Klant van Eneco merkt niets van overname
ROTTERDAM (ANP) - De overname van energiebedrijf Eneco door Mitsubishi Corporation en Chubu heeft geen consequentie voor de consument. De energierekening vliegt niet omhoog, aldus de nieuwe eigenaren maandag in een toelichting op de overname. Mitsubishi en Chubu gaan de onderneming zelfs versterken.
Mitsubishi en Chubu financieren de overname van 4,1 miljard euro geheel uit eigen middelen, zonder Eneco op te zadelen met een lening van een bank of andere geldschieter. De financiële positie van Eneco blijft daardoor gezond en ijzersterk, zei de vertrekkende Eneco-bestuursvoorzitter Ruud Sondag maandag. "De energiemarkt is buitengewoon concurrerend. Onze energieprijzen blijven door onze gezonde balans gewoon scherp. Het vereist van ons wel een blijvende gedisciplineerde bedrijfsvoering door goed op de kostenstructuur te letten."
De twee nieuwe Japanse eigenaren geven aan Eneco te gaan versterken als de aankoop voor de zomer van 2020 geheel is afgerond. De komende jaren is daar zeker 1 miljard euro mee gemoeid. Sondag: "Het Rotterdamse hoofdkantoor van Eneco wordt het centrum van de Europese activiteiten van Mitsubishi, en we verwachten dat de werkgelegenheid zelfs gaat toenemen. Onze kennis van offshore-windparken kan nu worden ingezet in de Verenigde Staten en Japan."
Hiroshi Sakuma zei maandag namens Mitsubishi Corporation dat in het kader van die versterking in de toekomst misschien het Engelse energie- en technologiebedrijf OVO wordt ingebracht. De Japanners namen recentelijk een belang van 20 procent in dat bedrijf. Sakuma: "Met de aankoop van Eneco en de deelneming in OVO benadrukken we onze ambitie om een actieve koploper in de Europese energietransitie te zijn."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - Amerikaanse tech- en chipbedrijven gingen maandag overwegend omhoog op de beurzen in New York. Positieve mediaberichten over AI-bedrijf Anthropic zorgden voor optimisme over de AI-rally in de tech- en chipsector. Volgens persbureau Bloomberg heeft het bedrijf achter chatbot Claude, dat zich voorbereidt op een beursgang, de omzet in het tweede kwartaal fors zien groeien tot bijna 12 miljard dollar. Persbureau Reuters meldde op basis van bronnen dat Anthropic voor 2028 rekent op een omzet van 190 tot 200 miljard dollar.
24 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP/RTR) - Apple gaat de regels wijzigen voor het gebruik van persoonsgegevens door app-ontwikkelaars voor gerichte reclame op iPhones en iPads, zo maakte de Duitse mededingingsautoriteit BKA bekend. Hiermee wordt een jarenlang onderzoek van het Bundeskartellamt (BKA) afgesloten.
2 uur geledenKRYVIH RIH (ANP) - Bij een raketaanval op een staalfabriek van ArcelorMittal in Oekraïne zijn dit weekend twee doden gevallen. Dat bevestigt het aan de Amsterdamse beurs genoteerde staalbedrijf. De doden zijn een medewerker van het bedrijf zelf en een medewerker van een aannemersorganisatie. Daarnaast vielen er dertien gewonden bij de raketaanval.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De regen biedt verlichting voor de binnenvaartsector, verwacht binnenvaartexpert Wouter van der Geest van adviesbureau Rebel Group. Nadat er de afgelopen dagen regen is gevallen wordt er ook de komende tijd neerslag verwacht, waardoor de waterstanden zullen stijgen. Binnenvaartschippers kunnen daardoor weer meer lading vervoeren aan het eind van de week.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - Virgin Trains, het spoorwegbedrijf van de Britse miljardair Richard Branson, heeft van de Britse spoorwegautoriteit ORR toestemming gekregen om maximaal twintig nieuwe dagelijkse retourritten te verzorgen tussen Londen, Parijs, Brussel en Amsterdam. Het Office of Rail and Road (ORR) stelt met de goedkeuring de concurrentie op de internationale spoormarkt te willen vergroten.
5 uur geledenMADRID (ANP/BLOOMBERG) - Spaanse werknemers van vliegtuigbouwer Airbus gaan vanaf 24 augustus opnieuw staken in een arbeidsconflict. Dat meldt de krant El Confidencial op basis van bronnen bij het bedrijf. In juli was er ook al een staking bij Airbus in Spanje. Daardoor waren er volgens de krant productieverstoringen voor de A320, A330 en A350, evenals verstoringen bij onderhoudsdiensten van gevechtsvliegtuigen.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op het Damrak is maandag met een kleine winst begonnen. Vooral de chipbedrijven lieten herstel zien na de koersverliezen op vrijdag. ASMI, Besi en ASML wonnen tot 2,7 procent en waren daarmee de sterkste stijgers bij de Amsterdamse hoofdbedrijven.
6 uur geleden