Klant met dynamisch energiecontract past verbruik vaak niet aan
DEN HAAG (ANP) - Klanten met dynamische energiecontracten passen hun stroomverbruik meestal niet aan. Dat stelt voorzitter Remko ten Barge van de Vereniging van Dynamische Energieleveranciers (VvDE). Van de zakelijke klanten past hooguit 20 procent het verbruik aan, bij particulieren gaat het om minder dan 50 procent.
Klanten met een dynamisch energiecontract betalen deze week recordprijzen voor stroom. Tussen 17.00 uur en 18.00 uur kost stroom minimaal 1,20 euro per kilowattuur. Toch past slechts een minderheid zijn stroomverbruik aan, zegt Ten Barge, tevens oprichter van de eerste dynamische energieleverancier NieuweStroom. Hij schrikt niet van de hoge prijzen die deze week tijdens de piekuren betaald moeten worden. "Het gaat om een paar uur, de rest van de dag en het jaar is een dynamisch contract goedkoper."
Vooral eigenaren van elektrische auto's profiteren van dynamische energiecontracten, zegt Ten Barge. "Een app zoekt voor hen uit wanneer de auto het best kan worden opgeladen. Ze hoeven daar zelf niets voor te doen." Volgens Ten Barge zijn deze klanten meer dan de helft goedkoper uit.
Het aantal klanten met een dynamisch energiecontract, stijgt dit jaar volgens de VvDE naar 600.000. Vorig jaar waren dat er nog 250.000.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/DPA/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten dreigen nieuwe importheffingen in te stellen voor producten uit zestig economieën, waaronder de Europese Unie, Canada en China. Volgens Washington falen de landen in het uitbannen van producten die mogelijk met dwangarbeid zijn gemaakt.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Shell Nederland krijgt een nieuwe topman. Huidig president-directeur Frans Everts treedt per 1 september af en wordt dan opgevolgd door Thomas de Boer. Everts geeft sinds 1 april 2023 leiding aan Shell Nederland en neemt na een dienstverband van 37 jaar afscheid van het bedrijf.
2 uur geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - Google moet van de Britse mededingingsautoriteit aanpassingen doorvoeren rond de AI-samenvattingen in zijn zoekresultaten. Dat moet leiden tot eerlijkere deals voor uitgevers en consumenten en de zoekdiensten van Google in het Verenigd Koninkrijk verbeteren, meldt de Competition and Markets Authority (CMA) woensdag.
2 uur geledenLUXEMBURG (ANP) - Het Hof van de Europese Unie verwerpt de aanmerking van Brussel voor Facebook Marketplace als zogeheten poortwachter. Een digitaal platform moet zich aan strengere EU-regels houden als het is aangemerkt als poortwachter. Het platform moet dan verwijzen naar alternatieven van concurrenten. Dit moet voorkomen dat het platform te dominant wordt.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de Amsterdamse aandelenbeurs is woensdag vlak geopend, na de stevige plus een dag eerder. AkzoNobel was een sterke daler met een min van ruim 20 procent. Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om de verfproducent over te nemen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Lisa van Ginneken is benoemd tot de nieuwe voorzitter van brancheorganisatie OV-NL. Ze was van maart 2021 tot december 2023 Tweede Kamerlid voor D66 en hield zich daar onder andere bezig met het openbaar vervoer in Nederland.
3 uur geledenTOKIO/CLEVELAND (ANP) - Het Japanse Nippon Paint en het Amerikaanse Sherwin-Williams zien af van verdere pogingen om verfproducent AkzoNobel over te nemen. Vorige week werd nog bekend dat AkzoNobel begin mei een overnamebod van die bedrijven had afgewezen. Het bedrijf achter merken als Flexa en Sikkens verklaarde daarbij door te zullen gaan met de fusie met het Amerikaanse Axalta Coating Systems.
4 uur geleden