijn ondanks de hoge inflatie in maart doorgegaan met geld uitgeven. Los van de prijsstijgingen besteedden particuliere klanten van ABN AMRO ruim een vijfde meer dan in de derde maand van 2019, toen er nog geen coronabeperkingen waren. "Consumenten veranderen hun gedrag niet van de ene op de andere dag. Daar gaat tijd overheen", zo verklaart de bank de ontwikkeling. De inflatie was in maart bijna 10 procent op jaarbasis.

Volgens ABN AMRO bleven de bestedingen die maand ook hoog doordat mensen opgelucht zijn dat zij na versoepelingen van coronabeperkingen weer meer dingen kunnen ondernemen. Verder kan spaargeld worden uitgegeven dat tijdens de pandemie is opgepot en heeft een deel van de huishoudens nog niet direct last van de hogere energiekosten, omdat zij nog een lopend contract tegen een lagere prijs hebben.

Musea gingen er in maart vergeleken met drie jaar geleden wel op achteruit, met bijna een derde minder bestedingen. De bank zoekt de oorzaak bij het mooie weer in maart, maar ook bij het nog ontbreken van Aziatische bezoekers en de angst van mensen om nog besmet te raken met het coronavirus of de griep. Aan attractieparken en dierentuinen gaven consumenten in maart juist meer geld uit, wat volgens ABN AMRO kan komen door het zonnige weer.

Supermarkten zagen 16 procent meer geld binnenkomen vanuit klanten van de bank, maar "de groeicijfers vlakken wel af doordat consumenten ook weer meer naar de horeca gingen". In cafés was de stijging ten opzichte van drie jaar eerder 17 procent, in restaurants 6 procent.

Meer uit Financieel

Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar beurs in New York

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - Deelstep- en fietsaanbieder Lime gaat naar de beurs. Het ook in Nederland actieve bedrijf heeft hier al langer plannen voor, maar wil nu daadwerkelijk de stap zetten. Het door Uber gesteunde Lime heeft zich ingeschreven voor een notering aan techbeurs Nasdaq in New York.

11 minuten geleden
Rheinmetall ziet veel vraag naar luchtverdediging in Golfregio

DÜSSELDORF (ANP/BLOOMBERG) - Het Duitse defensieconcern Rheinmetall ziet een groeiende vraag naar zijn luchtverdedigingssystemen in het Midden-Oosten door de Iranoorlog. Het bedrijf verwacht het aantal systemen dat daar in gebruik is tegen eind 2027 bijna te verdubbelen, zei topman Armin Papperger in een interview met persbureau Bloomberg.

59 minuten geleden
EU: hoge prijs kerosine geen reden voor niet compenseren reiziger

BRUSSEL (ANP) - Luchtvaartmaatschappijen zijn niet uitgezonderd van het compenseren van reizigers vanwege de hoge kerosineprijzen, aldus de Europese Commissie. Het dagelijkse bestuur van de EU presenteerde vrijdag richtlijnen voor onder meer de luchtvaartsector vanwege de hoge brandstofprijzen.

1 uur geleden
Advies aan Hoge Raad: niet iedereen hoeft compensatie box 3

DEN HAAG (ANP) - Mensen die niet op tijd bezwaar hebben gemaakt tegen de onwettige box 3-heffing, hoeven geen compensatie te krijgen. Dat adviseert de advocaat-generaal aan de Hoge Raad, die daarover op een nog onbekend moment uitspraak doet. Vaak neemt de hoogste rechter het advies over.

2 uur geleden
Voedselprijzen op hoogste niveau in drie jaar door Iranoorlog

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde voedselprijzen zijn in april gestegen naar het hoogste niveau in meer dan drie jaar, meldt de Voedsel- en Landbouworganisatie van de Verenigde Naties (FAO). De oorlog in het Midden-Oosten zorgt niet alleen voor hogere brandstofkosten, maar verstoort ook de toeleveringsketens van voedsel.

3 uur geleden
Prijzen aan de pomp dalen verder door lagere olieprijs

EINDHOVEN (ANP) - De adviesprijzen voor brandstoffen aan de pomp zijn vrijdag verder gedaald. Dat volgt op een daling van de olieprijzen door hoop op een snel einde aan de oorlog in het Midden-Oosten. Consumentencollectief UnitedConsumers meldt dat de prijs van een liter benzine met 1,1 cent is gedaald tot 2,617 euro. Die voor diesel daalde met 3,5 cent tot 2,521 euro per liter.

3 uur geleden
AP geeft taxi-app Yango boete van 100 miljoen euro

DEN HAAG (ANP) - De Autoriteit Persoonsgegevens geeft het in Nederland gevestigde bedrijf achter de taxi-app Yango een boete van 100 miljoen euro. Het bedrijf MLU geeft volgens de AP de gegevens van Yango-klanten in Noorwegen en Finland door naar Rusland met te weinig veiligheidswaarborgen.

3 uur geleden