'Klankbord' Advocaat op trainingsveld bij FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Dick Advocaat heeft dinsdag de training van FC Utrecht bezocht. De oud-bondscoach van Oranje keek voornamelijk vanaf de zijkant toe, maar meldde zich ook even op het veld bij interim-hoofdtrainer Rick Kruys. FC Utrecht haalde de 74-jarige Hagenaar vorige week binnen als 'klankbord' voor Kruys, die het seizoen afmaakt na het ontslag van René Hake.
Advocaat fungeerde in 2016 bij Feyenoord al eens een aantal maanden als mentor en adviseur van de toenmalige hoofdtrainer Giovanni van Bronckhorst. FC Utrecht hoopt dat Kruys met de adviezen van Advocaat de ploeg richting de play-offs om Europees voetbal kan leiden. De club staat nu op de zevende plaats in de Eredivisie. Kruys zit zaterdag voor het eerst als interim-hoofdtrainer op de bank in de uitwedstrijd tegen RKC Waalwijk.
FC Utrecht stelde eind vorige week de Deense oud-speler Michael Silberbauer aan als nieuwe assistent-trainer.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
17 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
49 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
10 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
13 uur geledenTUNIS (ANP) - Omar Rekik is door de Tunesische bondscoach Sabri Lamouchi opgenomen in de selectie voor het komende wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 24-jarige verdediger werd in Nederland geboren en kwam in de jeugd uit voor Feyenoord, Manchester City, PSV, Olympique Marseille en Hertha BSC. Inmiddels speelt Rekik, die in 2022 als huurling tot zes wedstrijden voor Sparta Rotterdam kwam, in Slovenië bij NK Maribor.
13 uur geledenGLASGOW (ANP/RTR) - De scheidsrechter die Celtic woensdag in de uitwedstrijd tegen Motherwell een controversiële strafschop gaf, staat onder politiebewaking. Daartoe is besloten nadat zijn persoonlijke gegevens online waren gelekt, meldt de Schotse voetbalbond FA.
14 uur geledenMIDDLESBROUGH (ANP/RTR) - Middlesbrough wil dat Southampton wordt uitgesloten van de play-offs voor promotie naar de Premier League. Dat doet de Engelse club omdat ze Southampton beschuldigen van spionage. In aanloop naar de halve finale tussen Middlesbrough en Southampton zou de training van Middlesbrough heimelijk zijn gefilmd.
14 uur geleden