Klaiber gaat iedere dag knokken voor meer speeltijd bij Ajax
HEERENVEEN (ANP) - Voordat Sean Klaiber mocht invallen na de rust van het gewonnen bekerduel van Ajax in Heerenveen (3-0), kwamen veel ploeggenoten naar hem toe. Hij kreeg bemoedigende schouderklopjes en wat zogeheten vuistjes, die sinds de uitbraak van het coronavirus het handen schudden grotendeels hebben vervangen.
"Kennelijk mogen ze mij wel", zegt de 26-jarige verdediger vlak na de eenzijdige halve eindstrijd. "Ik denk dat ik een echte teamspeler ben. Iedereen ziet mij op trainingen alles geven. Ik houd de basisspelers scherp, ongeacht mijn eigen situatie. Dat wordt wel gewaardeerd."
"Sjaan", zoals ze in Amsterdam zijn voornaam uitspreken, verruilde FC Utrecht vorige zomer voor Ajax omdat zijn oude trainer Erik ten Hag na het vertrek van Sergiño Dest naar Barcelona een goede vervanger voor Noussair Mazraoui op de bank wilde hebben. De Marokkaanse rechtsback van Ajax blijft blessuregevoelig. Dus Klaiber kreeg aanvankelijk best veel speeltijd.
Debuut
"Ik heb zelfs mijn debuut in de Champions League gemaakt", stelt hij. "Het ging ook best goed, behalve die thuiswedstrijd tegen FC Twente waarin mijn directe tegenstander Queensy Menig tweemaal scoorde. Maar ook daarna heb ik gewoon speeltijd gekregen."
Klaiber liep vlak na de winterstop een liesblessure op. Voordat hij het wist, was hij niet de tweede maar vierde rechtsback van Ajax. Ook toen hij weer fit was. Want tijdens zijn afwezigheid grepen de 18-jarige Devyne Rensch en 19-jarige Jurriën Timber hun kans als Mazraoui weer eens niet beschikbaar was. "En ze bleven het goed doen. Dus waarom zou de trainer ze er dan uithalen?", beseft Klaiber.
Toch ging de in Nieuwegein geboren verdediger vorige maand even met zijn trainer Ten Hag rond een tafel zitten. "Als je me haalt, dan moet je me ook soms gebruiken", zei hij. "De trainer vertelde me dat ik mijn kansen moest pakken als die zich weer voordeden. Dat heb ik zojuist geprobeerd. Dit waren pas mijn eerste minuten van 2021, ik was er aan toe."
Sterke indruk
Klaiber maakte in het tweede bedrijf van het bekerduel met Heerenveen een sterke indruk. Hij verdedigde secuur en bemoeide zich waar mogelijk ook met het aanvalsspel van zijn ploeg. "Dat is ook een van de redenen waarom ik naar Ajax ben gekomen", vertelt hij. "Ik wil aanvallen en natuurlijk zoveel mogelijk prijzen winnen."
Ajax is nog in de race om de landstitel en winst van de KNVB-beker. En de koploper van de Eredivisie stuit volgende week op het Zwitserse Young Boys in de achtste finales van de Europa League. Mazraoui staat voorlopig nog aan de kant met een oogblessure, maar Rensch en Timber zijn wel beschikbaar. "Ik moet zorgen dat de trainer niet om mij heen kan", zegt Klaiber. "Maar ook als hij voor anderen kiest, zal ik ons team helpen. Want uiteindelijk gaat het niet om mij en is het belangrijk dat we als ploeg succesvol zijn. Het kan nog een heel mooi seizoen worden."
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/RTR/AFP) - De Gouden Bal wordt dit jaar voor het eerst in Londen uitgereikt. Dat is ter gelegenheid van de zeventigste editie van de trofee voor beste voetballer ter wereld, meldt de organisatie. De Engelsman Stanley Matthews won in 1956 als eerste de Gouden Bal.
2 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/RTR) - Neymar moet de eerste groepswedstrijd van Brazilië op het wereldkampioenschap tegen Marokko naar alle waarschijnlijkheid aan zich voorbij laten gaan. Dat is duidelijk geworden na onderzoek van zijn kuitblessure.
2 uur geledenNOORDWIJK (ANP) - Dick Advocaat vindt het niet vreemd dat hij teruggekeerd is als bondscoach van Curaçao. "Fred Rutten is zelf opgestapt. Dus ik zou niet weten wat het probleem is", vertelde de Hagenaar op een persconferentie in Noordwijk, waar hij zich met zijn elftal voorbereidt op het komende WK.
2 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP) - De Iraanse voetbalbond verwacht dat de FIFA een visum voor meerdere reizen naar de Verenigde Staten faciliteert voor het Iraanse nationale team in aanloop naar het WK. Dat zegt voorzitter Mehdi Taj in een video die donderdag door Iraanse media werd uitgezonden.
7 uur geledenTILBURG (ANP) - Finn Stam blijft bij Willem II voetballen. De naar de Eredivisie gepromoveerde Tilburgers nemen de 23-jarige verdediger definitief over van AZ. Stam kwam afgelopen seizoen al op huurbasis uit voor Willem II, dat de optie tot koop in het contract nu heeft gelicht.
8 uur geledenSÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft na twee maanden zijn rentree als basisspeler van Corinthians gemaakt. De 32-jarige spits van het Nederlands elftal verloor met zijn Braziliaanse werkgever in de Copa Libertadores van Platense: 0-2. Depay, die net hersteld is van een bovenbeenblessure, speelde alleen de eerste helft mee.
8 uur geledenBREDA (ANP) - Carl Hoefkens is ook komend seizoen trainer van NAC Breda. De 47-jarige Belg degradeerde onlangs met de Brabanders uit de Eredivisie.
9 uur geleden