Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klanken Matthäus Passion langs A10 als alternatief voor blokkade

Klanken Matthäus Passion langs A10 als alternatief voor blokkade

AMSTERDAM (ANP) - Extinction Rebellion heeft zaterdagmiddag langs de A10 in Amsterdam een alternatieve en muzikale demonstratie gehouden nadat een blokkade van de snelweg was mislukt.

De muzikale opvoering was een initiatief van de XR Musicians. Ze voerden het slotkoor van Bachs Matthäus Passion uit op het grasveld bij het voormalige ING-kantoor, de bank waartegen actie werd gevoerd. De activisten eisen dat de bank per direct stopt met het financieren van bedrijven die zich bezighouden met fossiele brandstoffen.

Het koor zong aan het slot: 'Wir setzen uns mit Tränen nieder' (in tranen gaan wij zitten). De XR-aanhangers vinden dat toepasselijk voor de toestand van het klimaat.

"Met het verdriet dat in deze muziek klinkt, staan het koor en orkest stil bij de vele soorten die al zijn uitgestorven door de klimaatontwrichting. Door de aandacht te vestigen op wat onherroepelijk verloren is, willen de muzikanten duidelijk maken dat er geen tijd te verliezen is", staat in een verklaring van XR.

Meer uit Binnenland

Yeşilgöz staat op Indië-herdenking stil bij Molukse veteranen

ROERMOND (ANP) - Tijdens de Nationale Indiëherdenking in Roermond heeft minister Dilan Yeşilgöz (Defensie, VVD) zaterdag stilgestaan bij het lot van de Molukse veteranen. "Het ontslag uit militaire dienst, de gebrekkige opvang en huisvesting en het niet nakomen van gewekte verwachtingen hebben diepe sporen nagelaten", zei de bewindsvrouw.

8 minuten geleden
Van Zanen: druk op ICC zou ons allemaal zorgen moeten baren

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jan van Zanen van Den Haag heeft zaterdagmiddag de oproep gedaan "om de internationale rechtsorde, en de mensen en instituten die eraan werken, te blijven verdedigen". Hij noemde daarbij in het bijzonder het in Den Haag gevestigde Internationaal Strafhof (ICC).

2 uur geleden
Reisapp Polarsteps mag niet meer op diensttelefoon Defensie

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse reisapp Polarsteps mag niet meer op diensttelefoons van Defensie. Dat bevestigt een woordvoerder van het ministerie zaterdag na berichtgeving van Follow the Money (FTM). Uit onderzoek van het platform bleek dat tientallen militairen via de populaire app te volgen waren.

5 uur geleden
Politie zoekt zaterdag verder in Overasselt en omgeving

OVERASSELT (ANP) - Ook zaterdag vinden in en nabij Overasselt door de politie zoekacties plaats. Waar precies naar gezocht wordt, is niet bekendgemaakt. De politie laat weten dat ze zichtbaar in de buurt aanwezig is.

6 uur geleden
Regio Rotterdam vreest verkeersinfarct, vraagt hulp werkgevers

ROTTERDAM (ANP) - De regio Rotterdam moet de komende jaren rekening houden met "ongekende verkeersopstoppingen" door onderhoud en vervanging van verouderde infrastructuur. Rijkswaterstaat en Metropoolregio Rotterdam Den Haag spreken van de "grootste onderhoudsopgave ooit". Ze verwachten dat als er niet wordt meegedacht vanuit de werkgevers, het verkeer volledig vast komt te staan.

7 uur geleden
Inzamelactie beveiliger Overasselt haalt 20.000 euro op

OVERASSELT (ANP) - De inzamelingsactie voor de beveiliger die in Overasselt is doodgeschoten, heeft 20.000 euro opgehaald. Het streefbedrag is in de nacht van vrijdag op zaterdag verhoogd naar 22.000 euro.

8 uur geleden
Een gewonde agent Overasselt weer thuis, andere van ic af

OVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.

17 uur geleden