Klankbordgroep adviseert Rotterdamse burgemeester Aboutaleb
ROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Ahmed Aboutaleb van Rotterdam laat zich de komende twee jaar adviseren door een klankbordgroep die bestaat uit, wat hij noemt, kritische denkers van divers pluimage. De acht groepsleden zijn vanuit hun werk betrokken bij de stad, ieder vanuit hun eigen expertise en ervaring, meldt de gemeente maandag.
"In mijn functie kijk ik vaak in vogelvluchtperspectief naar de stad en regio, naar de grote uitdagingen waar we voor staan. Maar juist op straat- en buurtniveau kunnen we stappen zetten die een groot verschil maken voor de mensen die er wonen", aldus de burgemeester. Onder de acht Rotterdammers aan wie advies gevraagd wordt zijn auteur en programmamaker Ernest van der Kwast en pedagoog Mariëtte Lusse van Hogeschool Rotterdam.
Aboutaleb (59) is sinds januari 2009 burgemeester van de gemeente Rotterdam. Hij is de tweede bestuurder in de geschiedenis van de stad die voor een derde termijn is benoemd. Bram Peper, die aantrad in 1982, begon ooit aan een derde termijn maar maakte die niet af omdat hij in 1998 minister van Binnenlandse Zaken werd in het tweede kabinet-Kok.
Bij het ingaan van zijn derde ambtstermijn, begin dit jaar, gaf Aboutaleb al aan dat hij ten minste twee keer per jaar met de klankbordgroep van gedachten wil wisselen over Rotterdam en het burgemeesterschap.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Meerdere journalisten zijn zaterdagmiddag belaagd door actievoerders bij een extreemrechtse demonstratie op het Malieveld in Den Haag. Dat melden de politie en organisatie PersVeilig. De politie staat in contact met een journalist die tijdens de politie-inzet in het water belandde.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag 24 mensen aangehouden in verband met de rellen op het Malieveld. Zij zitten vast voor voor onder meer verboden wapenbezit en het negeren van het noodbevel.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Relschoppers hebben zaterdag op het Malieveld bewust de confrontatie met de politie gezocht, blikt premier Rob Jetten terug. "Er is excessief geweld tegen de politie gebruikt, er zijn weerzinwekkende extreemrechtse en antisemitische uitingen gescandeerd en Hitlergroeten gebracht."
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Politiebond (NPB) pleit ervoor dat het geweld tegen de politie in Den Haag "daadwerkelijke gevolgen krijgt en leidt tot strafrechtelijke vervolging van dit reltuig", meldt de bond in een verklaring. De bond roept de rechterlijke macht op "om met kracht op te treden; alleen zo sturen we een helder signaal".
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De grote brand aan de Keileweg in Rotterdam was toch niet overgeslagen naar kunstinstelling Brutus Art Space, hoewel de veiligheidsregio dat wel had gemeld. Die correctie op de berichtgeving meldt de veiligheidsregio.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Met het geweld dat zaterdagmiddag losbarstte bij een manifestatie op het Malieveld is "een grens overschreden", stelt locoburgemeester Richard de Mos van Den Haag. In een verklaring laat hij weten dat dit "niets meer te maken heeft met demonstreren".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - PROTEST, de jongerenpartij van Progressief Nederland, sluit zich aan bij de jongerentak van de Europese Groene Partij en bij de wereldwijde organisatie van socialistische jongeren. Dat is de uitkomst van een referendum op een congres in Tilburg, meldt de jongerenclub. Ook wordt PROTEST 'aanschouwend lid' van de jonge Europese socialisten.
2 uur geleden