Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klant van Eneco merkt niets van overname

Klant van Eneco merkt niets van overname

ROTTERDAM (ANP) - De overname van energiebedrijf Eneco door Mitsubishi Corporation en Chubu heeft geen consequentie voor de consument. De energierekening vliegt niet omhoog, aldus de nieuwe eigenaren maandag in een toelichting op de overname. Mitsubishi en Chubu gaan de onderneming zelfs versterken.

Mitsubishi en Chubu financieren de overname van 4,1 miljard euro geheel uit eigen middelen, zonder Eneco op te zadelen met een lening van een bank of andere geldschieter. De financiële positie van Eneco blijft daardoor gezond en ijzersterk, zei de vertrekkende Eneco-bestuursvoorzitter Ruud Sondag maandag. "De energiemarkt is buitengewoon concurrerend. Onze energieprijzen blijven door onze gezonde balans gewoon scherp. Het vereist van ons wel een blijvende gedisciplineerde bedrijfsvoering door goed op de kostenstructuur te letten."

De twee nieuwe Japanse eigenaren geven aan Eneco te gaan versterken als de aankoop voor de zomer van 2020 geheel is afgerond. De komende jaren is daar zeker 1 miljard euro mee gemoeid. Sondag: "Het Rotterdamse hoofdkantoor van Eneco wordt het centrum van de Europese activiteiten van Mitsubishi, en we verwachten dat de werkgelegenheid zelfs gaat toenemen. Onze kennis van offshore-windparken kan nu worden ingezet in de Verenigde Staten en Japan."

Hiroshi Sakuma zei maandag namens Mitsubishi Corporation dat in het kader van die versterking in de toekomst misschien het Engelse energie- en technologiebedrijf OVO wordt ingebracht. De Japanners namen recentelijk een belang van 20 procent in dat bedrijf. Sakuma: "Met de aankoop van Eneco en de deelneming in OVO benadrukken we onze ambitie om een actieve koploper in de Europese energietransitie te zijn."

Meer uit Financieel

Olieprijzen omhoog door Iran-spanningen, wel rust op Wall Street

NEW YORK (ANP) - De olieprijzen zijn vrijdag behoorlijk gestegen door het oplopen van de spanningen rond Iran. De aandelenmarkten op Wall Street sloten de handelssessie evenwel af op een relatief rustige noot, na een turbulente week waarbij beleggers vooral reageerden op de dreiging van gewapend conflict over Groenland.

11 uur geleden
Miljardair achter defensieconcern CSG veel rijker na beursgang

PRAAG (ANP/BLOOMBERG) - De Tsjechische miljardair Michal Strnad heeft vrijdag miljarden verdiend bij de Amsterdamse beursgang van zijn defensieconcern Czechoslovak Group (CSG). Volgens de Bloomberg Billionaires Index is hij door de enorme koerssprong nu goed voor een vermogen van 36,9 miljard dollar.

12 uur geleden
KLM mijdt luchtruimen in Midden-Oosten om geopolitieke situatie

AMSTELVEEN (ANP) - KLM mijdt voorlopig meerdere luchtruimen in het Midden-Oosten. Zo wordt niet meer over Iran, Irak en Israël gevlogen en niet over diverse Golfstaten. Dat betekent ook dat er tot nader order niet meer wordt gevlogen naar de bestemmingen Dubai, Riyadh, Dammam en Tel Aviv.

13 uur geleden
Honderden vluchten geschrapt in VS om verwachte sneeuwstorm

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zetten zich schrap voor een grote winterstorm, die in het weekend over het land zal razen. Er wordt onder meer grote hinder verwacht voor de luchtvaart. De gouverneurs van Texas en New York hebben zelfs een noodtoestand uitgeroepen.

14 uur geleden
Zilverprijs voor het eerst boven 100 dollar

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De zilverprijs is vrijdag voor het eerst gestegen tot meer dan 100 dollar per troy ounce (31,1 gram). Omgerekend is dat bijna 85 euro. Het record werd ingegeven door de stijgende vraag naar veilige beleggingen zoals zilver maar ook goud. De goudprijs zit inmiddels dicht tegen de mijlpaal van 5000 dollar.

14 uur geleden
CSG wint flink bij beursdebuut, Nestlé zakt om babyvoedingzorgen

AMSTERDAM (ANP) - Het Tsjechische defensieconcern Czechoslovak Group (CSG) heeft bij zijn debuut aan de Amsterdamse beurs vrijdag ruim 31 procent aan beurswaarde gewonnen. Daarmee kijkt het bedrijf, dat onder meer pantservoertuigen en munitie maakt en levert aan NAVO-landen, naar eigen zeggen terug op een succesvolle beursgang. "We hopen dat het een eerste stap is om te laten zien waar de prijs kan liggen op de lange termijn", liet financieel topman Zdenek Jurak vrijdag weten aan het ANP.

16 uur geleden
EU schort vergeldingsheffingen voor Amerikaanse producten weer op

BRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Europese Unie zal haar vergeldingsheffingen op 93 miljard euro aan Amerikaanse goederen nog eens zes maanden opschorten. Dat doet Brussel nadat de Amerikaanse president Donald Trump zijn dreigement heeft ingetrokken om heffingen op te leggen aan enkele EU-landen die tegen zijn poging waren om Groenland te annexeren.

16 uur geleden