Klaiber keert na twee jaar bij Ajax terug naar FC Utrecht
UTRECHT (ANP) - Sean Klaiber keert na twee jaar terug bij FC Utrecht. De 28-jarige verdediger komt over van Ajax en tekent een contract voor drie seizoenen bij de club waar hij de jeugdopleiding doorliep en 153 wedstrijden speelde in de hoofdmacht.
Ajax haalde Klaiber in oktober 2020 weg uit de Domstad. De verdediger kwam in zijn eerste seizoen tot 22 duels en pakte met de Amsterdammers de 'dubbel' (landstitel en KNVB-beker). In de voorbereiding op het vorige seizoen scheurde Klaiber de voorste kruisband in zijn rechterknie af. De rechtsback moest maandenlang revalideren en miste het hele seizoen.
Net als Jens Toornstra, die vorige week overkwam van Feyenoord, keert Klaiber nu terug bij FC Utrecht. De ploeg van trainer Henk Fraser beleeft ondanks de komst van heel wat nieuwe spelers een teleurstellende start van het seizoen en heeft na vier competitieduels pas 2 punten. Zondag verloor Utrecht voor eigen publiek met 2-0 van Ajax.
"Bij FC Utrecht is Sean uitgegroeid van een klein mannetje tot een echte prof en een sterke kerel, zowel binnen als buiten de lijnen", zegt technisch directeur Jordy Zuidam. "De ervaringen die Sean de afgelopen jaren heeft opgedaan, neemt hij nu als extra en waardevolle bagage weer mee terug naar Utrecht."
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Trainer Leeroy Echteld van AZ is blij dat zijn club voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker heeft bereikt. Vorig jaar verloren de Alkmaarders na strafschoppen van Go Ahead Eagles. "Dit is weer een kans om iets te winnen. Mooi voor de club, de boys en de toeschouwers", zei de coach na de 2-1-zege op Telstar in de halve finale.
4 minuten geledenBRIGHTON (ANP) - Koploper Arsenal heeft de voorsprong op Manchester City vergroot. De ploeg van Jurriën Timber won de uitwedstrijd bij Brighton & Hove Albion met 1-0. Nummer 2 Manchester City verspeelde thuis punten tegen Nottingham Forest: 2-2.
5 minuten geledenALKMAAR (ANP) - AZ heeft voor het tweede jaar op rij de finale van de KNVB-beker bereikt. De formatie van trainer Leeroy Echteld was in de halve finale voor eigen publiek met 2-1 te sterk voor Telstar, de nummer 17 van de Eredivisie.
53 minuten geledenDÜSSELDORF (ANP) - De Duitse oud-doelman Georg Koch is op 54-jarige leeftijd overleden aan alvleesklierkanker. Dat meldde zijn eerste profclub Fortuna Düsseldorf op de eigen website. Koch stond in 1997 korte tijd onder contract bij PSV.
3 uur geledenALKMAAR (ANP) - Kees Smit en Sven Mijnans staan woensdagavond bij AZ in de basis voor de halve finale van de KNVB-beker tegen Telstar. Beide middenvelders maakten recent hun rentree na blessures. Zondag speelden ze allebei een helft tijdens de verloren wedstrijd bij FC Utrecht (2-0).
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC staat op 19 april in de bekerfinale in De Kuip. De club uit Nijmegen won voor eigen publiek een spektakelstuk met PSV (3-2). De andere halve eindstrijd gaat woensdag tussen AZ en Telstar.
1 dag geledenNIJMEGEN (ANP) - Armando Obispo begint met PSV aan de uitwedstrijd tegen NEC in de halve finale van de KNVB-beker. De verdediger werd zaterdag ziek na het uitduel met Heracles Almelo, maar is op tijd hersteld.
1 dag geleden