'Klankbord' Advocaat op trainingsveld bij FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Dick Advocaat heeft dinsdag de training van FC Utrecht bezocht. De oud-bondscoach van Oranje keek voornamelijk vanaf de zijkant toe, maar meldde zich ook even op het veld bij interim-hoofdtrainer Rick Kruys. FC Utrecht haalde de 74-jarige Hagenaar vorige week binnen als 'klankbord' voor Kruys, die het seizoen afmaakt na het ontslag van René Hake.
Advocaat fungeerde in 2016 bij Feyenoord al eens een aantal maanden als mentor en adviseur van de toenmalige hoofdtrainer Giovanni van Bronckhorst. FC Utrecht hoopt dat Kruys met de adviezen van Advocaat de ploeg richting de play-offs om Europees voetbal kan leiden. De club staat nu op de zevende plaats in de Eredivisie. Kruys zit zaterdag voor het eerst als interim-hoofdtrainer op de bank in de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk.
FC Utrecht stelde eind vorige week de Deense oud-speler Michael Silberbauer aan als nieuwe assistent-trainer.
Meer uit Voetbal
NEWCASTLE (ANP) - Manchester City is doorgedrongen tot de kwartfinales van de FA Cup. De zevenvoudig winnaar van het bekertoernooi was op St. James' Park met 3-1 te sterk voor Newcastle United.
3 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft Excelsior de vierde competitienederlaag op rij bezorgd. De ploeg van trainer Robin Veldman was in Rotterdam met 2-1 te sterk voor de nummer 15 van de ranglijst. Excelsior verloor de laatste vier duels met één doelpunt verschil.
22 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Peter Bosz van PSV maakte zich na de late overwinning op AZ (2-1) niet druk over de wijze waarop de zege tot stand was gekomen. De koploper won dankzij een laat doelpunt van Ricardo Pepi, nadat AZ de nodige kansen had gemist. "Tijdens een seizoen boek je op verschillende manieren overwinningen", wist de coach.
42 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten van PSV ziet de late competitiezege op AZ (2-1) niet als een revanche voor de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC. "Dat is een ander toernooi en daar balen we nog steeds van", zei de middenvelder na afloop van het duel in Eindhoven.
47 minuten geledenUTRECHT (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben in het thuisduel met Ierland met de nodige moeite de eerste zege geboekt in de WK-kwalificatie. De ploeg van bondscoach Arjan Veurink won in de Utrechtse Galgenwaard met 2-1 dankzij treffers van Lineth Beerensteyn. Het winnende doelpunt viel pas in de 83e minuut.
50 minuten geledenEINDHOVEN (ANP) - Vier dagen na de uitschakeling in de halve finale van de KNVB-beker bij NEC (3-2) heeft PSV een benauwde 2-1-zege geboekt op AZ. De bekerfinalist uit Alkmaar had in Eindhoven de beste kansen, maar Ricardo Pepi bezorgde de thuisploeg in de slotfase de zege.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - Borussia Dortmund heeft een kleine zege geboekt tegen tien man van 1. FC Köln. De nummer 2 van de Bundesliga won in Keulen met 2-1. Jahmai Simpson-Pusey van de thuisploeg kreeg in de blessuretijd van de eerste helft de rode kaart.
2 uur geleden