Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klant van Eneco merkt niets van overname

Klant van Eneco merkt niets van overname

ROTTERDAM (ANP) - De overname van energiebedrijf Eneco door Mitsubishi Corporation en Chubu heeft geen consequentie voor de consument. De energierekening vliegt niet omhoog, aldus de nieuwe eigenaren maandag in een toelichting op de overname. Mitsubishi en Chubu gaan de onderneming zelfs versterken.

Mitsubishi en Chubu financieren de overname van 4,1 miljard euro geheel uit eigen middelen, zonder Eneco op te zadelen met een lening van een bank of andere geldschieter. De financiële positie van Eneco blijft daardoor gezond en ijzersterk, zei de vertrekkende Eneco-bestuursvoorzitter Ruud Sondag maandag. "De energiemarkt is buitengewoon concurrerend. Onze energieprijzen blijven door onze gezonde balans gewoon scherp. Het vereist van ons wel een blijvende gedisciplineerde bedrijfsvoering door goed op de kostenstructuur te letten."

De twee nieuwe Japanse eigenaren geven aan Eneco te gaan versterken als de aankoop voor de zomer van 2020 geheel is afgerond. De komende jaren is daar zeker 1 miljard euro mee gemoeid. Sondag: "Het Rotterdamse hoofdkantoor van Eneco wordt het centrum van de Europese activiteiten van Mitsubishi, en we verwachten dat de werkgelegenheid zelfs gaat toenemen. Onze kennis van offshore-windparken kan nu worden ingezet in de Verenigde Staten en Japan."

Hiroshi Sakuma zei maandag namens Mitsubishi Corporation dat in het kader van die versterking in de toekomst misschien het Engelse energie- en technologiebedrijf OVO wordt ingebracht. De Japanners namen recentelijk een belang van 20 procent in dat bedrijf. Sakuma: "Met de aankoop van Eneco en de deelneming in OVO benadrukken we onze ambitie om een actieve koploper in de Europese energietransitie te zijn."

Meer uit Financieel

Kansspelautoriteit waarschuwt Vbet om illegale WK-weddenschappen

DEN HAAG (ANP) - Gokwebsite Vbet heeft een waarschuwing gekregen van de Kansspelautoriteit. Volgens de toezichthouder heeft Vbet rond het WK voetbal weddenschappen aangeboden die niet zijn toegestaan. Zo konden mensen er wedden op gebeurtenissen zoals een inworp, overtreding, hoekschop of buitenspel.

22 uur geleden
Kerncentrale Borssele weer opgestart na lek

BORSSELE (ANP) - De kerncentrale in Borssele is weer opgestart, nadat deze eind juni uit bedrijf werd genomen na een lekkage in het nucleaire deel van de centrale. Dat meldt een woordvoerster van exploitant EPZ donderdag aan het ANP.

22 uur geleden
Overslag havens Antwerpen en Brugge daalt in eerste jaarhelft

ANTWERPEN (ANP) - De goederenoverslag in de havens van Antwerpen en Brugge is in de eerste helft van 2026 afgenomen. De geopolitieke ontwikkelingen in het Midden-Oosten hadden volgens havenbedrijf Port of Antwerp-Bruges een duidelijke impact op de handelsstromen. Zo lag de aanvoer uit de landen rond de Perzische Golf in de eerste jaarhelft 57 procent lager dan vorig jaar.

23 uur geleden
Moederbedrijf zakenman Hennie van der Most ook failliet verklaard

ZWOLLE (ANP) - Van der Most Top Holding, het bedrijf van ondernemer Hennie van der Most, is door de rechtbank in Zwolle failliet verklaard. In mei werd door de rechtbank in Rotterdam al Speelstad Rotterdam, het bedrijf achter attractiepark Rivoli Rotterdam, failliet verklaard. Van der Most heeft het faillissement van zijn bedrijf zelf aangevraagd.

1 dag geleden
AEX-index voorzichtig omhoog na slotrecord

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is donderdag licht hoger geopend. Beleggers deden het rustig aan na het nieuwe slotrecord van de hoofdindex een dag eerder. De aandacht bleef uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten, na de aanhoudende aanvallen tussen de Verenigde Staten en Iran. Ondanks die aanvallen hopen beleggers op verdere onderhandelingen tussen de twee partijen.

1 dag geleden
TSMC steekt 100 miljard dollar extra in Amerikaanse chipfabrieken

TAIPEI (ANP/AFP/BLOOMBERG) - Het Taiwanese chipconcern TSMC is van plan om 100 miljard dollar extra uit te trekken voor de uitbreiding van zijn Amerikaanse chipactiviteiten. Hiermee komt de leverancier van grote bedrijven als Apple en Nvidia tegemoet aan eerdere toezeggingen uit een deal tussen Washington en de Taiwanese overheid om productie van halfgeleiders naar Amerikaanse bodem te halen.

1 dag geleden
Uber wil Delivery Hero overnemen voor 14,8 miljard dollar

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG/DPA) - Het Amerikaanse Uber wil de Duitse maaltijdbezorger Delivery Hero overnemen voor 14,8 miljard dollar, omgerekend ongeveer 12,9 miljard euro. De taxidienst en maaltijdbezorger meldt dat er een overeenkomst is getekend met het in Berlijn gevestigde bedrijf.

1 dag geleden