Klankbordgroep adviseert Rotterdamse burgemeester Aboutaleb
ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam laat zich de komende twee jaar adviseren door een klankbordgroep die bestaat uit, wat hij noemt, kritische denkers van divers pluimage. De acht groepsleden zijn vanuit hun werk betrokken bij de stad, ieder vanuit hun eigen expertise en ervaring, meldt de gemeente maandag.
"In mijn functie kijk ik vaak in vogelvluchtperspectief naar de stad en regio, naar de grote uitdagingen waar we voor staan. Maar juist op straat- en buurtniveau kunnen we stappen zetten die een groot verschil maken voor de mensen die er wonen", aldus de burgemeester. Onder de acht Rotterdammers aan wie advies gevraagd wordt zijn auteur en programmamaker Ernest van der Kwast en pedagoog Mariëtte Lusse van Hogeschool Rotterdam.
Aboutaleb (59) is sinds januari 2009 burgemeester van de gemeente Rotterdam. Hij is de tweede bestuurder in de geschiedenis van de stad die voor een derde termijn is benoemd. Bram Peper, die aantrad in 1982, begon ooit aan een derde termijn maar maakte die niet af omdat hij in 1998 minister van Binnenlandse Zaken werd in het tweede kabinet-Kok.
Bij het ingaan van zijn derde ambtstermijn, begin dit jaar, gaf Aboutaleb al aan dat hij ten minste twee keer per jaar met de klankbordgroep van gedachten wil wisselen over Rotterdam en het burgemeesterschap.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - De brand in het Olympisch Stadion in Amsterdam is onder controle, meldt de veiligheidsregio in de nacht van donderdag op vrijdag. De hulpdiensten bouwen hun inzet af en vertrekken stapsgewijs.
6 uur geledenTERNEUZEN (ANP) - De gemeenteraad van Terneuzen heeft na een urenlang debat ingestemd met een vergunning voor een asielzoekerscentrum in een voormalig pand van Neckermann. De vorige raad had er nog negatief over geadviseerd. Het nieuwe college, dat na de verkiezingen van maart aantrad, paste het voorstel aan om de sociale veiligheid te verbeteren. Met steun van meerdere oppositiepartijen werd het nipt aangenomen. Wel stemden enkele raadsleden van coalitiepartij TOP/Gemeentebelangen tegen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Deze vrijdag doen voor het eerst meer dan 3000 scholen mee aan Paarse Vrijdag, het jaarlijkse evenement voor scholen waarop gevierd wordt dat iedereen zichzelf mag zijn, ongeacht je geaardheid, geloof of huidskleur. Initiatiefnemer COC Nederland zag de aanvragen dit jaar stijgen tot een totaal van 3130 scholen die willen meedoen.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer heeft donderdagavond ingestemd met het hijsen van de regenboogvlag. Zondag is het coming-out day en dan zal de veelkleurige vlag zichtbaar zijn aan het parlementsgebouw, op initiatief van PRO-Kamerlid Kati Piri.
7 uur geledenPHILIPSBURG (ANP) - De Commandant der Zeemacht in het Caribisch gebied heeft donderdagmiddag (lokale tijd) laten weten dat de Nederlandse Defensie het politiekorps van Sint-Maarten per direct gaat helpen 'in de strijd tegen de criminaliteit'. Defensie in het Caribisch gebied staat de komende periode de lokale politie op het eiland bij. Het is al de vijfde keer in ruim twee jaar dat het eiland aan Nederland militaire hulp heeft gevraagd.
7 uur geledenOPHEUSDEN (ANP) - Een demonstratie tegen de komst van asielzoekers in het Gelderse Opheusden is donderdagavond rustig verlopen. Even na 22.30 uur waren de meesten van de 150 demonstranten die zich hadden verzameld bij het gemeentehuis, vertrokken, zag een ANP-verslaggever.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De SBS6-realityreeks De Bondgenoten heeft donderdagavond de Gouden Televizier-Ring gewonnen. Het programma liet Kassa (BNNVARA) en Woeste Grond (AVROTROS) achter zich. De prijs werd uitgereikt tijdens het Gouden Televizier-Ring Gala in Koninklijk Theater Carré.
9 uur geleden