Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Klanken Matthäus Passion langs A10 als alternatief voor blokkade

Klanken Matthäus Passion langs A10 als alternatief voor blokkade

AMSTERDAM (ANP) - Extinction Rebellion heeft zaterdagmiddag langs de A10 in Amsterdam een alternatieve en muzikale demonstratie gehouden nadat een blokkade van de snelweg was mislukt.

De muzikale opvoering was een initiatief van de XR Musicians. Ze voerden het slotkoor van Bachs Matthäus Passion uit op het grasveld bij het voormalige ING-kantoor, de bank waartegen actie werd gevoerd. De activisten eisen dat de bank per direct stopt met het financieren van bedrijven die zich bezighouden met fossiele brandstoffen.

Het koor zong aan het slot: 'Wir setzen uns mit Tränen nieder' (in tranen gaan wij zitten). De XR-aanhangers vinden dat toepasselijk voor de toestand van het klimaat.

"Met het verdriet dat in deze muziek klinkt, staan het koor en orkest stil bij de vele soorten die al zijn uitgestorven door de klimaatontwrichting. Door de aandacht te vestigen op wat onherroepelijk verloren is, willen de muzikanten duidelijk maken dat er geen tijd te verliezen is", staat in een verklaring van XR.

Meer uit Binnenland

Weeronline: kerst verloopt zonnig en koud

HOUTEN (ANP) - De kerstdagen verlopen dit jaar zonnig, maar zijn wel erg koud, meldt Weeronline. De gevoelstemperatuur ligt beide dagen dankzij een stevige wind ruim onder nul, aldus het weerbureau.

51 minuten geleden
Karremans graag opnieuw minister in volgend kabinet

DEN HAAG (ANP) - Vincent Karremans wil in het volgende kabinet graag door als minister van Economische Zaken. Dat zegt de VVD-politicus in een interview met De Telegraaf. "Als je aan een ondernemer zoals ik vraagt om opnieuw minister van Economische Zaken te worden, dan is dat natuurlijk vragen naar de bekende weg: dat zou ik heel leuk vinden, maar ik moet net als iedereen afwachten."

6 uur geleden
Opbrengst 3FM Serious Request nadert nu al recordhoogte

DEN BOSCH (ANP) - De opbrengst van 3FM Serious Request is met nog een dag te gaan al bijna recordhoog. Na vijf dagen hebben dj's Barend van Deelen, Sophie Hijlkema en Mart Meijer in het Glazen Huis in Den Bosch 12.288.653 euro voor Spieren voor Spieren opgehaald, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.

14 uur geleden
EOD maakte ruim 3400 explosieven onschadelijk, vaak uit oorlog

DEN HAAG (ANP) - De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) heeft dit jaar 3438 explosieven onschadelijk gemaakt, veel meer dan de 2455 van het jaar ervoor. In de meeste gevallen ging het om bommen en granaten uit de Tweede Wereldoorlog die niet ontploft waren.

17 uur geleden
Bestuurster Nunspeet was niet onder invloed van drugs of alcohol

NUNSPEET (ANP) - De 56-jarige bestuurster die maandagavond met haar auto inreed op een groep mensen in Nunspeet, was niet onder invloed van drugs of alcohol. Dat meldt de politie dinsdagmiddag.

17 uur geleden
In 2025 beklommen 100.000 mensen de Domtoren en dat is een record

UTRECHT (ANP) - De Domtoren in Utrecht heeft afgelopen zondag de 100.000e bezoeker van dit jaar verwelkomd en daarmee is het record uit 2017 verbroken: in dat jaar beklommen 92.000 mensen de toren. Dat meldt Utrecht Marketing, die de Domtoren exploiteert.

18 uur geleden
Nederland krijgt geen nieuwe uitzondering op Europese mestregels

DEN HAAG (ANP) - Nederlandse boeren hoeven niet te rekenen op een nieuwe uitzondering op de Europese mestregels. Demissionair landbouwminister Femke Wiersma had daartoe een verzoek ingediend bij Eurocommissaris Jessika Roswall (Milieu), maar dat is afgewezen. Dat meldt de BBB-bewindsvrouw aan de Tweede Kamer. "Ik vind dit besluit van de Europese Commissie zeer teleurstellend", schrijft zij.

19 uur geleden