Klant van gedwongen prostituee wordt strafbaar
DEN HAAG (ANP) - Het bezoek aan een prostituee wordt in bepaalde gevallen strafbaar. De klant kan een gevangenisstraf van maximaal vier jaar of een flinke boete krijgen als hij weet, of als het evident is, dat de prostituee gedwongen wordt en dus slachtoffer is van mensenhandel.
De Eerste Kamer stemde dinsdag in met het initiatiefwetsvoorstel van de ChristenUnie, PvdA, SP en CDA. De indieners kregen een ruime meerderheid van de senatoren achter zich.
Het wetsvoorstel kreeg anders dan in de Tweede Kamer dit keer wel steun van VVD en D66. Die laatste partij steunde het initiatief omdat het de uitbuiting van vrouwen zal tegengaan, zei Boris Dittrich. Ook de uitdrukkelijke belofte dat het voorstel geen opmaat is naar een verdere aanpak van prostitutie, haalde partijen over de streep.
Forum voor Democratie, 50PLUS en PVV stemden tegen. Zij voorzien onder meer problemen met de bewijslast en daarmee de handhaafbaarheid. Volgens de vier initiatiefnemers kan uitbuiting van vrouwen en mensenhandel door het voorstel effectiever worden aangepakt.
Meer uit Binnenland
LELYSTAD (ANP) - In het onderzoek naar de dood van een vrouw in een woonzorglocatie in Lelystad heeft de politie herkenbare beelden van een man gedeeld. Zaterdagavond werd het lichaam van de vrouw gevonden in haar woning in woonzorgcentrum 't Landleven aan de Groene Velden. Dat is een locatie voor mensen met dementie.
41 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Voor het eerst sinds 16 juni is het in De Bilt niet warmer geweest dan 20 graden. Daarmee is het recordaantal opeenvolgende warme dagen, waarbij het warmer moet zijn dan 20 graden, op 64 blijven staan. Het werd in De Bilt woensdag niet warmer dan 19,7 graden, aldus Weeronline.
1 uur geledenFREDERICKTOWN (ANP) - In de Verenigde Staten zijn drie Nederlanders om het leven gekomen toen de Ford Transit waarin ze zaten werd geraakt door een vrachtwagen. Het gebeurde dinsdagmiddag (plaatselijke tijd) in Fredericktown, in de staat Ohio. Volgens de verkeerspolitie van Ohio verzuimde de Nederlandse bestuurder van het busje te stoppen bij een stopbord, waarna een vrachtwagen op het busje inreed.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Supermarktketen Lidl waarschuwt voor een chocoladepudding met een bacterie die maag- en darmklachten kan veroorzaken. Het gaat om de Milbona High Protein Pudding Chocolate Flavour 200 gram met de houdbaarheidsdatum 14-09-2026. "Eet de pudding niet."
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De gemeente Den Bosch wil de mogelijkheid om "harde maatregelen" te kunnen nemen als er onrust en onveilige situaties ontstaan rondom de mogelijke asielopvang in Engelen. Dat staat in een voorlopig leefbaarheidsplan, dat woensdag werd bekendgemaakt. De gemeente presenteert daarin een zogenoemde 'escalatieladder', waarbij zij bij de laatste stap dwangsommen wil kunnen opleggen aan het COA. Ook willen ze bij aanhoudende onrust de vergunningsvoorwaarden kunnen aanpassen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bestuurders van trekkers die op de snelweg rijden zouden strafrechtelijk moeten worden aangepakt. Datzelfde geldt bij het afplakken van kentekens. Dat is het uitgangspunt voor het handelen van politie en Openbaar Ministerie in afstemming met gemeenten, zegt een woordvoerder van het Parket-Generaal van het OM. Met aanpakken kan worden bedoeld beboeten maar ook strafrechtelijk vervolgen, aldus het OM.
3 uur geledenASSEN (ANP) - Geen van de twaalf Drentse gemeenten heeft woensdag een handtekening gezet onder een protestbrief van boeren. Dat laat de organisatie weten en bevestigen de gemeenten tegen ANP. In de brief vroegen boeren de gemeenten om steun en politieke actie tegen de stikstofplannen van het kabinet.
4 uur geleden