Klant van Eneco merkt niets van overname
ROTTERDAM (ANP) - De overname van energiebedrijf Eneco door Mitsubishi Corporation en Chubu heeft geen consequentie voor de consument. De energierekening vliegt niet omhoog, aldus de nieuwe eigenaren maandag in een toelichting op de overname. Mitsubishi en Chubu gaan de onderneming zelfs versterken.
Mitsubishi en Chubu financieren de overname van 4,1 miljard euro geheel uit eigen middelen, zonder Eneco op te zadelen met een lening van een bank of andere geldschieter. De financiële positie van Eneco blijft daardoor gezond en ijzersterk, zei de vertrekkende Eneco-bestuursvoorzitter Ruud Sondag maandag. "De energiemarkt is buitengewoon concurrerend. Onze energieprijzen blijven door onze gezonde balans gewoon scherp. Het vereist van ons wel een blijvende gedisciplineerde bedrijfsvoering door goed op de kostenstructuur te letten."
De twee nieuwe Japanse eigenaren geven aan Eneco te gaan versterken als de aankoop voor de zomer van 2020 geheel is afgerond. De komende jaren is daar zeker 1 miljard euro mee gemoeid. Sondag: "Het Rotterdamse hoofdkantoor van Eneco wordt het centrum van de Europese activiteiten van Mitsubishi, en we verwachten dat de werkgelegenheid zelfs gaat toenemen. Onze kennis van offshore-windparken kan nu worden ingezet in de Verenigde Staten en Japan."
Hiroshi Sakuma zei maandag namens Mitsubishi Corporation dat in het kader van die versterking in de toekomst misschien het Engelse energie- en technologiebedrijf OVO wordt ingebracht. De Japanners namen recentelijk een belang van 20 procent in dat bedrijf. Sakuma: "Met de aankoop van Eneco en de deelneming in OVO benadrukken we onze ambitie om een actieve koploper in de Europese energietransitie te zijn."
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met overwegend rode cijfers gesloten. De aandacht van beleggers op Wall Street ging vooral uit naar het rentebesluit van de Federal Reserve. Zoals verwacht verhoogde de Amerikaanse centrale bank de rente voor het eerst in meer dan drie jaar om de hoge inflatie te bestrijden.
11 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - De inflatie in de Verenigde Staten is al veel te lang te hoog en daarom heeft de Federal Reserve besloten de rente te verhogen. Dat zei voorzitter Kevin Warsh van de Amerikaanse centrale bank in een toelichting. De rente in 's werelds grootste economie gaat met een kwart procentpunt omhoog. Het is de eerste renteverhoging in meer dan drie jaar.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse centrale bank verhoogt de rente met een kwart procentpunt om de hardnekkig hoge inflatie in de Verenigde Staten te bestrijden. De renteverhoging door de Federal Reserve was algemeen verwacht op de financiële markten. Het is voor het eerst sinds juli 2023 dat de rente in 's werelds grootste economie wordt verhoogd.
2 uur geledenRIYAD (ANP/BLOOMBERG) - Het Saudische staatsolieconcern Saudi Aramco wil binnen enkele dagen een deel van de stilgelegde oost-west-oliepijpleiding gaan heropenen. Dat meldt persbureau Bloomberg. Het transport door de pijpleiding werd vorige week donderdag stilgelegd na een aanval met drones, waarbij schade werd aangericht aan het systeem.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is woensdag vrijwel onveranderd gesloten. De beurshandel stond vooral in het teken van het rentebesluit van de Amerikaanse centrale bank later op de dag. De olieprijzen gingen omlaag na de flinke prijsstijging van eerder deze week. Shell stond daardoor bij de dalers.
4 uur geledenNEW YORK (ANP) - De beurzen in New York zijn woensdag met wisselende uitslagen begonnen. Beleggers namen weinig risico voorafgaand aan het rentebesluit van de Federal Reserve. Algemeen wordt verwacht dat de Amerikaanse centrale banken de leenkosten in de grootste economie ter wereld met een kwart procentpunt verhogen om de hoge inflatie te bestrijden.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Postcode Loterij en de VriendenLoterij vinden het jammer dat de Raad van State woensdag heeft geoordeeld dat de loterijen het aantal trekkingen per jaar niet mogen verhogen. Managing director Jonne Arnoldussen van de loterijen, die bij hetzelfde bedrijf horen, noemde de uitkomst "vervelend." Het oordeel beperkt volgens hem niet alleen de loterijen zelf, maar ook het geld dat ze aan goede doelen kunnen geven.
6 uur geleden