Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klant van Eneco merkt niets van overname

Klant van Eneco merkt niets van overname

ROTTERDAM (ANP) - De overname van energiebedrijf Eneco door Mitsubishi Corporation en Chubu heeft geen consequentie voor de consument. De energierekening vliegt niet omhoog, aldus de nieuwe eigenaren maandag in een toelichting op de overname. Mitsubishi en Chubu gaan de onderneming zelfs versterken.

Mitsubishi en Chubu financieren de overname van 4,1 miljard euro geheel uit eigen middelen, zonder Eneco op te zadelen met een lening van een bank of andere geldschieter. De financiële positie van Eneco blijft daardoor gezond en ijzersterk, zei de vertrekkende Eneco-bestuursvoorzitter Ruud Sondag maandag. "De energiemarkt is buitengewoon concurrerend. Onze energieprijzen blijven door onze gezonde balans gewoon scherp. Het vereist van ons wel een blijvende gedisciplineerde bedrijfsvoering door goed op de kostenstructuur te letten."

De twee nieuwe Japanse eigenaren geven aan Eneco te gaan versterken als de aankoop voor de zomer van 2020 geheel is afgerond. De komende jaren is daar zeker 1 miljard euro mee gemoeid. Sondag: "Het Rotterdamse hoofdkantoor van Eneco wordt het centrum van de Europese activiteiten van Mitsubishi, en we verwachten dat de werkgelegenheid zelfs gaat toenemen. Onze kennis van offshore-windparken kan nu worden ingezet in de Verenigde Staten en Japan."

Hiroshi Sakuma zei maandag namens Mitsubishi Corporation dat in het kader van die versterking in de toekomst misschien het Engelse energie- en technologiebedrijf OVO wordt ingebracht. De Japanners namen recentelijk een belang van 20 procent in dat bedrijf. Sakuma: "Met de aankoop van Eneco en de deelneming in OVO benadrukken we onze ambitie om een actieve koploper in de Europese energietransitie te zijn."

Meer uit Financieel

Trump noemt zorgen over AI overdreven en wil koploper blijven

DOONBEG (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump stelt dat "zeer negatieve krachten" problemen van AI aankaarten die zich volgens hem toch niet gaan voordoen. Hij benadrukt dat de Verenigde Staten koploper moeten blijven in de ontwikkeling en toepassing van AI.

37 minuten geleden
Verlies van olieaanbod dreigt na uitval Saudische pijpleiding

YANBU (ANP/RTR) - De uitval van een belangrijke pijpleiding in Saudi-Arabië dreigt te leiden tot een verlies van 4 procent in het wereldwijde olieaanbod. De oost-westpijpleiding is na droneaanvallen afgelopen vrijdag stilgelegd en daardoor kan er geen olie richting de havenstad Yanbu aan de Rode Zee. Daar is nog voor vijf tot zeven dagen aan exportvoorraad, melden bronnen aan persbureau Reuters.

2 uur geleden
Werkgeversorganisaties: ondernemers stellen investeringen uit

HILVERSUM (ANP) - Bijna de helft van de ondernemers verwacht het komende jaar investeringen uit te stellen, vooral vanwege wisselend overheidsbeleid. Dat zeggen werkgeversorganisaties VNO-NCW en MKB-Nederland. Bedrijven kiezen ervoor om niet te investeren in innovatie, verduurzaming en medewerkers en dat raakt de economische groei van Nederland, stellen de organisaties.

5 uur geleden
Xi roept BRICS-landen op tot meer samenwerking, ook op AI-gebied

NEW DELHI (ANP/AFP/RTR) - De Chinese president Xi Jinping roept de BRICS-landen op om de samenwerking te versterken, onder meer op het gebied van AI. Dat zei hij tijdens een BRICS-top in India.

6 uur geleden
OpenAI maakt dit jaar geen beursgang en richt zich op veiligheid

SAN FRANCISCO (ANP/BLOOMBERG) - OpenAI, het bedrijf achter ChatGPT, gaat dit jaar niet naar de beurs. Topman Sam Altman zei in een interview met Fortune momenteel bezig te zijn met het aanpakken van veiligheidsproblemen van de technologie. Altman noemde dit jaar daarom een "ongelukkig moment" voor een beursgang.

7 uur geleden
Anthropic-topman roept op ontwikkeling AI-modellen te vertragen

SAN FRANCISCO (ANP) - Topman Dario Amodei van Anthropic heeft AI-bedrijven opgeroepen om het tempo waarin ze de capaciteiten van AI-modellen uitbreiden bewust te matigen.

23 uur geleden
Cryptomiljardair doneert recordbedrag aan Britse partij Reform

LONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De Britse rechts-radicale partij Reform UK heeft een recorddonatie toegezegd gekregen van een medeoprichter van cryptobeurs en handelsplatform BitMEX. Miljardair Ben Delo heeft gezegd 36 miljoen pond, ongeveer 42 miljoen euro, te schenken aan de partij van Nigel Farage.

1 dag geleden